Kantasuomalaisilta halutaan viedä oikeus olla mieltä asioista

Anonyymi

2

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitäisköhän tällaiset Renatzit ja Rasmukset jättää omaan arvoonsa vaikka kuinka koittavat ylläpitää "kastijakoa" ja ihmisten lokeroimista omiin poteroihin!

      Vähän jäi viime perjantailta sellainen maku että ei kai vaan kaikki tänne tulevat "ruskeet" ole samanlaisia kiihkoilijoita jotka kylvää eripuraa yhteiskuntaan!

      No, tässä harvinaisen hyvä kirjoitus "ruskeelta" toimittajalta - Mitähän Renatzi mahtaisi tästä sanoa, tulisko turvaton olo?
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008428984.html

    • Anonyymi

      Joo aivan oikeassa olet jos suomalainen halua sanoa mielipitensä niin se kielletän ja aina vedotan sananvapauten väärinkäyttön :(

      Jos joku sinua huija niin pitä sittä sada varotta muitta että ei sama henkilö huija muitta :)

      Mutta sitten huijari vetoa sihen että se on loukkava :(

      Olisipa huijari ajatellut sittä ennen kun hän huija ja jättä huijamatta niin hänestä ei tule mitä loukava sisältöä :(

      Ja jos hän silti pättä huijata niin hänen on kestettävä se että häntä loukatan :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      144
      3963
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      63
      3614
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      2924
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      115
      2514
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      175
      2176
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      31
      1556
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      48
      1439
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1272
    9. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      1053
    10. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      110
      1043
    Aihe