Nummijärvi Fly In 2022?

Jos sanna marin bilettää yökerhoissa niin kait me kuolevaiset ,tavalliset ,voitaisiin tulla järvenjäälle makkaraa syömään!
131454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä tavalliset kuolevaisetkin saa baariin mennä vaikka olis karanteenissa.

Äänestä

Mä ryyppään valtion rahoilla Sannan kans.

Äänestä
  • Hyvä että Sannan kanssa ettei ainakaan Putinin kanssa valkovenäläistä.

    Äänestä

Säännöt koskee pelkästään köyhiä. Ihana ja muutenkin historian paras poliitikko eli viaton Sanna saa tehdä mitä haluaa.

Äänestä
  • Puhut asiaa !!

    Äänestä

Järjestäjiin kuuluva aloittaja saa varmasti syödä makkaraa ilmaiseksi...toivottavasti tapahtuma järjestetään, olisi mainosta Kauhajoelle.

Äänestä
  • Aloittaja tarkasti tilanteen ja odottelen josko jotain epäilyjä mainion tapahtuman tiimoilta tänne ilmestyisi. Meni pahasti väärin villi arvauksesi kirjoituksen aloittajan henkilöllisyys mutta makkaraa kyllä syön useita ja jokaisesta maksan hyvillä mielin koska rahat menee itselle mieluisen harrastuksen tukemiseen/ylläpitoon. Mainosta se oliswi koko väljähtyneelle ilmailull ejota kaikin tavoin sorretaan ja hankaloitetaan kuten tämä uusi drone säännöstökin tekee. Harmillisen byrokraattista ja kallista monelle aloittaa hieno rc harrastuskin josta moni on myös siirtynyt miehitettyihin lentokoneisiinkin ja osa lentäjistä harrastaa rc koneita eri muodoissa.

    Kiinnostaa mistä epäilet noin villisti että järkkäri kyselee ?

    Äänestä

Ja sehän järjestetään!
” NUMMIJÄRVI FLY IN 12. - 13.3.2022. Perinteisen Nummijärvi Fly In tapahtuman järjestelyt on aloitettu. Nummijärven jäätilanne on suotuisa ja järjestäjien”
Edelleenkään en ole järjestäjä. Todennäköisesti autolla perille asti.

Äänestä
  • Hyvä juttu, en ole Sanna Marin, mutta kannatan tapahtumaa!

    Äänestä

Sanna Marin on niin ihana ja loistava ministeri !!

Äänestä
  • Tuo oli paha!!!!!

    Äänestä

  • Eipäs nyt politiikkaa vedetä hienoon lentotoimintaan/harrastukseen vaikka ihan hyvä pilahan tuo lohkaisu oli ,tirsk..

    Äänestä

Paikka on kauhajoen lentokenttä jääolosuhteiden vuoksi mutta sinne !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Jos sanna marin bilettää yökerhoissa niin kait me kuolevaiset ,tavalliset ,voitaisiin tulla järvenjäälle makkaraa syömään!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu