Sähkö-autoilijoilla menee kusi housuun.

Sähkön hinta huipussaan, ja tulevaisuus pelottaa. Saattaa tulla sitä pieniruokaista dieseliä kohta ikävä, sitä saa mitä tilaa.
6128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ei kusi vaan käsi

Äänestä
  • Jesh, sähköautot on pakkasella kylmiä, saattaa joutua ajaessa vemputtamaan pitääkseen nenän ja ikkunat sulana.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jesh, sähköautot on pakkasella kylmiä, saattaa joutua ajaessa vemputtamaan pitääkseen nenän ja ikkunat sulana.

    Mutta jos auto on niin kylmä käsi jäätyy kaluun kiinni

    Äänestä

Fakta asia on että tulevaisuudessa sähköautoilu kustantaa enemmän kuin nykytekniikan polttomoottori-auto. Sähköautoihin keksitään myös ennen pitkää jokin vero jolla paikataan polttomoottoriautojen jättämä aukko valtion verotuloissa.
Täytyy myös muistaa että jo valmistuessaan sähköauton on tuottanut hiilipäästöjä saman verran kuin vähäpäästöisellä deisel autolla ajetut 200 000 km.
Voisiko joku viisas siis kertoa missä kohtaa tässä on se ilmastoteko ?

Äänestä
  • Kyllä tavallisenkin auton valmistus tuottaa päästöjä ellet rakenna autoasi käsin puusta veistämällä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä tavallisenkin auton valmistus tuottaa päästöjä ellet rakenna autoasi käsin puusta veistämällä

    Vastaus viherpaiholasta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sähkön hinta huipussaan, ja tulevaisuus pelottaa. Saattaa tulla sitä pieniruokaista dieseliä kohta ikävä, sitä saa mitä tilaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu