rokottamattomat ei levitä koronaa.käyttävät hengitysuojainta.rokotetut kulkee ilman maskeja pitkin kaupunkia.kehuvat vielä meidät on rokotettu.ei uskalla mennä 4 metriä lähemmäs hölmöläiset tartuttaa toisia ja kehuvat vielä.nyt on jo päättäjätkin ymmärtäneet asian.rokokotetut kokoset tartuttaa muita.rokokotteet vuotaa kuin seula vene.mitä virkaa on koronapassista kun rokokotetut sairastuu koronaan. aivan järjetöntä touhua koko passi.meillä on oikeat passit ja ne riittää pankkiasioihin ja kauppaan,apteekkiin ja lääkäriin.koska hölmöt hallituksessa herää nukkuvat vielä tammisängyssä.eikö suomeen saada vielä hölmömpi sdpn hallitus.nyt vain sekoilee.mitään järkeä ei ole,siitä hölmöläisten touhusta ei saa normaalijärkiset mitään selkoa.terveisin entinen sdp kansanedustaja helsinki.
rokotetut levittää koronaa.
Anonyymi
28<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Älä viitsi trollata aikuinen ihminen.
Ottakaa kaikki rokote!
Hulluko olet? Levität hullujen tietotoimistonuutisia. Mistä teitä sikiää?
Ja liki 6milj on kuollut koronaan. Sehän teille vänkyröille ei merkitse mitään.
Kuule vapauslaulun laulaja.Sinä rokottamaton osta uurna tai ruumisarkku valmiiksi, Älä mene lääkäriin missään tapauksessa, Lääkärit pistävät sinuun myrkkypiikin se on täysin selvää, Olet teräsmies, kestä korona kotona eihän se ole mitään muuta kuin flunssa. Jos menet lääkäriin todistat olevasi itkevä vellihousu, Sinullahan on vastustuskykyä näytä että olet tosimies etkä sellainen rokottamaton vellihousu jotka täyttävät sairaalat.
Nyt kytee oikein ongelma ja kukaan ei tajua. Taxia ei saa.Et itse kykene ajaa autoa tai sitä ei ole.vaivasi ei edellytä soittaa 112. Millä mnet hoitoon. Korona potilaat valtaa sairaalat jos yleensä olet ovelle saakka päässyt.
Näitä ei tarvi olla kovinkaan monta. On vain sen verran röyheää,että kirjoittaa ja uutisten tapaan.ja pitää tiedotus tilausuuden uutisten tapaan.
Jos olisit katsonut vuoden alussa Tv uutisia. Tietäisit ympäri maalilmaa kuin Suomessakin.Liikuu henkilöitä jotka ovat KORONAN KANTAJIA SAIRASTUMATTA KORONAAN ITSE. LEVITÄVÄT TAUTIA MUIHIN. Joku maa testasi koko kansan,jotta nämä henkilöt jäisivät kiinni.Jotka levitävät koronaa,taudin kantajat SAIRASTUMATTA ITSE TAUTIIN ! Suomi vastasi : EI RESUSEJA ,EI RAHAA KOKO KANSAA TESTATA KORONA!
Edellisen kirjoituksen kirjoittajasta näkee, että näihin rokotevastaisiin juttuihin uskovat juurikin vähän kouluja käyneet, jotka eivät osaa seuloa valeuutisia pois totuuksien joukosta.
Eipä sinua siinä koulutukset auta,kun aikaa kuluu ja alkaa todella tapahtumaan kauhe......
Eikön tänä ole sitä mitä tehy ja super ovat vuosikaudet vaatineet. Hoitajia tarvitaan lisää. Muissa maissa tilanne aivan toinen ja arvostus hoitajia kohtaan näkyy palkassa. Suomestakin hoitajia menee sinne missä arvostetaan hoitajien työtä.
Tehohoipaikat tulee täyteen. Rokottamattomat sairaalahoitoa tarvitsevat voisi kärrätä suoraan ruumishuoneelle odottamaan jatkokäsittelyä.
Maksakoot omasta pussistaan hoidot rokottamattomat!
Sopii, kunhan myös rokotetut kustantaa itse mahdollisen saaraala/tehohoitonsa.
Persut ja körttiläiset kyykkyyn!
Se on rokotetuille varmasti vain murto-osa teiden vänkyröiden kustannuksista. Joten maksajaa omanne. Te kusipäät pahimmillaan tapatte vakavasti sairaita. Mutta teillähän se ei merkitse mitään.
Rokottamattomia ei pitäisi hoitaa sairaalassa lainkaa, Yhden päästään vialla olevan rokottamattoman tehohoito maksaa yli 50 000 eur, Eihän noilla sekopäillä ole varaa muuhun kun keskikljapulloon, Rokottamatonhan ei usko lääkäreihin eikä terveydenhuoltoon. miksi ne sekopäät tunkevat sairaaloihin. Onhan tietysti selvää että nuo vellihousut itkevät jos niitä hiukankin sattuu, Rokottamaton on pelkuri, vellihousu ja älykkyysosamäärä on pienempi kuin nolla. Onneksi Lusifer niittää satoaan niin tuo porukka pienenee
Eihän rokottomattomia voi edes hoitaa. lisää piikkejä tietää kun hoidetaan. Lääkeitä joka päivä ja monta kertaa päivässä.
Voi tyhmiä N sanaankin varmaan uskot.
Miksi puhut paskaa? Olet kertonut jotta olette sairastaneet koronan. Joten lopeta valehtelu. Jokapäivä levität paskanjauhantaa. Ota lääkkeesi.
Aloittaja on oman puheensa mukaan sairastunut koronan. Joten kusettaa.
Uutta maailmanjärjestystä luodaan koronaa apuna käyttäen, suurin osa maapallon väestöstä on jo haksahtanut siihen. Mutta ketkä johtavat tätä pirullista projektia, olisi kiva saada selville. Milloin se kymmenes rokote saadaan kansakunnille?
Jos suomen tehohoito kaatuu pienestä yskijä ryhmästä niin sillon on jo korkea aika kaataa koko terveydenhoitoala..... Ensin ajetaan ennen pandemiaa kaikki alas ja sitten tulee pikku nuha ja sotkee koko paketin....olis kyllä remmillä käyttöä perseelle asianosaisille....
https://www.verkkouutiset.fi/huoli-sulkutilasta-virusmuunnos-voi-olla-jo-euroopassa/
kohta ei tarvi kiistellä kun viikatemies huitoo
Kaikki levittää koronaa. Pidä maskia. Muista turvavälit. Pese käsiä. Älä tule sairaana.. Ota rokote! Korona ei ole kadonnut mihinkään. Rokottamattomat sairastuvat nyt vakavimmin. Toki rokotuksen saaneitakin sairastuu. Välitetään niin itsestämme kuin toisistakin.
rokottamattomat jeesustelijat koronaa levittää
Ei olisi uskonut että ihmisiin uppoaa tämmöinen koronakusetus mutta nähtävä se on.....ruumiskontit..kuvat italiasta..espanjasta...tehoosastot..letkut..😁😁🤭🤭 ja mitä suomessa ...porukkaa kuolee vähemmin porukkaa kuin influ kautena ja maa laitetaan sulkuun ja ravintolat ajetaan alas ..kaikenlisäksi pakko myydään toimimattomia rokotteita jotka tappaa urheilijoita kentälle puolen vuoden aikana enemmin kun yhteensä kymmeneen vuoteen...herätkäähän jo tähän kusetukseen...tämä on suunniteltu juttu jo vuosien takaa...tietyt eliitin henkilöt rikastuu tällä valepandemialla niin paljon ettemme pysty edes käsittämään..tämä ei ole viimeinen variantti näytöksessä...kaiken kruunaa ensi vuonna omega....Se on järjestetty tehokkaimmaksi....ja siihen ainakin tarvitaan uutta piikkiä....tai siis piikki sarjaa...
Vielä uskomattomampaa on, että löytyy sinunkaltaisiasi sinisilmäisiä hölmöjä, joitakaikenmaailman tarinaniskijät ovat saaneet pauloihinsa täysin huuhaatarinoillaan. ’Faktat’ luetaan jostain venäjämielisestä trollijulkaisusta eli MV-propagandaroskasta, youtuben videoista, yms sekopäisten salaliittohörhöjen ’todisteluista’.
Mikään oikea fakta, lääketieteen, tilastojen jne ei mene perille, mutta denialistien, trollien ja poppamiesten keksittyjä juttuja pidät faktoina.
Mikä ihme johtaa ihmisen ja ilmeisen kirjoitus- ja lukutaitoisen, noin surkeaan alennustilaan?