Ihmisiä joille kaikki koronarokotteet, ovat hengenvaarallisia, esim. autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairauksien, eli vakavien komplikaatioriskien, kuten sydänlihastulehduksien, aivo-sydän-ym veritulppien, diabeteksen, ruusuinfektioiden ym takia, ei oikeus-sivistysvaltioissa syytellä "skeptikoiksi ja rokotevastaisiksi", vaan heidät on turvattu taloudellisesti mm. 1 500€/kk MINIMIELÄKKEILLÄ, että heillä olisi aidot mahdollisuudet, selviytyä normaalia merkittävästi vaativammasta, koronavirusten torjunnasta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17217415/muissa-pohjoismaissa-ei-sairauselakelaisia-verrata-hyvaosaisiin-elakelaisiin
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17161673/korruptiopaattajat-altistavat-riskiryhmat-koronalle-800ekk-orjuuselakkeilla
Suomessa tätä olennaista eroa, ideologisista tai muista syistä, koronarokotevastaisten ja vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäytyvien välillä, eivät niin korruptiopoliitikot viranomaisineen, kuin ek-mediat, osaa tehdä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17200075/moukkamediat-sekoittavat-terveyssyista-rokottamattomat-rokotevastaisiin#comment-111186172
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197793/koyhyystutkijat-viekaa-elakelais-oikeusturvattomuus-kansainvaliseen-oikeuteen
Köyhyyteen oikeusturvattomiksi, veroparatiisi-sote-ihmiskaupan välineiksi pakottaminen, on henkeen kohdistuvan uhan toteuttamista, Suomen korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän toimest.
Terveyssyistä rokotteista kieltäytyvät, on TURVATTU taloudellisesti oikeusvaltioissa
9
1332
Vastaukset
- Anonyymi
Vähintään tragikoomiseksi muotoutuu, tämä EK-Yle:n uutinen, kun tietää, että mm. autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairausgeeneillä varustetuille, kaikki koronarokotteet ovat hengenvaarallisia mm. jo muutenkin kohonneen sydänlihastulehdusriskin takia.
https://yle.fi/uutiset/3-12215226 - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17217415/muissa-pohjoismaissa-ei-sairauselakelaisia-verrata-hyvaosaisiin-elakelaisiin
Se, ettei puolella miljoonalla eläkeläisköyhyyteen pakotetuilla, ole enää rahaa välttämättömiin kännyköihin - olisi uutinen, ei veroparatiisirikkaiden korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmän ministerien ja ns. kansanedustajien kännykkäsaavutettavuus.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17209520/vaara-turvallisuuden-tunne-koronarokotteilla-suistanut-eun-pahempaan-pandemiaan#comment-111328602 - Anonyymi
Kansamurhaajat vaatii piikkipakkoa se on pelkkää myrkkyä tutkimuksia on vaikka,kuinka paljon jo olemassa Faucia syytettii jo TV lähetyksessä Mengeleksi😂🤣
- Anonyymi
Ulkomaisissa tiedotusvälineissä, yritetään sentään eritellä syitä, miksi koronarokotteista kieltäydytään, kuten hengenvaaran takia, vakavista terveyssyistä.
https://www.dw.com/en/what-is-behind-the-covid-protests-across-europe/a-60074426 - Anonyymi
Suomessa NAISVIHAMIELINEN eduskunnan yksipuoluejärjestelmä / korruptiopoliitikot, jatkavat puolustuskyvyttömien vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden raakaa pahoinpitelemistä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17234846/koronapassipakko-uimahalleissa-tulee-romahduttamaan-elakelaiskoyhien-kunnon - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17229745/rikkaan-valtion-vastuu-1-500ekk-minimielakkeet-eriarvoisuuden-korjaaminen
Ei vaaliääniä korruptiovaaleissa - äänestäminen ei ole pakko, vaikka niin korruptiovalta antaakin ymmärtää. Se ei ole mikään "kansalaisvelvollisuus", kun korruptiopoliitikot eivät pidä lupauksiaan.
Kymmeniä kertoja turhaan äänestäneiden, on aika uskaltaa kieltäytyä äänestämästä. - Anonyymi
Uimahallien koronapassipakko, tarkoittaa käytännössä raharikkaille, uimahallien yksityiskäyttöä, yhden testin tai rokotteen perusteella, joka ei estä yhtään mitään koronaa, mutta romahduttaa sairaus-kansaneläkeläisten kunnon, kun elintärkeä itsekuntoutus uinti ja vesijuoksu,otettiin pois.
https://www.dw.com/en/germany-thousands-protest-against-covid-measures-across-country/a-60181181 - Anonyymi
Suomessa ei ole yhtään "syrjäytynyttä", vaikka äärioikeisto-EK-Yle, niin yrittää väittää, sen sijasta, Suomessa on toista miljoonaa SYRJÄYTETTYÄ.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16962985/ennenaikaisesti-koyhyyteen-tapetut-orjuuselakelaiset---sanokaa-heidan-nimensa - Anonyymi
Aadolf Putler kieltää rokotteet. Ja joutosakki tottelee.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663412Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463232Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1372975- 492641
- 311973
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271870- 481646
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871535Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k391381- 391340