Vuokra 160 ecuu/kk ym.

Youtubessa on matkailu videoita mm. Valko-Venäjältä. Tämä matkailija on ymmärtänyt käydä Minskin ohella provinssissakin.

Asuminen hotellissa n.160 €/kk. Ruoka ja juoma todella edullista. Vodka halpaa, olut hyvää.

600 €/ kk kattaa hotellihuoneen, peruselämisen. Samalla voi muutaman päivän reissuja edullisesti.

Naisiakin riittää ValkoVenäjällä mukavasti.

Youtube; I stayed in europe"s cheapest hotel.

Kulkee siis omia polkujaan, poissa hiekkarannoilta.
966
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Puolassakin halvimmat yöpymiset hostellin makuusalissa Krakovan keskustassa 20zlotya eli noin 4-5€ per yö. Löytyy ihan booking.com. Vähän siistimmässäkin hotellissa hinta on 9€/yö. Ja ei tarvi edes viisumia jos puolaan matkustaa, ja halppislennolla satasen menopaluu lennot.

Äänestä

Itä -Euroopan maaseudulla taatusti halpaa.

Talo Armeniassa kiinnostaisi, mutta ei oo nyt menemistä.

Äänestä

Puolassa+ja+valkovenäjällä+olut+on+halpaa+molemmissa.+Baarissakin+litran+tuoppi+8%+olutta+vähän+päälle+euron.+Mutta+kraanavesi+ruskeaa+ja+juomakelvotonta+joten+vedenostamiseen+siellä+menee+rahaa.Ja+paikallinen+pullotettu+halvin+kaupan+lähdevesikin+on+jotain+ruskeahkoa+liejuvettä+jota+paikalliset+siellä+ostaa.

Äänestä

En saanut kunnan vuokra kämppää jossa vuokra oli 324 euroa. Syy olen työtön niin en saanut asuntoa.

Äänestä
  • Luottotiedot mulla kunnos eikä velkaa.

    Äänestä

  • Kun laittaa kympin lisää eli 335 € niin saa maksettua asunnon vastikkeen (4h k).
    Mukavasti on tilaa ja merinäköala vielä lisäksi kun sattuu asumaan saaressa.

    Äänestä

Hyviä videoita tällä englantilaisella.

Puolassa olen käynyt ja olut aika surkeeta.

Valko-Venäjälle ei uskalla matkustaa, siellä sisäistä levottomuutta ja Venäjä täysin arvaamaton.

Aika tasaiset maisemat Valko-Venäjällä, kommunismi näkyy tietty vieläkin.

Äänestä

Puolassa on tulo paljon huonompi kuin täällä, Ukrainasta puhumattakaan, me siellä oltaisiin melko varakkaita.

Äänestä
  • Työttömät voisivatkin lähteä kesäksi vaikka Ukrainan mansikkapelloille talkoisiin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Youtubessa on matkailu videoita mm. Valko-Venäjältä. Tämä matkailija on ymmärtänyt käydä Minskin ohella provinssissakin.

Asuminen hotellissa n.160 €/kk. Ruoka ja juoma todella edullista. Vodka halpaa, olut hyvää.

600 €/ kk kattaa hotellihuoneen, peruselämisen. Samalla voi muutaman päivän reissuja edullisesti.

Naisiakin riittää ValkoVenäjällä mukavasti.

Youtube; I stayed in europe"s cheapest hotel.

Kulkee siis omia polkujaan, poissa hiekkarannoilta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu