Yritin rokotusaikaa soittaa9.12-21 alkaen klo 10:00 , muutamaa sekunttia ennen kymmentä meni puhelu hyvin läpi ja tuli se automaattinen tiedotus, sitten oli varattua tai ei saatu yhteyttä välillä tuli normi ääni ja ajattelin nyt vastaa mutta ei, alkoi varattu ääni, yritin 1,5 tuntia ehdin soittaan 707 kertaa ja heti kun oli 1,5 tuntia mennyt niin puhelu meni läpi ja automaattinen tiedotus sitä ihmettelin miksi sillä sekunnilla kun ajanvaraus loppu niin puhelu onnistui. Koitin puhelujen jälkeen kahta aikaa netistä sain yhden mutta en toista, se oli muutama minutti kun ajat oli menny ja aina tuli että aika meni valitse uusi. Sastamalassa kuulemma huono rokotustilanne enkä ihmettele.
Koronarokotuksen ajanvaraus soitin 707 kertaa.
9
100
Vastaukset
- Anonyymi
Mikä ihmeen paniikki niitä rokotteita on ottaa? Siellä pölvääsit jonottaa pihalla pakkasessa, naurettavaa hysteriaa!
- Anonyymi
Esimerkiksi minulla ei ole mitään paniikkia syömiseen ja silti syön joka päivä jotain.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Esimerkiksi minulla ei ole mitään paniikkia syömiseen ja silti syön joka päivä jotain.
Jonotatko tuntitolkulla kaupan pihalla ovien aukeemista? Lukeudut varmaan samaan porukkaan joka tyhjensi kaupoista vessapaperit ekassa aallossa.
- Anonyymi
Nyt korona sekottanut omakanta palvelunkin yritin kirjautua heilutettiin punaista lippua älä tuu tänne mee pois, mistä sen koronatodistuksen nyt raavit, käykö itse kirjoitettu klubiaskiin.
- Anonyymi
No monenko tonnin puhelinlasku tuli? Saatanan tyhmää edes yrittää varata puhelimitse kun netissä hoituu parissa minuutissa.
- Anonyymi
Ajattomia rokotuksia, tosin joutuu jonottamaan.
- Anonyymi
Tämmöiset on voimassa olevat ohjeet Sastamalassa:
"Ajanvaraus tapahtuu sähköisesti ja puhelimitse. Uusia aikoja tulee
varattaviksi torstaisin. Puhelinajanvaraus numerosta 040 730 3183,
torstaisin klo 10–11.30."
Siis vain yhtenä päivänä viikossa voi varata aikoja, 1,5 tunnin aikana.
Pitäis varmaan kutsua ne Krista Kiurun peräänkuuluttamat Puolustusvoimat, laittamaan Sastamalassakin asiat järjestykseen.
Onkohan vanhalla Varikolla vielä armeijan toimivaa aseistusta varastoituna? Alkajaisiksi saa ampua tykillä maan tasalle tuon nykyisen varauskeskuksen. Sitten sinne 5 varusmiestä kännyköineen ottamaan uusia rokotusajanvarauksia vastaan.
Ai niin, ne eläkkeellä olevat sairaanhoitajat pitää kutsua paikalle, tekemään rokotuksia.-- Anonyymi
Lakatkaa hyvänen aika panikoimasta! Ei ne piikit nyt autuaaksi tee. Jos on noin kova pelko, niin pysykää oikeasti kotona pari-kolme viikkoa. Silloin tämä kaahotus on ohi ja vapaita aikojakin löytyy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lakatkaa hyvänen aika panikoimasta! Ei ne piikit nyt autuaaksi tee. Jos on noin kova pelko, niin pysykää oikeasti kotona pari-kolme viikkoa. Silloin tämä kaahotus on ohi ja vapaita aikojakin löytyy.
Sieltä mitään aikoja saa silloinkaan.
Rokottajat lähtee kouluihin alle 12- vuotiaita rokottaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083