Kokomus ninisto viemässä Suomea sotaan

Venäjä miehittää suomen heti kun kuule Kokoomuksen Niinistön aikeista liittyä natoon

Mari s
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

On se kumma ,että tuo Niinistö sanelee nykyään ihan kaiken, natsipassit pakkorokotukset nato ym.. olisiko aika lakkauttaa tuo Niinistön glaanin valta , ei so vi demokratiaan tuollainen kauheus..

Äänestä
  • Ei oikein innosta lähtiä sotimaan tämä NATO.oon naitetutun EUvvostoliiton puolesta.
    Mitä me oikein puolustamme kun rajat vuotaa jo nyt ja epämääräistä jengiä lappaa sossun sekä kelan tiskille solkenaan...? Sekä suomalaisten rahhoo lapioidaan EU elvytys tukena miljari tolkulla Brysselin ja Davosin herrojen taskuun...
    Ei perggglle mie en kyllä lähe....saaaattna...kyllä jämpti on niin..!!!

    Äänestä

Mistä uusi Urho ???

Krasnaja

Äänestä

Venäjän trolleilla näyttää olevan suomen kieli pahasti hukassa.

Äänestä
  • Elä...elä..elä...sinä Natokiima🤡 ala ryttyilee...jos sottaan joutaan tuommosten toisten seläntakana uhittelevan vellihousun takia niin tiiät sitte ketä joutuupi mehtässä kärkimiäheksi väijytyksiä kyttäämän ja miinojen talloojaksi.....per🤬ele..

    Äänestä

koomusellekelle on tyypillistä olla padenpi kuin muut vaikka tyhjän puhukselle vailla keinoa padenpaan huomiseen,

Äänestä

Anonyymi 02.12.2021 20:07

Venäjä ei koskaan tule miehittämään
suomea.
Suomi on puskuri vyöhyke.

Tämäkin on vain neuvostoliittolaisten Trolli

Äänestä

puolueeton maa on rauhan tae. ei ärsytä ketään.
ei natoon sen kulut suomelle on suuret .

Äänestä

Kannattaisiko erota armeijasta ja käydä se 5pv täydennys kurssi ennen kriisiä..????

Reservinkieltäytyjä kriisin aikana
Toukokuussa 2019 voimaan astuneen siviilipalveluslain muutoksen jälkeen kaikki täydennyspalvelukseen rauhan aikana hakeneet ja hyväksytyt on vapautettu armeijasta myös sodan aikana.

Kriisin alettua täydennyspalvelukseen hakeneet taas voidaan määrätä vakaumuksentutkintaan ja hylkäävän päätöksen sattuessa palvelemaan armeijassa. Huhtikuun loppuun 2019 voimassa olleen lain mukaan vakaumuksentutkintaan saatettiin määrätä kaikki, jotka eivät olleet aloittaneet täydennyspalveluksen suorittamista, mutta 1.5.2019 alkaen vakaumuksentutkinta koskee vain sodan aikana tehtyjä hakemuksia.

Lain mukaan täydennyspalveluksen aloittaneet määrätään kriisin aikana siviilitehtäviin siviiliviranomaisten johdolla. Vapautus aseellisista tehtävistä koskee myös ennen nykyisen lain voimaanastumista täydennyspalveluksen suorittaneita.

Äänestä

VENÄJÄLTÄ VAATIA TAKUUT ei mitään uhkauksia ja verukkeita.
SUOMI PUOLUEETON maa rauha iäksi.

Äänestä

kyllä Suomen pitää palata vanhaan puolueettomuuspolitiikkaaikaan ja tehdä uusi YYA-sopimus Venäjän kanssa, tästä syystä presidentiksi pitää valita Esko Aho tai Paavo Väyrynen,
ei Suomen kansa halua NATO kiihkoilijoita lietsomaan sotaa rajoillemme

Äänestä

Sää on jo sopiva uuteen Talvisotaan!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäjä miehittää suomen heti kun kuule Kokoomuksen Niinistön aikeista liittyä natoon

Mari s

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu