Persujen hiilijalanjälki pienenisi murto-osaan ja Suomessa olisi vähemmän vastustusta ilmastotoimille. Saman voisi tehdä muuallakin länsimaissa Persu-mielisille puolueille.
Paras ympäristöteko olisi karkottaa persut Afrikkaan
14
103
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö ilmastotoimien terve epäily ole mielestäsi tarpeellista? Oletko aivan varma, että ilmaston muuttuminen johtuu ihmisen tuottamasta hiilidioksidista ja haluat kieltää asian lisäselvittelyn?
- Anonyymi
Lue tiedettä niin opit. Johan se on tiedetty vuosikymmeniä
- Anonyymi
Ei ilmastonmuutos johdu ihmisestä. Viime jääkausi päättyi juuri. Nyt on lämpenemisen aika.
- Anonyymi
Kyllähän tuo mainitsemasi Afrikka on lähinnä teidän vihervasemmistolaisten sydäntä ja varsinkin sieltä ne asukkaat. Paras rauha maan päälle saataisiin, kun kaikki viherkommunistit kärrättäisiin Afrikkaan.
- Anonyymi
Persujen mielestä kaikki muut ovat jotain viherkomuja, mitä ne sitten lienevätkään. Kukas teidät persut sitten elättäisi jon kaikki muut siirrettäisiin Afrikkaan? Persut kipittäisivt häntä koipien välissä perässä: antakaa kaljaa ja tupakkia. Persujen oiva paikka on Putlerin kainalossa Siperiassa.
- Anonyymi
Mutta Suomi jatkaisi saastuttamista, joten parempi oisi kuskata Persut ja sen jälkeen rakentaa muuri Suomen ympärille.
- Anonyymi
Vihreitä on niin vähän ja ovat muutenkin kovia reissaamaan, nìn parempi olisi heidän lähteä.
- Anonyymi
Suomen hiilijalanjälki vähenisi siis vähemmän jos Vihreät karkotettaisiin? Parempi karkottaa Persut. Mieluiten Somaliaan, jossa joutuvat integroitumaan maahanmuuttajina paikalliseen kulttuuriin. Naisvalikoima koostuu seksikkäistä tummaihoisista pimuista. Niitähän Persut muutenkin haluavat, kun niin monella Persulla on ulkolainen vaimo! Somaliassa saisivat siis sitä mitä haluavat
- Anonyymi
Niin,ja jos vaikka bilateraaliseen vaihtokauppaan mentäis,vietäis vaikka Nairobiin 100 suomalaista perussuomalaisten kannattajaa ja tuotais Somaliasta 1000 erialojen Experttiä,Vihreät kiittäis,Ympäristö kiittäis,Marinin hallitus kiittäis,ja eniten kiittäis ne 100 siellä Mombasan lämmössä palmun alla.Ei huolta vihreiden ryöstö veroista ja ympäristö humpasta.
- Anonyymi
Jos näkee "persuja" aivan kaikkialla, niin kannattaisi aivan ensimmäisenä käydä tutkituttamassa se oma pääkoppa.
- Anonyymi
Suurimmalla osalla vihervasureista on tutkittu, game over.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suurimmalla osalla vihervasureista on tutkittu, game over.
Persut pitäisi lennättää ulkoavaruuteen, siellä ne työnnettäisiin lähimpään mustaan aukkoon. Eli persuista tulisi nuudeleita, jes!
- Anonyymi
Persujen lähettäminen Afrikkaan varmaan olisikin erittäin hyvä ratkaisu ilmastomuutoksen estämiseksi. Afrikkalaisiin tarttuisi terve isänmaallisuus niin eihän kukaan afrikkalainen sen jälkeen Eurooppaan ja suomeen haluaisi.
Kumpiko sitten on parempi, vihreät houkuttelemassa afrikkalaisia Eurooppaan ja Suomeen täällä Suomessa toimien vai vihreitten lähettäminen Afrikkaan joka aiheuttaisi kieltämättä pakolaisvyöryn Eurooppaan ja Suomeen taloustilanteen romahtaessa parissa kuukaudessa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4622848Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152675Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2721618Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841204Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4411145Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631098- 156980
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä41938- 56909
- 79895