Nauttiiko pääministeri edelleen luottamustanne? Eikö jo pitäisi ryhtyä toimenpiteisiin näi ala-arvoisesta pääministeristä
Avoin kysymys SDP päättäville elimille?
Anonyymi
5661
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 56
Vanhimmat
Kyllä nauttii. Ei ole ketään muutakaan.
Panko Persu. Kuulitko PS JOHTO kehoitti🐑menemään piikille. Kai sätkynukke tilanut ajan.
Piikin sinäkin kaipaisit.
Jäikö yhdys sanat persu kouluun?
KYLLÄ!
Vastaan demarina ja taatusti kaikkien normijärkisten puolesta.
Sanna Marin on meidän puolueen puheenjohtaja ja luottamustamme Sanna Mariniin ei oikeistopöljien räkyttämisellä heikennetä.
Marin on niin upea pääministeri, että hän saa näköjään oikeistohöperöt hulluuden ja raivon valtaan.
Varmaan upea kassatyttä mutta että pääministeri? Saisit hävetä upeasti!
auts osui ja upposi
Persu 🐑, sinä perässävedettävä mää mää.
Nyt PS JOHTO kehoitti 🐑ottamaan rokotukset hopi hopi.
Apukuolunkäynyt Persu, ei tiedä korkeakoulunkäynistä mitään.
Kokoomus on yrittänyt saada sen ainoastaan porvarin vesojen yksinoikeudeksi.
Duunarin lasten täytyy käydä samanaikaan töissä.
Jussi saisi jatkaa laavi tutkimusta
Kassatyttö voi toki pitää kassan järjestyksessä mutta koko kaupan pyörittämisestä hän ei tiedä mitään. En luota Sannaan. Syy: hän ei tiedä, hän, ei tunne, hän ei käsitä. Hän esittää, hän näyttelee. Jokainen joka on elänyt tuon vaiheen urallaan tietää että vähänpä tiesin. Ei jatkoon!
Tuolla päättelykyvyllä et Lyyli pääsisi edes apukouluun!
Ei olisi tarvinnut edes alkuun, saatikka jatkoon!
Perskokkareilta tuli taas kiukuttelut!
Kuten tuo jolle vastasit, sanoi " että hän saa näköjään oikeistohöperöt hulluuden ja raivon valtaan."
Kyllähän tuo sinunlaisia harmitta joka fanitta omaa typeryyttään esimerkiksi Sipilä/Orpo hallituksen tapaisia tuhontekijöitä. Mutta toit itse julki että osui ja upposi ainakin sinun kohdalla.
Ei muuta kuin pylly pesuun ja kokkareet lähtee!!
Sipilä/Orpo tie on se, joka johtaa todelliseen hyvinvointiin, sosialistien velkayrittelyn sijaan!
No silleen.
Onneksemme Sanna Marin on meidän SDP:n johtaja!
Ei taida olla parempaa tarjolla??
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Yksikään Persu yllä samaan suosioon.
Sekä vituttaa Persu 🤡
Sanna Marin on saanut minutkin innostumaan politiikasta ja muuttamaan demareihin.
Kaikkia ei voi eikä tarvitsekaan miellyttää, mutta kun meistä suurin osa suomalaisista pääministeri Marinin järkevää ja oikeudenmukaista työtä arvostamme, niin sen me saamme myös ääneen sanoa.
Respect Sanna Marin!
Olet upea nainen ja upea pääministeri,
Totta tosiaan järkyttäväksi on oikeistoreppanoiden pääministeri Marinin jahtaaminen mennyt. Aivan uskomatonta älyvapautta.
06.12.2021 20:31 / Minä myös innostuin ja sen jälkeen olen äänestänyt sdp:ta.
Ja äänestän myös aluevaaleissa!!!
7 minuuttia kuulunut innostumisesta ja ehdit jo äänestämään...
Lähtölaskenta alkoi……..
Mihis aiot lähteä? Kerro nyt enemmän.
Persuille,+12%+rokotevastaisuu+kaataa+hallitus+toiveet.
Demarit+painuu+suohon+alle+10%+kannatuksella.
Luotamme Sanna Mariniin täysillä!
Valtioneuvoston turvallisuusjohtaja Ahti Kurvinen sanoo STT:lle, että pääministeri on aina tavoitettavissa, riippumatta siitä onko hänellä mukanaan valtioneuvoston virkakännykkä vai ei.
Muistetaan kaikki äänestää tammikuussa aluevaaleissa!
Mysö Marinin lelupoika on innostunut. Homosteluseuraa järejstyy.
Ja sinun käy pirusti katteeks, voi sinua!
Kannattaskos hankkia ihan oma oikea elämä ..
Minä ainakin luotan pääministeri Mariniin kypällä ja äänestämäni puolue on myös aluevaaleissa satavarmasti Sdp.
Samma här!
Totta kai me joudumme tätä asiaa puolueen johdossa miettimään. Tällä hetkellä vaan ei ole kunnollista vaihtoehtoa. Antti L hävisi viimeksi niukasti Sannalle. Sannan kansansuosio on kuitenkin sen verran suuri vielä, että emme tuota korttia ole aikaissa käyttää.
Varapuheenjohtajista (Malm, Skinnari, Mäkynen) ei ole vielä kukaan valmis astumaan pj:n paikalle. Kukaan ei ole tarpeeksi valovoimainen vetämään puoluetta.
Siksi tällä mennään mitä on tilattu ja seurataan tilannetta. Jo tilanne vaan pahenee niin sitten katsotaan uudestaan. Nyt mediakolhut eivät vielä ole näkyneet kannatusluvuissa.
Seniilit boomerit äänestävät edelleen demuja.
Meillä demareissa ei kuunnella perskokkareiden ehdotuksia puheenjohtajastamme!
Amis Niina, Borat tai Skinnari eivät pääse pj:ksi. Antti L. sinne voi päästä. Onko sille silti vielä oikea aika? Pitää odottaa varmaan seuraaviin vaaleihin ja katsoa sen tulos.
Sekä vanhat että nuoret äänestävät modernia, uusitushenkistä ja kaikille kansalaisille oikeudenmukaista sosiaalidemokratiaa.
Niin me äänestetään tammikuussakin.
Sanna töpeksi jo kuntavaalit. Nyt katsotaan miten käy aluevaaleissa.
Niin äänesti kuntavaaleissakin. Boomerit lähinnä, Ne kun siirtyvät manan majoille laskee kannatus.
Sannan henkilöbrändin varaan rakennettu kuntavaalikampanja johti puolueen huonoimpaan kuntavaalitulokseen. Silti samalla tavalla ajetaan kohti aluevaaleja. Onko niissä tulos jo katastrofaalinen?
Avoin vastaus aloittajalle: KYLLÄ pääministeri Sanna Marin nauttii täyttä luottamustamme.
Sanna nauttii täysillä alkomahoolia.
SDP Marinin ylimieliset toimet hyväksymällä varmistavat puolueen jyrkän syöksykierteen alue- ja eduskuntavaaleissa.
Me demareissa vähät välitetään siitä mitä kansa ajattelee. Ne on väärässä.
https://www.aamulehti.fi/kotimaa/art-2000008458155.html
Niin kauan kun Sannan henkilöbrändi auttaa puoluetta emme tee mitään muutoksia piste.
Demarien Lindtman valehteli tv haastattelussa, että jos Sanna Marin olisi saanut valtioneuvoston viestin olisi hän vetäytynyt kotiin karanteeniin.
26.11.2021 Sanna Marinin johdolla valtioneuvosto teki ohjeistuksen ministerien altistuessa kotonaan, ministerin tulisi välittömästi välttää kontakteja muihin!
No Marin oli tietoinen, että oli altistunut kotona lle ja oli tietoinen, että ministerin tulisi välttää kontakteja altistuessaan.
Pelkkää valetta porvari-sijoittaja Lindtman ilta, joka äänestäjiä pettääkseen esiintyy demarina.
Linttaman valehteli ja kertoi Marinilla olevan sdp:n täysi tuki. On tämä mekoinen puolue, tämä sdp.
Erittäin vihervasemmistolaista tuollainen nimien vääntäminen, esim. Lindtman -> Linttiman.
Lindman voi sitten varautua siihen, että SDP:lle ei tule odotettua vaali menestystä, sillä siitä päättää muut kuin puolueen hillon nauttijat.
Ei saa painostaa! Ei meillä ole ketään muutakaan nyyh.