Tekisitkö sinkku enää itse ruokaa jos voitat lotossa 1,2 miljoonaa

Anonyymi

Vai kävisitkö joka päivä lounas buffetissa ja joudut siksi ottamaan koronarikotteen passia varten

26

51

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannataa katsoa hauska elokuvio, Chevy Chase - Vegas Vacation juttu, aika hauska komedia tuo

    • Anonyymi

      Tottakai. Ruoanlaitto on mukavaa silloin kun siihen on aikaa.

    • Anonyymi

      Käyn jo nyt lähes jokapäivä lounas buffetissa.

    • Anonyymi

      Tekisin itse ruokani vaikka voittaisin 100 miljoonaa.

    • Anonyymi

      Lounasbuffetin ruoka on pääsääntöisesti paskaa, teen itse mielelläni ja paljon parempaa. Rokotukset olen ottanut, koska en ole idiootti.

    • Anonyymi

      Lounasbuffetissa en kävisi syömässä, kun olen sellaisessa pari kertaa käynyt ja kauhea ähky ja turvottaa olo tuli, ei ole terveellistä sellainen buffetissa syöminen.
      Eikä se buffettiruoka mitään mahdottoman hyvää ollut ja jos menee buffettiin syömään, niin kauhea pukeutuminenkin, kun pitää pukeutua vähän paremmin, ei voi rennosti verkkareissa olla, kuten kotona.

    • Anonyymi

      Sittenhän sitä jäis hyvin aikaa tehdä.

    • Anonyymi

      Kyllä tekisin ja terveellistä ruokaa, upouudessa keittiössä 😄

    • Anonyymi

      Jos ajatellaan, että olisi rahaa tilillä miljoonia ja vois sitten harkutetella, niin aika nopeasti alkais tökkiin ja tulis ähky kaikenlaisiin leivoksiin ja leivonnaisiin, niin suolaisiin, kuin makeisiin.
      Kuten myös ravintolassa ja pizzerioissa syömiseen, kun huono olo tulee, jos syö liian hyvää ruokaa ja paljon.
      Myöskään suklaat ja suklaakohvehdit muuttuis äklöttäviksi hyvin nopeasti, vaikka nauttisi konvehteja, jotka maksais monta euroa/kpl.

      Mielummin nauttisi erilaisia oluita, mutta niitäkin kohtuudella, koska rasvamaksa voi siitänkin tulla, kuten kaikista muistakin herkuista.

      Äkkiä se alkaa herkut tökkiin, jos vetää vaikka jonkun fazerin unelma kääretoruista, niin toteaa, että ei ikinä tällaisia herkkuja enää, kun alkaa öklöttää.

    • Anonyymi

      Tuskinpa lopettaisin kokonaan. Enkä mä ainakaan buffeteissa alkais käydä.

      Rehellisesti sanoen tuo on niin pieni summa, että tuskin se mun elämään juurikaan vaikuttais. Tuolla ei vielä kauaa eletä, jos alkaa turhaan kuluttamaan.

    • Anonyymi

      Minä voitin lotossa 16 vuotta sitten 2.4 miljoonaa. Ruokaa olen tehnyt kooko ajan itse.

    • Anonyymi

      Jos kävis joka päivä lounasbuffetissa lihos sataviiskytäkiloseksi ja korona tappas eikä ehtis nauttia rahoistaan.

    • Anonyymi

      Jos olisin noin rikas, olisi paljon aikaa tehdä hyvää ruokaa hyvistä raaka-aineista.

    • Ei tollanen nokko mitään vaikuttaisi…mä olen saamassa vakuutusyhtiöltä pari miljoonaa euroa ja samoin hommaan ruokani kuin ennenkin..joskus teen, joskus jostain muualta..

    • Anonyymi

      En kävisi edes paremmissa ravintoloissa, niiden ruoka ei ole hintansa väärti. Olen syönyt kohtuuhienossa ravintolassa kasvisruokana hemapa-riisiseosta. Pikkujoulut, itse en olisi tuosta annoksesta maksanut euroakaan.

    • Anonyymi

      Ostaisin kaljaa koko rahalla.

      • Anonyymi

        Sillä saisi noin miljoona tölkkiä. Ei ne riittäisi, kuin n.110 vuotta. Siis jos yksin juo kaikki.


    • Anonyymi

      Jos palkkaa kokin niin se maksaa jotain 30000 vuodessa. Itse kyllä tekisin ruokaa vaikka saisin 10 miljoonaa.

    • Anonyymi

      Ruoan valmistaminen itse vie niin paljon aikaa että valittavissa on joko työn tekeminen tai syöminen, niiden väliltä on valittava, kumpaakin ei ehdi mitenkään.

    • Kyllä mä varmaan välillä kävisin valmiissa pöydässä syömässä, mutta pääsääntöisesti tekisin ruoan itse.

      Jos voittaisin eurojackpotin 72 miljoonaa, niin en enää tekis ruokaa itse kun satunnaisesti. Hommaisin sen verran maata, että saisin perustaa oman ajoradan ja sitten tietysti ajoneuvoja. Varmaan kaikki mitä mieli tekisi, päivät rälläisin kuin pahainen kakara. Matkustaisin myös maihin joissa olen halunnut käydä.

      • Ja jos rahalla saa ja hevosella pääse, haluisin päästä hävittäjä lentokoneen kyytiin. Hienoa olis toki itse lentää, mutta se on mahdottomuus faktat huomioiden.


      • Anonyymi

        72 000 000 € naisia puskisi ovista ja ikkunoista:)


      • Anonyymi kirjoitti:

        72 000 000 € naisia puskisi ovista ja ikkunoista:)

        Onhan sekin mahdollista, vaan luulempa ettei mulla olis aikaa eikä mielenkiintoakaan mitään naisia eikä miehiäkään miettiä. Tai loisia kustantaa. Parempaa tekemistä pärtsätä erilaisilla ajokeilla erilaisissa maissa ja maisemissa.


    • Anonyymi

      Ei lounasbuffeteissa tarkasteta koronapasseja.

    • Anonyymi

      Tottakai tekisin. Osaan tehdä herkullistakin ruokaa, kun on vain oikeat raaka-aineet saatavilla.

    • Anonyymi

      Tänään taitaa tulla tuo saliBÄNDI-finaali illalla ruotsia vastaan saliBÄNDI-finaali.
      Edellinen pelikin oli aika jännittävä.

      Vähän huvittaa kun taaskin tullut muistutus ilmoitus poliisin lähetyksestä, jo kolmas ilmoitus jotta muistan hakea uuden henkilökortin, vaikka jo aikoja sitten hakenut sen... matkahuollolta kirjeenä muistutus jo haetusta lähetyksestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      149
      2753
    2. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      110
      2186
    3. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      42
      1815
    4. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      42
      1640
    5. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      62
      1537
    6. Palomestari sytytti tulipalon Kankaanpäässä

      Kankaanpää ei yllätä koskaan. Oukarinkadulla syttyi rivitalossa tulipalo toukokuussa 2024. Nyt sen sytyttäjää syytetään
      Kankaanpää
      31
      1294
    7. Kuka on Farmi Suomi Riiko?

      Farmi Suomi -realityssä Riiko Sakkinen on saanut paljon tv-aikaa. Riikon ajatuksia ja toisten nokittelua sekä lopulta pe
      Tv-sarjat
      14
      1251
    8. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      64
      1200
    9. Vastuuhenkilöt

      Ketkä ovat Lapuan Kotiasunnot-yhtiön tili- ja vastuuhenkilöt? Nimet kehiin, julkista tietoa.
      Lapua
      69
      1169
    10. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      180
      885
    Aihe