Baarit kokonaan kiinni ja koronapassi laajaan käyttöön ja ehkä rokotuspakko vaikka et olisi minnekään menossa. Takuuvarmat keinot koronan hillitsemiseksi.
"Suora lähetys noin kello 13.30: STM kertoo tartuntatautilain muutoksista ja rokotusstrategian päivittämisestä
Krista Kiurun lisäksi tilaisuuteen osallistuvat Taneli Puumalainen ja Pasi Pohjola."
"Suora lähetys noin kello 13.30: STM kertoo tartuntatautilain muutoksista ja rokotusstrategian päivittämisestä
Krista Kiurun lisäksi tilaisuuteen osallistuvat Taneli Puumalainen ja Pasi Pohjola."
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei tullut mitään muutoksia jotka vaikuttaisivat minuun. Ainoa oikea menettelytapa olisi lockdown vuodenvaihteen yli.
Hallitukselle voisi tehdä samalla lockdown toimistaan ja tahallisesta virheellisestä informaatiosta tiedotustilaisuuksia.
KIURUN suusta eilen vain yksi 1. TEHOHOITO PAIKKA 50:stä jäljellä....kun oikea luku niissä virkamies...nainen...henkilö just sanoi olevan 50 - 60 on kriittinen paikkaluku teholla koko Suomessa.
Kysymys... MIKSI UHOTAAN JA VÄÄRISTELLÄÄN TIETOJA TAHALLAAN....KUINKA VOIDAAN NOIHIN TYTTÖJEN PUHEISIIN USKOA.
Viirus viihtyy kapakoissa ja yökerhoissa.
Jossitteluun tyytyväinen demokraatti olisi tuiki harvinaisuus https://yle.fi/tekstitv/txt/895_0001.htm
Harmi kun rokote ei kuitenkaan estä koronaan sairastumista ja levittämistä. Oireet voi toki olla lievemmät. Mutta korona on tullut pysyäkseen.
NO NIINHÄN NUO SIIVET JO LEPATTAA.
JÄLLEEN HALLITUKSEN JA KIURUN TIEDOTTAMINEN JA LAUSUNNOT OVAT IHAN PERSEESTÄ, PELOTTELUA JA VÄÄRISTELYÄ TUON TE OSAATTE 🖕
KUU KIURUSTA KESÄÄN.....TAI
Anestesiologian ja tehohoidon professori Matti Reinikainen Kuopion yliopistollisesta sairaalasta (KYS) rauhoittelee, että tehohoitopaikkoja on vielä riittävästi tarjolla.
– Koronapotilaita hoitavilla teho-osastoilla oli torstaina 255 paikkaa ja potilaita niissä oli yhteensä 200.
– Ministeri Kiuru on aika hyvin kartalla siinä, missä mennään, mutta ilmaisuissa on joskus enemmän dramatiikkaa kuin totuus olisikaan, hän sanoo.
Reinikainen toimii kansallista tehohoitoa koordinoivan ryhmän puheenjohtajana, joten hänellä on näkymä koko Suomen tehohoidon tilaan.