Äänistä 51 % kommunisteille loputkin kommunistejä..
Valtioiden käsite demokratia vetää nyt viimeistä viisuaan, kansat äänestää rokotuspakoista ja vieläpä ympäri eurooppaa!
Apua,! voisiko joku jo herättää minut tästä painajaisesta.
Valtioiden käsite demokratia vetää nyt viimeistä viisuaan, kansat äänestää rokotuspakoista ja vieläpä ympäri eurooppaa!
Apua,! voisiko joku jo herättää minut tästä painajaisesta.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ideologisessa valtataistelussa, sekä kvasivaltioissa demokratian rikkominen on tyypillinen vallanhimon seuraus. Suomessakin demokratia loppuu vaalivoittoon.
Demokratiassa tärkeintä on se, että enemmistö uskoo sellaisen olemassaoloon.
Iltalehti ja suomi24 ovat tätä nykyä kiinalaisia medioita.
Joku omistaa Kiinalaiset ja suomalaiset ja itseasiassa kaikki muutkin ihmiset.
Karjaa pitää lääkitä.
Wikipedia omantunnon kysymys. Saksan tuleva liittokansleri sanoo että rokotepakosta äänestetään koska se on omantunnon kysmys.
Tässä taas näkee että musta on muuttunut valkoiseksi, valo pimeäksi jne elämme väärinpäin maailmassa tässäkin asiassa.
"Omantunnon kysymys
Omantunnonkysymykseksi kutsutaan sellaista poliittista, eettistä tai moraalista kysymystä, jossa yksilöt ovat erityisen herkkiä rikkomaan yleistä mielipidettä vastaan sisäisen tunteensa pakottamina. Suomen eduskunnassa eduskuntaryhmät perinteisesti suovat tällaisissa asioissa kansanedustajilleen oikeuden äänestää vapaasti. Tyypillisesti omantunnonkysymyksiksi on laskettu lisääntymiseen, uskontoon ja aseistakieltäytymiseen liittyvät lait.[7]"
Miten kansat voi "vaapaasti" äänestää rokotteen puolesta kun on kohta kaksi vuotta hallittu pelon politiikalla ja totuus vaijennettu kieltämällä agendan kaikki kriittiset näkökulmat.
Nauretavaa on tuo äänestetään rokotepakosta, lopputuloksen kun kaikki tietää kun enemmistä on jo piikin ottaneet, eikö rokotuksen ottaminen kelpaa äänetyslipuksi.
Oikea tie olisi ja on perustaa tieteeseen ja perustella rokotepakko pelkästään lääketieteellisin syin. Sellasta vaan ei ole.
Ainoa mitä tilastoiden mukaan voi väittää, että rokottamaton kuormittaa sairaaloita,
niin silloin on oikeaa keskustella onko heillä enää oikeutta saada lääketieteellistä hoitoa sairaaloissa. Tässä olisimme lähempänä demokratiaa ja vapautta päättää omsta kehosta.