huoltomies

Taas kysymys vain alan ammattilaisille, perjantain Iltalehdessä Kaj oli jo melko iäkäs ja oma 348 huoltajani(ex-Niki Lauda)on jo melko iäkäs. Onko niin, ettei perintöä siirry sukupolvelta toiselle ?
3476
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oli aika viimeisen päälle huolto Alfaani kun ko. kaveri teki, harvoin näkee niin perusteellista
työtä

Äänestä
  • Missä teit? Olen melko pettynyt Catamountin hintaan . Ruotsissa sama hinta on nimittäin kruunuissa kuin täällä oli ennen vanhaan markoissa, en usko työn laadun paremmuuteen.

    Äänestä

  • pera kirjoitti:

    Missä teit? Olen melko pettynyt Catamountin hintaan . Ruotsissa sama hinta on nimittäin kruunuissa kuin täällä oli ennen vanhaan markoissa, en usko työn laadun paremmuuteen.

    huolto tehtiin tuolla missä tuo ensimmäisen viestin henkilö vaikuttaa :) eli siinä catamountin huollossa tosin huolto tuli auton oston yhteydessä siihen kaupan päälle joten hinnoista en tiedä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


andy kirjoitti:

Taas kysymys vain alan ammattilaisille, perjantain Iltalehdessä Kaj oli jo melko iäkäs ja oma 348 huoltajani(ex-Niki Lauda)on jo melko iäkäs. Onko niin, ettei perintöä siirry sukupolvelta toiselle ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu