kokevan ihmeparantumisen pysäköityään inva-ruutuun?
Oletko koskaan havainnut kuljettajan
Anonyymi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kun kuljettaja kärsii selkärangan spinaalistenoosista niin hän käyskentelee parikymmentä metriä normaalin näköisesti kunnes meno hyytyy. Ei kannata alkaa tehdä mitään kansalaisdiagnooseja.
Entäs ihan terveet?
Varmaan invapaikkoja myös väärinkäytetään, mutta on myös paljon sellaista invaliditeettiä mikä ei varsinaisesta näy päälle, joten turhan hätäisiä diagnooseja kannattaa välttää. Niillä joilla on siihen oikeus on kyllä yleensä myös virallinen pysäköintilupa.
https://yle.fi/uutiset/3-9373902
Ainakin mustalaiset on parentuneet vuosikymmeniä pian sen jälkeen, kun saavat oranssin värisen Volvonsa parkkeerattua invaruutuun.
Myöskään mustia matuja ei nuo invamerkit pidättele. He eivät ymmärrä mitä pyörätuolissa istuvan kuva tarkoittaa Somalian kielellä, siksi he pysäköi japanilaisen kotteronsa siihen päälle.
Ihmisillä on sairauksia mitkä ei näy päälle päin. Itsellänikin on sairaus, mikä ei päälle päin näy ollenkaan.
Yli 500 vuotta kotoutuneen etnisen ryhmän edustajat ovat vahvasti edustettuina tuossa ryhmässä.
Eivät liene työkyvyttömyys eläkkeellä olevia invalideja?
Minut on kahdesti uhattu pieksää osoitettuani kohteliasta uteliaisuutta.
Minua reilusti pienempiä invaliideja. Itsevarmuutta ja kovaa ääntä lähtee. Kanttikset säikkyvät huutoa ja röyhkeyttä! Hävetkää lampaat!!!!!!!!!!
Olen Lempäälässä nähnyt sellaisenkin ihmeparantumisen, että erästä miestä työnnettiin pyörätuolissa parkkipaikalla kohti S-markettia jossa myös Alko sijaitsi 2000:luvun alussa. Noin kolmekymmentämetriä ennen Alkon ulko-ovea, mies ponkaisi ylös pyörätuolista ja juoksi viinakauppaan sisälle. Viinalla lienee parantava vaikutus ainakin alaraajojen toimimattomuuteen?
Monasti.
Varsinkin mersu-kuskien joiden blaupunktissa soi Hortto Kaalo?