Epäonnen eurooppa.

Keskiajalla oli kulkutaudit. Sitten oli pari maailmansotaa. Sitten neuvostoliitto kurjisti itä-eurooppaa. Lopuksi tuli EU joka on euroopalle lopullinen niitti.
Tuhottu maanosa, eurooppa.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sitten tuli vielä matut ja löi sinetin euroopan tuholle. Olisin niin mielelläni jättänyt perinnöksi lapsilleni hyvinvoivan euroopan, ja ennenkaikkea suomen.
Toisin kuitenkin kävi. :(

Äänestä

Unohdit mainita vihreät tuhon arkkitehteina.

Äänestä

Epäonnea? Tyhmyydestähän tuo kaikki on johtunut.

Äänestä
  • Viisaitahan ne kähmijät on. Mutta omatunto heiltä puuttuu.

    Äänestä

Euroopan epäonni on sijaita islamin ja Venäjän naapurissa.

Äänestä

Jos jyörööpän jyniöniä johtaisi ihmiset, EU olisi varsin erilainen ja kannatus saatu ilman turhaa valheellista populismia.

Äänestä
  • Näin on. Usalla paremmat lähtökohdat yrittää rakentaa yhteiskuntaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Keskiajalla oli kulkutaudit. Sitten oli pari maailmansotaa. Sitten neuvostoliitto kurjisti itä-eurooppaa. Lopuksi tuli EU joka on euroopalle lopullinen niitti.
Tuhottu maanosa, eurooppa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu