Gateshan on "lahjoittanut" useille kansainvälisille organisaatioille kuten WHO:lle. Gates on lahjoittanut valtavia summia Yhdysvaltojen ja myös ulkovaltojen mediaorganisaatioille. Niinhän Suomenkin mediat ottavat esimerkiksi CNN:ltä uutisensa, joka on yksi Gatesin lahjoitusten saajista. Ei tarvitse ihmetellä, miksi rokotepropagandaa tulee joka tuutista.
Bill Gates on lahjoittanut 319 miljoonaa dollaria medioille
Anonyymi
23165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Pil Keits on antikristus.
Ja Gates oli rahoittanut sitä jotain kansainvälistä rokotustutkimuksen organisaatiota jonka hallituksessa istuu Hanna Nohynek.
Eli homman nimi on tämä: Ne organisaatiot jotka puhuvat koronasta ja ilmastonmuutoksesta tai tällaisista agendoista, ovat käytännössä Gatesin ja ehkä muidenkin miljardöörien rahoittamia. Onhan siinä vahva eturistiriita, sillä sen lauluja laulat kenen leipää syöt.
Russel Brandilta hyvä video aiheesta.
https://www.youtube.com/watch?v=1MDCfIKWEFs
Gates on yksi jotka tätä sirkusta pyörittää. Se tuntuu joka paikassa olevan rahoittamassa.
Jossain videossa hän myös kehui huimia voittojaan että rokotebisnes on ollut hänen tuottavin liiketoimensa ikinä.
"Philanthropy" on todennäköisesti vain peiteverho verojen välttämiseksi ja erinomainen väline tiettyjen agendojen ajamiseksi, jota jenkkimiljardöörit erityisesti hyödyntävät. Siksi kaikki ovat melkein "hyväntekijöitä" joka suojassa saa puuhailla ties mitä.
Gatesin perustama säätiö saa varoja useilta yksityisiltä rahoittajilta. Säätiöltä voi hakea rahoitusta kuka tahansa, jonka hanke liittyy säätiön toimintaan. Sehän keskittyy terveydenhuollon ja koulutuksen hankkeisiin etupäässä kehitysmaissa. Lista avustuksen saajista löytyy säätiön sivuilta. On turha valehdella, että säätiö rahoittaa mediaa, sillä se ei kuulu säätiön toimintaan.
Mitä sitten? USA:ssa ei ole samanlaista sosiaaliturvaa, kuin meillä. Monet palvelut tuotetaan yksityisten henkilöiden lahjoituksilla. Tämän vuoksi yhteiskunta antaa verohelpotuksia niille, jotka rahoittavat erilaisia hyväntekeväisyyshankkeita.
Gates on antanut enemmän pois rahojaan kuin kukaan muu. Hän ajattelee, että isot perinnöt rapauttavat lasten moraalia. Lapset saavat jotain. Mutta Gates aikoo lahjoittaa suurimman osan omaisuudestaan ennen kuolemaansa. Rikkailla on USA:ssa paljon muitakin tapoja saada verovähennyksiä kuin hyväntekeväisyys. Gates on oikeasti kiinnostunut kehitysmaiden terveydenhuollosta ja koulutuksesta.
Tuossapa ne taikasanat: Terveydenhuolto ja koulutus. Kannattaa katsoa käytännössä mitä Gates säätiöineen todellisuudessa puuhaillee. Käännetään uudelleen: Terveydenhuolto = rokotebisnes; koulutus = propaganda muiden ohjelmien ajamista varten.
Luuletko että nuo sen suoraan sanoisivat "Tuuttaamme propagandaa ja rokotteita maailmanlaajuisen kontrollin, sekä valvonta- ja maksujärjestelmien luomisen vuoksi".
Afrikassa Gatesin rokoteohjelmat tappoivat ja vammauttivat tuhansia. Siksi siellä on nytkin valtava epäluulo rokotteita vastaan.
Ja rikkailla on nimenomaan tuo "hyväntekeväisyys" pääasiallinen keino välttää veroja.
Samoin kuten varojen lainaaminen osakeomaisuuttaan vastaan. Osakevoitoista realisoimattomana kun ei tarvitse maksaa veroja, ja toisaalta lainojen korot ovat alhaisia.
Se salaliittoteoria ja valhe Bill Gatesin aiheuttamista rokotevammoista koski Intiaa:
https://www.indiatoday.in/fact-check/story/conspiracy-theory-bill-gates-backed-polio-vaccine-disabled-kids-1707666-2020-08-04
Valheellisia salaliittoteorioita koskien Bill Gatesiä:
https://www.reuters.com/article/factcheck-gates-list-idUSL1N2LO230
Sontasivustojen "uutisissahan" Bill Gatesin taloa piiritetään jatkuvasti non-stop ja häntä pidätetään jatkuvasti :-D
Luin, että Gates olisi lahjoittanut tuon summan meediolle. 😂
USA tapana, että rikkaat lahjoittavat paljon rahaa eri organisatioille.
USA rikkaat eivät halua maksaa veroja.
Suomessa maksetaan veroja ja sitäkautta yhteiskunta auttaa heikossa asemassa olevia.
Lista Bill and Melinda Gates-säätiön myöntämän rahoituksen saajista löytyy säätiön sivuilta. Säätiö keskittyy terveys- ja koulutusprojekteihin etupäässä kehitysmaissa. Kuka tahansa voi hakea hankkeeseensa avustusta säätiöltä. Mediaa se ei todellakaan rahoita.
Ja paljon löytyy tietoa Gatesin kyseenalaisista rokoteohjelmista Afrikassa. Lieköhän ollut testikenttä koronaa varten.
Älkää unohtako myöskään Bill Gatesin yhteyksiä Jeffrey Epsteiniin.
Tässä huvittava video jossa kommunikoinnin professori reagoi Gatesin selvään kiusaantumiseen ja kehonkieleen kun Gatesilta kysytään hänen yhteyksiään Epsteiniin:
https://www.youtube.com/watch?v=79ExQWKb2vA&ab_channel=CommunicationCoachAlexLyon
Gatesin puoliso sai tarpeekseen, eikä ihme.
Keits oli Epsteinin lolita expressin vakioasiakkaita.
Melindakin totesi että micro-soft.
se on pikkuraha kun omistaa biljoonia.
senverran tippuu kulkeissaan .
Gates ei ole ainoa rokotebisneilijä. Unicefinkin ”hyvänteoista” suurin osa menee rokoteteollisuuden haltuun. Miksi hyvästä teosta on tullut niin pahaa. Löytyisikö rahaa tutkia?
Teillä siellä Venäjällä hyväntekeväisyyteen ei mene mitään
Unicefin rahojen virtaaminen rokoteteollisuudelle on iso juttu. Keskustelun ohjaaminen sivuraiteille pelkurin ainoa pelastus?
Teillä Venäjällä ei pidetä tästäkään kun Kanada antaa yhtä monta dollaria lisää summaan jonka sen kansalaiset keräsivät kokoon tähänkin lahjoitukseen jolla saadaan vietyä rokotteita köyhiin maihin:
https://www.canada.ca/en/global-affairs/news/2021/11/canada-announces-results-of-matching-fund-with-unicef-canada.html
Alituiseen yrität hämätä Venäjä-komplekseillasi. Rokoteteollisuuden ongelmat sinulta kuitenkin siirtyvät sujuvasti syrjään. Pelko on pakokeino suojella menneisyyttä, jonka olisi jo aika väistyä.
Miten suuriin kärsimyksiin ”hyväätekevä” rokotebisnes kehitysmaissa onkaan johtanut. Kovin tuollakin vieroksutaan jo näitä ko hyväntekijöitä, kuten nuorison keskuudessa kehittyneissä maissakin on alettu tehdä. Mutta jos taudit ovat ihmisille niin kovin rakkaita, eihän noista raski luopua, päästää irti.
Gatesin väestönvähennysohjelma alkaa tuottaa pian tulosta.