Kuinka maikkari kehtaa?

Anonyymi

MTV:n nettisivuilla on Nohynekin haastattelu, jossa tämä tituleeraa itseään rokotekriittiseksi ja kannustaa ihmisiä kyseenalaistamaan.

"Kysyn aina, tarvitsemmeko tätä rokotetta ja onko se riittävän turvallinen. Kriittisyys on mielestäni hyvä asia. Hyödyn ja haitan pitää olla tasapainossa", Nohynek sanoo.

Mainostelevisio ottaa tällä tavalla rokotevastaisen asenteen ja horjuttaa yhteiskuntaa kirjoituksellaan. Ja jos Nohynek vastustaa rokotuksia, niin hänet pitäisi kyllä laittaa pois viralta.

13

56

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jopas on tarinat muuttuneet. Lääkehaitat kun paljastuvat odottaa linna ei auta nyt perua.

      • Anonyymi

        Olet puupää, ei Nohynekin tarinat ole muuttuneet. Nohynek on aina kyseenalaistanut että tarvitaanko niitä rokotteita ja tullut johtopäätökseen että tarvitaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet puupää, ei Nohynekin tarinat ole muuttuneet. Nohynek on aina kyseenalaistanut että tarvitaanko niitä rokotteita ja tullut johtopäätökseen että tarvitaan.

        Ei se sitä yksin päätä. Olisko hallituksesta tullut painostusta, että rokotteita nyt tarvitaan


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se sitä yksin päätä. Olisko hallituksesta tullut painostusta, että rokotteita nyt tarvitaan

        Olisko päätä puupäätä


    • Anonyymi

      Siirretään vastuu rokotteenottajalle.

      Jokainen han on itse oman itsensä paras tuntija.
      Jos haittavaikutuksia tulee, voidaan todeta, että olisi aikuisen ihmisen pitänyt itse ymmärtää olla ottamatta rokote terveytensä tuntien. Ei korvauksia.

    • Anonyymi

      Kehoitan lukijoita kiinnittämään huomionsa myös niihin oleellisiin asioihin joista ei haastattelussa mainita halaistua sanaakaan. Kuten esimerkiksi onko Hanna käynyt ottamassa rokotteen ja tehosteet. Joskus koronan alkuaikoina sairastettu korona ei enää tarjoa vasta-aineita mikäli virallista narratiivia seuraamme. Toisekseen lääketieteen edustajien sidokset talouselämään ja lääketeollisuuteen jätetään kokonaan käsittelemättä. Nämä ovat asioita jotka pitäisi käsitellä julkisesti ja tyhjentävästi. Onhan lopultakin kyse meidän kaikkien arvokkaimmasta asiasta eli terveydestämme! Syyllistytäänkö siis älylliseen epärehellisyyteen? Mutta tämänkaltainen pimittäminenhän on valtamedian helmasynti ja siihen on jokainen asioita usemmalta kantilta seuraava jo tottunutkin.

    • Anonyymi

      Rokotekriittinen on järkevä ihmiben, joka tasapuolisesti selvittää rokotteen haitat ja hyödyt.
      99% itseään rokotekriittisiksi kutsuvista on kuitenkin säälittäviä foliohattuja, jotka uskovat salaliittoteorioihon ja joiden kanta ei muutu, vaikka tutkimustieto osoittaisi muuta.

      • Juuri näin.


    • Anonyymi

      Järkevä akka.

    • Anonyymi

      Törkeä akka. Ei ole kaunista sanottavaa,
      veti kansanmurhaa, aivopesuohjelmaa ja
      tänään ehkä.. piikkikriittinen.

      Se tietää tekevänsä petosta, tehty mikä tehty.

      Hän oli heiluttamassa vallanhuumassa
      pelkoraippaa.

      Paljonko se tienasi operaatiosta?
      Miten sen provikat lasketaan?

      • Anonyymi

        Järkevästi ajatteleva onkin aina kriittinen, toisin kuin valaistuneet valopäät salaliittoteoreetikot joille kritiikittä kaikki on itsestäänselvää illuminaatin salaliittoa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Järkevästi ajatteleva onkin aina kriittinen, toisin kuin valaistuneet valopäät salaliittoteoreetikot joille kritiikittä kaikki on itsestäänselvää illuminaatin salaliittoa.

        Kiellät siis että illuminatia ei ole olemassa? Niinkö?


      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      182
      7702
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      140
      5297
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      61
      4066
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      56
      2801
    5. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      278
      2408
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      133
      2336
    7. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      574
      2148
    8. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      78
      2126
    9. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      8
      1780
    10. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      57
      1176
    Aihe