Kirjailija Veikko Huovinen aikoinaan kirjoitti jotensakin että: "Jääkiekko raaka kolina peli rahamiesten ihramahojen poimuissa. "
Ja tuossa Huovisen kirjoittamassa ilmenee oleellisin kyseisestä pelistä.
Mutta tuosta Huovisen kirjoittamasta huolimatta olen silloin tällöin katsellut Sub-kanavalta liiga-otteluja ja yksi asia on jäänyt vaivaamaan. Kummassakin joukkueessa on yksi pelaaja jolla on kullan värinen kypärä, ja tiedän että kyseinen pelaaja on joukkueensa paras pistemies. Mutta sitten kummassakin joukkueessa on yksi pelaaja jolla on sinisen ja hopean kirjava kypärä päässään, miksi mitä sillä kypärällä halutaan tuoda kyseisistä pelaajista ilmi?
Kuka kertoisi minulle?
Anonyymi
0
110
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521053Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll211000Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 49801
- 45712
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181595Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan60583Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37560