Aika vähän pintaa finanssineuvoksen Mersun

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Helsinki on autoton. Ei sinne pidä mennä ostoksille eikä mitään. Oma vika jos Helsinkiin auton kanssa tunkee. Helsinki on vain asukkaiden nukkumalähiö, joissa paikallisille on muutama kahvila, ja ruokakauppa.
Ei asiaa Helsinkiin, eikä varsinkaan mitään ostamaan.

Äänestä

Olisi finanssineuvioksen kannattanut ottaa taksi.
Jos otat ota taksi!

Äänestä

Sakkorenkaat. Vakuutus ei korvaa.

Äänestä

Kännissä suditellut ne sileäksi.

Äänestä

Ei ne lait ja asetukset koske kuin köyhälistöä...entivanhaan Lada-kansaa, nykyään muilla "itä-autoilla" ajelevia...

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

renkaissa, vaikkei se törmäys niistä johtunutkaan... https://www.seiska.fi/rikos/valtiovarainministerion-finanssineuvos-ryttasi-mersunsa-helsingissa-epaillaan-torkeasta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu