Ns. pommikuiluun (2 kpl) voi asentaa ydinohjuksen. Pistää Putinin miettimään, tai ainakin raapimaan harvoja hiuksiaan.
F35 voi kantaa ydinasetta
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ei atomiaseita Suomen maaperälle, siitä ei mitään hyvää seuraa, moon sitä mieltä.
Ymmärräthän että Putinilla ei ole vastaavia periaatteita?
Jos hän niin haluaa, hän toimittaa ydinaseen tai pari Suomeen.
Tosin ne eivät tule tänne koneeseen lastattavaksi ja toisaalla käytettäväksi, vaan ns. "aktiivikäyttöön".
Miksi olet?
Puolueettomuus plus uskottava puolustus on ennenkin pitanyt pintansa.
Ite olen ydinaseiden hallinnoinnin puolesta.
Tosiaan, omien kansallisten sellaisten, joihin on tervejarkisilla kenraaleilla laukaisukoodit.
Ja noi karnakiurut sun muut epavakaat ensin jonnekin kaupan kassoille eneminkin tyotehtaviin kuin provosoimaan jo muutenkin hankalaa yhteiskunnallists tilannetta.
Mariini ja Saulikin ovat omien murheittensa kanssa painimassa, mutta sentaan sailyy minimitason diplomaattinen ote noihin hommiin, mutta tuollaiset jotka haluaa pistaa armeijan oman kansan paalle on kylla aika menna lenkille poistaan hiukka turhatumisiaan.
Itse en enaa oikein terveyden vuoksi pysty juoksemaan, mutta nuorempana sita kylla tuli juostua pitkaakin lenkkia ja kyllahan se ahdistusta ja noita turhautumisia tehokkaasti poisti. Joten jos jollain on masennusta yms, ja eika ole fyysisia terveysongelmia, ei muutakun lenkkipolulle vaan niin johon oli kohenee kivasti.
:)
Aatella! Ihan ytinpommin voi pistää. Nytkyllä Puttea pelottaa xD
Moskova on yllättävän lähellä, jos sieltäpäin ittuillaan niin osataan ittuilla takasin.
Jostain syystä tulee mieleen tämä ...
https://www.youtube.com/watch?v=uedd8wKvYIo
Hurjaa menoa baanalla taas kun puttepossu on huolissaaan siitä mitä naapurustossa tapahtuu tai on tapahtumatta lähiaikoina.
Putin tietää ettei Suomelle ole myönnetty ydinase lupaa, josta kirjoitettiin paperi viime sodan jälkeen.
Tuo sopimus ei koske Suomea ja Ruotsia, joilla oli ydinase ennen sopimuksen allekirjoituspäivää. Muistona noista ajoista Suomesta löytyy useita uraanilouhoksia.
Ei venäjän lähelle saa sellaisia sijoittaa
Ei tuollaisia varastoida tietenkään, mutta jos Venäjä jatkaa naapurivaltioidensa laitonta miehitystä, ja varsinkin laajentaa sitä niin että mennään sotatilaan, niin tuskin silloin mietitään mitään tuollasia.
Sodassa ei kysellä "mitäs jos sä menisit tohon suuntaan että mä en joudu sua ampumaan, koska siitä voisi tulla pipi".
Suomi tulee puolustamaan itseään Talvi- ja Jatkosodan malliin kaikin tavoin. Vanja pysähtyy sitten vaikka ydinasein.
Miten me muka edes aiotaan, muulla kuin rauhalla, puolustautua maalta jonka jopa kiinakin allekirjoitti sotilasallianssiinsa.
Rukoillaan Jeesusta nyt ihan oikeasti.
Koitetaan nevotella rauha.
Ja rauhoitutaan sisaisestikin.
Miksi Putin? Eikös noilla mennä somaliaan?
Jos tuollaisen pahvitötterön päälle nostattaisiin edes parinsadan kilon mötikkä, niin sehän rojahtaisi siitä läpi.
Aloittaja Kremlissä töissä kun noin paljon tietää...