Tekisitkö sinkku enää itse ruokaa jos voitat lotossa 1,2 miljoonaa

Anonyymi

Vai kävisitkö joka päivä lounas buffetissa ja joudut siksi ottamaan koronarikotteen passia varten

26

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannataa katsoa hauska elokuvio, Chevy Chase - Vegas Vacation juttu, aika hauska komedia tuo

    • Anonyymi

      Tottakai. Ruoanlaitto on mukavaa silloin kun siihen on aikaa.

    • Anonyymi

      Käyn jo nyt lähes jokapäivä lounas buffetissa.

    • Anonyymi

      Tekisin itse ruokani vaikka voittaisin 100 miljoonaa.

    • Anonyymi

      Lounasbuffetin ruoka on pääsääntöisesti paskaa, teen itse mielelläni ja paljon parempaa. Rokotukset olen ottanut, koska en ole idiootti.

    • Anonyymi

      Lounasbuffetissa en kävisi syömässä, kun olen sellaisessa pari kertaa käynyt ja kauhea ähky ja turvottaa olo tuli, ei ole terveellistä sellainen buffetissa syöminen.
      Eikä se buffettiruoka mitään mahdottoman hyvää ollut ja jos menee buffettiin syömään, niin kauhea pukeutuminenkin, kun pitää pukeutua vähän paremmin, ei voi rennosti verkkareissa olla, kuten kotona.

    • Anonyymi

      Sittenhän sitä jäis hyvin aikaa tehdä.

    • Anonyymi

      Kyllä tekisin ja terveellistä ruokaa, upouudessa keittiössä 😄

    • Anonyymi

      Jos ajatellaan, että olisi rahaa tilillä miljoonia ja vois sitten harkutetella, niin aika nopeasti alkais tökkiin ja tulis ähky kaikenlaisiin leivoksiin ja leivonnaisiin, niin suolaisiin, kuin makeisiin.
      Kuten myös ravintolassa ja pizzerioissa syömiseen, kun huono olo tulee, jos syö liian hyvää ruokaa ja paljon.
      Myöskään suklaat ja suklaakohvehdit muuttuis äklöttäviksi hyvin nopeasti, vaikka nauttisi konvehteja, jotka maksais monta euroa/kpl.

      Mielummin nauttisi erilaisia oluita, mutta niitäkin kohtuudella, koska rasvamaksa voi siitänkin tulla, kuten kaikista muistakin herkuista.

      Äkkiä se alkaa herkut tökkiin, jos vetää vaikka jonkun fazerin unelma kääretoruista, niin toteaa, että ei ikinä tällaisia herkkuja enää, kun alkaa öklöttää.

    • Anonyymi

      Tuskinpa lopettaisin kokonaan. Enkä mä ainakaan buffeteissa alkais käydä.

      Rehellisesti sanoen tuo on niin pieni summa, että tuskin se mun elämään juurikaan vaikuttais. Tuolla ei vielä kauaa eletä, jos alkaa turhaan kuluttamaan.

    • Anonyymi

      Minä voitin lotossa 16 vuotta sitten 2.4 miljoonaa. Ruokaa olen tehnyt kooko ajan itse.

    • Anonyymi

      Jos kävis joka päivä lounasbuffetissa lihos sataviiskytäkiloseksi ja korona tappas eikä ehtis nauttia rahoistaan.

    • Anonyymi

      Jos olisin noin rikas, olisi paljon aikaa tehdä hyvää ruokaa hyvistä raaka-aineista.

    • Ei tollanen nokko mitään vaikuttaisi…mä olen saamassa vakuutusyhtiöltä pari miljoonaa euroa ja samoin hommaan ruokani kuin ennenkin..joskus teen, joskus jostain muualta..

    • Anonyymi

      En kävisi edes paremmissa ravintoloissa, niiden ruoka ei ole hintansa väärti. Olen syönyt kohtuuhienossa ravintolassa kasvisruokana hemapa-riisiseosta. Pikkujoulut, itse en olisi tuosta annoksesta maksanut euroakaan.

    • Anonyymi

      Ostaisin kaljaa koko rahalla.

      • Anonyymi

        Sillä saisi noin miljoona tölkkiä. Ei ne riittäisi, kuin n.110 vuotta. Siis jos yksin juo kaikki.


    • Anonyymi

      Jos palkkaa kokin niin se maksaa jotain 30000 vuodessa. Itse kyllä tekisin ruokaa vaikka saisin 10 miljoonaa.

    • Anonyymi

      Ruoan valmistaminen itse vie niin paljon aikaa että valittavissa on joko työn tekeminen tai syöminen, niiden väliltä on valittava, kumpaakin ei ehdi mitenkään.

    • Kyllä mä varmaan välillä kävisin valmiissa pöydässä syömässä, mutta pääsääntöisesti tekisin ruoan itse.

      Jos voittaisin eurojackpotin 72 miljoonaa, niin en enää tekis ruokaa itse kun satunnaisesti. Hommaisin sen verran maata, että saisin perustaa oman ajoradan ja sitten tietysti ajoneuvoja. Varmaan kaikki mitä mieli tekisi, päivät rälläisin kuin pahainen kakara. Matkustaisin myös maihin joissa olen halunnut käydä.

      • Ja jos rahalla saa ja hevosella pääse, haluisin päästä hävittäjä lentokoneen kyytiin. Hienoa olis toki itse lentää, mutta se on mahdottomuus faktat huomioiden.


      • Anonyymi

        72 000 000 € naisia puskisi ovista ja ikkunoista:)


      • Anonyymi kirjoitti:

        72 000 000 € naisia puskisi ovista ja ikkunoista:)

        Onhan sekin mahdollista, vaan luulempa ettei mulla olis aikaa eikä mielenkiintoakaan mitään naisia eikä miehiäkään miettiä. Tai loisia kustantaa. Parempaa tekemistä pärtsätä erilaisilla ajokeilla erilaisissa maissa ja maisemissa.


    • Anonyymi

      Ei lounasbuffeteissa tarkasteta koronapasseja.

    • Anonyymi

      Tottakai tekisin. Osaan tehdä herkullistakin ruokaa, kun on vain oikeat raaka-aineet saatavilla.

    • Anonyymi

      Tänään taitaa tulla tuo saliBÄNDI-finaali illalla ruotsia vastaan saliBÄNDI-finaali.
      Edellinen pelikin oli aika jännittävä.

      Vähän huvittaa kun taaskin tullut muistutus ilmoitus poliisin lähetyksestä, jo kolmas ilmoitus jotta muistan hakea uuden henkilökortin, vaikka jo aikoja sitten hakenut sen... matkahuollolta kirjeenä muistutus jo haetusta lähetyksestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4443
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3208
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      39
      2874
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2665
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2529
    6. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      43
      2457
    7. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2334
    8. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      113
      2275
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2045
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1717
    Aihe