Mihin vääpeli sitten maksaa veronsa?

Lappajärven sivuilla oli, ettei ainakan tänne. Eikö mies olekaan yksi meistä vaan kirjoilla muualla?
7954
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mihin Pro Alajärvi-liike maksaa veronsa?

Äänestä
  • Jos ei itse maksa tänne veroja niin saa kyllä puhua pehmoisia ihan rauhassa.

    Äänestä

Oli Lappajärvellä kaupassa

Äänestä
  • Täällä homeista leipää.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Täällä homeista leipää.

    annetaan ukolle potkut

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    annetaan ukolle potkut

    Miksi pitäisi antaa potkut ?

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Miksi pitäisi antaa potkut ?

    En ole kuulut, että olisi ajanut ainakaan toisen mopolla.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Lappajärven sivuilla oli, ettei ainakan tänne. Eikö mies olekaan yksi meistä vaan kirjoilla muualla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu