Meni pari minuuttia, sitten sensuroitiin.
>>Pirkanmaan käräjäoikeudessa käsitellään perjantaina tapausta, jossa 40-vuotiasta miestä syytetään kolmesta tapon yrityksestä ja törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.>>
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/5b70de3e-ee1e-466d-88f8-aeb14d0c4e80
Kansallisuudesta ei puhuta mitään. Oli varmaan kantasuomalainen persu. Selittää miksi suoli24 sensuroi uutisen.
Syytteet: Mies yritti tappaa kolme liikenteessä Nokialla
2
171
Vastaukset
- Anonyymi
Korona saa mielenterveysongelmiin taipuvaiset oireilemaan. Terrori-iskua suunnitelleet pidätetyt kantasuomalaiset lienevät samaa sarjaa.
- Anonyymi
Foorumin robotti on aivan liian herkällä, se poistelee autoaattisesti viestejä, vaikka niissä ei ole mitään sääntöjenvastaista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301876
- 1211355
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401140Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni591041- 491039
- 1321001
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v266998Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?77816Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet81816Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu58809
