Kiuru Ylellä: Hallitukselle on ehdotettu merkittäviä maahantulon rajoituksia
Ei SDP ole mamautis puolue
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ai jaa... hyvin kuitenkin esittävät sellaista.
Puheet on puheita, feministiselle tyttöhallitukselle hallitsematon maahantulo on hyvä asia.
Kiuru vasta lässyttää esityksistä rajavalvontaan ja esittää pontevaa, samaan aikaan JO uutisoidaan, että omikron leviää uudella maalla räjähdysmäisesti. Myöhässä on taas tyhmä ja saamaton Kiuru.
Kahteenkyt vuoden ajan suomea mamuttaneet oikeisto
Vanhanen Katainen sipilä
Vasemmisto Halosen johdolla ovat huutaneet monikulttuuria vuosikymmenet.
Tuo ei poista sitä että kepulit ja kokkarit ovat myös monikulturisteja. Persut ja VKK eivät ainoina puolueina ole. Siksi arvostan niitä.
Kaksilla rattailla mennään ennen vaaleja. Vaalien jälkeen palataan vanhaan.
Eihän noi rajoitukset koske näköjään kun laillisesti Suomeen matkustavia! :/
Joten rajalla turisteilla on kaks vaihtoehtoa! :) Joko iskeä rajavartijan kouraan vitunmoinen kasa kaikkea paperia ja dokumenttia, tai sössöttää vain jotain asyylistä, niin pääsevät ns. ”jonon ohi” ilman mitään velvotteita! :)
Tervetuloa Hölmölään!
MITEN!?
Kun toi kanalauma on kiekunu jo monta vuotta ettei kenenkään rajan yli lampsivien turvapaikkahakemuksia voi jättää käsittelemättä, koska: Kansainväliset sopimukset, EU, perustuslaki, astrologia, humanismi, oikeusvaltioperiaatteet, blaa-blaa-blaa, niin:
MITEN?
Sinne jätetään aina matun mentävä aukko, se on varma!