näin Keskustalaiset valitsivat tien seuraavissa eduskuntavaaleissa joka maksaa heille todella paljon ääniä...ei voi kuin ihmetellä puolueen typeryyttä kaukokatseisuudessa joka ei todellakaan näytä valoisalta vaan painajaiselta. Nyt istuva hallitus on niin huono kuin vain voi olla, ja Keskusta on saanut olla mukana suojatyöviroissa siinä, ilmeisesti tästä on kyse kun ei ole kaadettu huonoa hallitusta,omista hillotolpista.No, seuraavissa vaaleissa ei monella keskustalaisella ole hilloitolppaa jäljellä..Ovat pettäneet käytännössä kaikki äänestäjänsä joka alalla.
Ei kaatanut keskusta hallitusta vaikka oli mahdollisuus...
Anonyymi
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Just, kepullakin vain oma etu tärkein, ei suomalaisten. Hallituksen kaato pikaisesti olisi isänmaallinen teko mut ei taida kepua kiinnostaa.
Kokoomus ja persut ainoat puolueet jotka ajavat veronmaksajan asioita. Nykyhallitus on aivan "rähmällään ", että saataisiin tänne mahdollisimman paljon "turvaa" hakevia.
Vihreät eivä piittaa kantasuomalaisen hyvinvoinnista p---kan vertaa.