Mitä Jeesus sanoi maailmanlopun merkeistä?

Anonyymi

Sanoiko hän, että aika on löydettävissä vuosiluvuista? Niistä näyttäisi tulleen kova menestys kautta aikain maailmanlopun ennustajille. Ja ristiriitoja on maailmassa ollut kautta aikain, veli veljeä vastaan, lapset vanhempiaan, puhumattakaan maanjäristyksistä.

2

149

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä ihmettä? Aloitus melkein kuukauden ollut, ja kukaan ei ole mitään vastannut!
      Täytyy kait vastata sitten itse.

      "He kysyivät häneltä sanoen: "Opettaja, milloin tämä sitten tapahtuu? Ja mikä on oleva merkki tämän tulemisesta?"
      Jeesuksen mukaan: väärät messiaat, suuret sodat, merkit auringossa, kuussa ja tähdissä (planeetoissa), kristittyjen vaino myös oman perheen kautta, Jerusalemin piiritys, raskaat ja imettäväisetkin ongelmissa, ongelma kohtaa kaikkia ihmisiä.

      Btw, olen huomannut, että rotan vuonna syntyneissä on huomattava määrä itseään messiaaksi kutsuneita, ja rikoksen tekijöitä tässä luonteessa on yllättävän paljon.
      - Alvaro Thais (uskoi olevansa uudestisyntynyt Jeesus ja Kristus) (oinas-maarotta)
      - Father Divine, uskoi olevansa Jumala. (tulirotta)
      - Vissarion, uskoi olevansa uudestisyntynyt Jeesus) (kauris-metallirotta)
      - Massoud Rajavi, uskoi olevansa luvattu Messias (leijona-maarotta)
      - Maurice Clemmons, surmasi 4 poliisia, sanoi olevansa Jeesus (vesirotta)

    • Anonyymi

      Antilta pitäisi kysyä ensin takuulla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      162
      1073
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      737
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      129
      684
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      26
      678
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      44
      659
    6. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      625
    7. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      163
      582
    8. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      36
      570
    9. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      52
      570
    10. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      182
      546
    Aihe