Tekisitkö sinkku enää itse ruokaa jos voitat lotossa 1,2 miljoonaa

Vai kävisitkö joka päivä lounas buffetissa ja joudut siksi ottamaan koronarikotteen passia varten
2659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Kannataa katsoa hauska elokuvio, Chevy Chase - Vegas Vacation juttu, aika hauska komedia tuo

Äänestä

Tottakai. Ruoanlaitto on mukavaa silloin kun siihen on aikaa.

Äänestä

Käyn jo nyt lähes jokapäivä lounas buffetissa.

Äänestä

Tekisin itse ruokani vaikka voittaisin 100 miljoonaa.

Äänestä

Lounasbuffetin ruoka on pääsääntöisesti paskaa, teen itse mielelläni ja paljon parempaa. Rokotukset olen ottanut, koska en ole idiootti.

Äänestä

Lounasbuffetissa en kävisi syömässä, kun olen sellaisessa pari kertaa käynyt ja kauhea ähky ja turvottaa olo tuli, ei ole terveellistä sellainen buffetissa syöminen.
Eikä se buffettiruoka mitään mahdottoman hyvää ollut ja jos menee buffettiin syömään, niin kauhea pukeutuminenkin, kun pitää pukeutua vähän paremmin, ei voi rennosti verkkareissa olla, kuten kotona.

Äänestä

Sittenhän sitä jäis hyvin aikaa tehdä.

Äänestä

Kyllä tekisin ja terveellistä ruokaa, upouudessa keittiössä 😄

Äänestä

Jos ajatellaan, että olisi rahaa tilillä miljoonia ja vois sitten harkutetella, niin aika nopeasti alkais tökkiin ja tulis ähky kaikenlaisiin leivoksiin ja leivonnaisiin, niin suolaisiin, kuin makeisiin.
Kuten myös ravintolassa ja pizzerioissa syömiseen, kun huono olo tulee, jos syö liian hyvää ruokaa ja paljon.
Myöskään suklaat ja suklaakohvehdit muuttuis äklöttäviksi hyvin nopeasti, vaikka nauttisi konvehteja, jotka maksais monta euroa/kpl.

Mielummin nauttisi erilaisia oluita, mutta niitäkin kohtuudella, koska rasvamaksa voi siitänkin tulla, kuten kaikista muistakin herkuista.

Äkkiä se alkaa herkut tökkiin, jos vetää vaikka jonkun fazerin unelma kääretoruista, niin toteaa, että ei ikinä tällaisia herkkuja enää, kun alkaa öklöttää.

Äänestä

Tuskinpa lopettaisin kokonaan. Enkä mä ainakaan buffeteissa alkais käydä.

Rehellisesti sanoen tuo on niin pieni summa, että tuskin se mun elämään juurikaan vaikuttais. Tuolla ei vielä kauaa eletä, jos alkaa turhaan kuluttamaan.

Äänestä

Minä voitin lotossa 16 vuotta sitten 2.4 miljoonaa. Ruokaa olen tehnyt kooko ajan itse.

Äänestä

Jos kävis joka päivä lounasbuffetissa lihos sataviiskytäkiloseksi ja korona tappas eikä ehtis nauttia rahoistaan.

Äänestä

Jos olisin noin rikas, olisi paljon aikaa tehdä hyvää ruokaa hyvistä raaka-aineista.

Äänestä

Ei tollanen nokko mitään vaikuttaisi…mä olen saamassa vakuutusyhtiöltä pari miljoonaa euroa ja samoin hommaan ruokani kuin ennenkin..joskus teen, joskus jostain muualta..

Äänestä

En kävisi edes paremmissa ravintoloissa, niiden ruoka ei ole hintansa väärti. Olen syönyt kohtuuhienossa ravintolassa kasvisruokana hemapa-riisiseosta. Pikkujoulut, itse en olisi tuosta annoksesta maksanut euroakaan.

Äänestä

Ostaisin kaljaa koko rahalla.

Äänestä
  • Sillä saisi noin miljoona tölkkiä. Ei ne riittäisi, kuin n.110 vuotta. Siis jos yksin juo kaikki.

    Äänestä

Jos palkkaa kokin niin se maksaa jotain 30000 vuodessa. Itse kyllä tekisin ruokaa vaikka saisin 10 miljoonaa.

Äänestä

Ruoan valmistaminen itse vie niin paljon aikaa että valittavissa on joko työn tekeminen tai syöminen, niiden väliltä on valittava, kumpaakin ei ehdi mitenkään.

Äänestä

Kyllä mä varmaan välillä kävisin valmiissa pöydässä syömässä, mutta pääsääntöisesti tekisin ruoan itse.

Jos voittaisin eurojackpotin 72 miljoonaa, niin en enää tekis ruokaa itse kun satunnaisesti. Hommaisin sen verran maata, että saisin perustaa oman ajoradan ja sitten tietysti ajoneuvoja. Varmaan kaikki mitä mieli tekisi, päivät rälläisin kuin pahainen kakara. Matkustaisin myös maihin joissa olen halunnut käydä.

Äänestä
  • Ja jos rahalla saa ja hevosella pääse, haluisin päästä hävittäjä lentokoneen kyytiin. Hienoa olis toki itse lentää, mutta se on mahdottomuus faktat huomioiden.

    Äänestä

  • 72 000 000 € naisia puskisi ovista ja ikkunoista:)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    72 000 000 € naisia puskisi ovista ja ikkunoista:)

    Onhan sekin mahdollista, vaan luulempa ettei mulla olis aikaa eikä mielenkiintoakaan mitään naisia eikä miehiäkään miettiä. Tai loisia kustantaa. Parempaa tekemistä pärtsätä erilaisilla ajokeilla erilaisissa maissa ja maisemissa.

    Äänestä

Ei lounasbuffeteissa tarkasteta koronapasseja.

Äänestä

Tottakai tekisin. Osaan tehdä herkullistakin ruokaa, kun on vain oikeat raaka-aineet saatavilla.

Äänestä

Tänään taitaa tulla tuo saliBÄNDI-finaali illalla ruotsia vastaan saliBÄNDI-finaali.
Edellinen pelikin oli aika jännittävä.

Vähän huvittaa kun taaskin tullut muistutus ilmoitus poliisin lähetyksestä, jo kolmas ilmoitus jotta muistan hakea uuden henkilökortin, vaikka jo aikoja sitten hakenut sen... matkahuollolta kirjeenä muistutus jo haetusta lähetyksestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Vai kävisitkö joka päivä lounas buffetissa ja joudut siksi ottamaan koronarikotteen passia varten

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu