Baari koronalinko?

Kuulin eilen kaverilta, ettei pirkkalan Walters pubissa kysellä koronapasseja. Aika vastuutonta jos muistaa että yksi isompi koronarypäs lähti sieltä leviämään ja moni silloin sai taudin. Boikottiin koko paikka.
183697
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Juu sitähän ne mainostaakin. Ei tarvi passia.

Äänestä

Nykyään ihan surkee paikka..

Äänestä

Musta tää klo 18.00 kiinni on ihan turha.

Walterissa olis ainakin viikkolla ihan samat asiakkaat klo 23,00 kuin kello 17,00 kin.
Eli milestäni ei rajoita asiakasmäärää, Tamprereen Yökerhot on sitten teitysti asia erikseen jonne väkeä lappaa vasta puolen yön aikaan. Eli siihen voi vaikuttaa, että sillon sinne tulee tungista.

Kutenkin itse jos saiis päättää rajoittaiksin aukoloa vain viikonloppuna.

Viikolla voi olla ihan hyvin bubit auki normmalisti, Samat naamat siellä olisi klo 17.00 kuin klo 23.00
Vain viikonloppuisin sinne tulee pajon muutakin porukkaa kuin vakkarit eli viikonloppusin voisi sulkea klo 22.00 tämä vähän rajoittaisi suurempia tungoksia.

Äänestä

Tonne räkälään ei onneksi ole kenenkään pakko mennä altistumaan.

Äänestä

Taas korona leviää kun baari auki pidempään ilman lupia.

Äänestä

Onneks sinne ei oo kenenkään pakko mennä !

Äänestä

Muistanette, kuinka tuberkuloositartuntoja oli kyseisessä räkälässä joitain vuosia sitten.

Äänestä

Epäsiisti paikka ja tökerö palvelu. Kalja pahaa.

Äänestä

Onneton pupi tää walters pub .... ei saa enää kunnon palveluakaan. Kaljan paha maku ja surkea valikoima. Musiikki huonoa ja karaoke myös. keskustaan....

Äänestä
  • Taidatten olla kaikki pirkkalassa jotakin ihme nihilistejä ja viruspelkoisia hysteerikköjä.

    Äänestä

Paikka täysin boikotissa huonon palvelun takia!

Äänestä

Eilen ainakin ihan kamalan makunen hanakalja!

Äänestä

Menenkin ehdottomasti kaupunkiin, laadukkaampiin ravintoloihin. Olivers ainoa siedettävä mutta aikasin kiinni.

Äänestä

Viikonloppuna kun vierailin olin järkyttynyt paikan epäsiisteydestä! Kuinka tällaisia paikkoja voi edes olla enää?

Äänestä
  • Höpö höpö. Ne siivoaa kyllä joka päivä.

    Äänestä

Tuolla ei juo kun paikan duunarit. Räkälä…

Äänestä

Huono baarihan tuo o

Äänestä

Just tänään kävin ja olut maistui hanassa ihan ruumiille. Valitin mausta niin tiuskittiin vaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuulin eilen kaverilta, ettei pirkkalan Walters pubissa kysellä koronapasseja. Aika vastuutonta jos muistaa että yksi isompi koronarypäs lähti sieltä leviämään ja moni silloin sai taudin. Boikottiin koko paikka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu