Hannele Lauri kertoo että nuoret mihet piirittävät häntä.
https://www.is.fi/viihde/art-2000008475842.html
https://www.is.fi/viihde/art-2000008475842.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 78
Vanhimmat
Ulosottokokemusta?
Rahalla saa ja hevoselta pääsee😁
Nykymummot on vaan niin ihania.
Miten niin ihania?
Huutaisin kauhusta jos vieressä nukkuisi nuutuneen näköinen kurppa.
Kuinka vanha olet?
Mikä niissä mummoissa kiehtoo nykyajan nuorta miestä?
Kansalaisuus...
Äidillisyys?
Nykyään nuorten miesten rintaruokinta lopetetaan monasti jo ennen armeija-ikää, joten moni heistä jää kaipaamaan sitä, ja heille syntyy ns. rinnattomuusfobia.
Tv: Sigmund Freud
Joulukevennys ketjuun. https://www.youtube.com/watch?v=BpfHSqLXePI&list=RDMM&start_radio=1&rv=Q_yuO8UNGmY
Hannele on julkkis eli olisko se mikä kiehtoo hänessä nuoria miehiä?
Voi olla toisinkin päin. Nuoret miehet ovat kestäviä.
Jaksaako mummo pitkäkestoista hinkkaamista?
Sun asiasi on pitää liukuvoiteet matkassa, ja voidella heppisi kunnolla ennen sisääntyöntöä.
Itsellä aina pullo liukkaria mukana, ja kunnon laatua, eli silikonipohjaista. Vesipohjaiset haihtuu heti pois.
Minkä ikäinen olet?
No en oo alaikäinen
julkki on älyxääpiö jon,ka ÄO on pienempi kuin MENSAN lihaliemikuutiolla.........................näkeehän sen laurista...............aivojen tilalla talkkunajauhoja....
Se on joku huonosta äitisuhteesta aiheutunut mielenterveysongelma, että nuori ja komea mies pitää vanhoista, pulleista ja rumista mammoista, mielellään vieläpä yksinhuoltajista. Tunnen ainakin yhden tällaisen tapauksen.
Naisten kohdallahan tuo on vielä selvästi yleisempää. Onhan se sairasta jos kumppaniksi etsitään isän tai äidin ikäistä ja näköistä mutta kyse todellakin on mielenterveyden ongelmasta.
Olisko kyse elatuksesta?
Onko eli pistä linkkejä jos sulla on ihan faktaa asiasta.
Suomessa näitä riittää, yh äitien lapsia, joiden ainoat miehen mallit koostuu sunnuntai aamujen lyhyistä tapaamisista.
Älä muita syytä omasta tyhmyydestäsi.
Olin kerran kolmekymppisenä käymässä Hesassa ja Maestrossa minut iski tyylikäs nainen, jolla oli niin painavat kultakorut, että joutui kulkemaan kumarassa. Menimme taksilla hänen merenrantakämpälleen ja hienonoon yläkerran makuuhuoneeseen, jossa oli ihan oman buduaari ja baarikaappi. Vietimme ihanan yön ilman liukuvoiteita. Aamulla heräsin siihen, kun kuulin hiljaisia tassuttelevia ääniä vuoteen vierestä. Katsoin nopeasti, kuka oli huoneessa ja näin noin viisivuotiaan tytön, joka juoksi ulos huoneesta ja huusi "äiti, äiti mummin vieressä on joku Poika. Lähdin siitä pikku hiljaa Palo-opistolle ja taskujani kaivellessani löysin rintataskusta 500 markan setelin. Että silleen.
Itse olet tyhmä jos et osaa perustella esittämääsi väitettä.
Hyvä tarina mutta päiväunta.
Vanhat eukot ovat heppoa saalista nuorille miehille, koska samanikäiset etsivät vain sitä täydellisistä täydellisintä ADONISTA, johon ei juuri ketään kelpuuteta.
Nirppanokkaiset "PIMUT" kulkevat niskojaan nakellen, ja sipsuttelevat korkokengät kopisten tiehensä.
Jos haluaa päästä itse asiaan, eli naimaan, vanhemmalta kurpalta on aina "varma saanti".
Homma on niinkin yksinkertaista, että jos haluaa päästä itse asiaan mutkattomasti, kannattaa pikkupimut jättää heti niskojaan nakkelemaan jonnekin muualle, ja kääntää katseen varman saannin suuntaan. Säästyy aikaa ja vaivaa.
Jep, nuorten naisten vaatimukset ovat älyttömiä ja täysin pinnallisia, harva enää edes ymmärtää mitä aito rakkaus on.
Kommenttisi kertoo vain sen, että sinä et liikaa älyllä juhli.
Onko näin?
Naama on sileä, mutta vaatteiden alla odottaa yllätys. Elävä muumio!
Monesti toisinpäin.
Tarkenna kuinka.
Silloin kun itse olin nuori, niin näilta vanhoilta akoilta, joskus vähän nahistuneiltakin, haettiin seksikokemusta ja oppia, olisi sitten homma paremmin hallussa, kun sopiva omaa ikäluokkaa edustava kumppani löytyy. Onhan vanhoilla usein paljon kokemusta, ovat aloitteellisia, temput osataan ja rohkeita, toisin kuin nuoret naiset. Tietysti sekin vaikuttaa, että yleisesti tiedetään miten helppoja nämä vanhat naiset ovat, ei tarvita mitään pidemmän kaavan mukaista toimintaa.
Eli yleistät että kaikki vanhemmat naiset ovat nuoren k****n perässä???
Hakevat riipputissejä ja löysää tavaraa, ettei reisille laukeisi.
Yleensä helppoa pillua, jota voi käyttää ilman, että nainen vaatisi seurustelua ja naimisiinmenoa.
Melkoista yleistystä että kaikki vanhemmat naiset olisivat nuoren k****n lumoissa.
Hyvin säilyneet aikuiset naiset ovat hyviä sängyssä ja yleensä paljon järkevämpiä kuin teinihuutajat. Kaikkein parasta on etäsuhde, jossa tavataan sopivin välein,
Vaaditko maksua palvelustasi vanhemmalta naiselta?
Vähän vaikea on vaatia, kun vanhempi nainen löytää netistä heti kymmenen tilalle.
Markkinat nääs. Hyvä vastaus sulta.
Jopas on jutut palstalla
Lakiahan voi säätää lisääkin kaikkea outoa varten ja sen edestä.
Pahoittelemme virhettä otsikossamme!
Piti tokikin olla, että:
”Hannele Laurin psykiatri kertoo hänen kuvittelevan nuorten miesten piirittävän häntä”
Tv: Iltasanomien toimitus
samasta syystä toisin päin hajetaan kokenut kumppani,
Vanhemmilta naisilta saa kunnolla ja voi huoletta tyhjentää pussit...ahhh
Onko sulla kokemusta asiasta eli kerro.
On, 40-kymppiset naiset on melkoisia panopanttereita. Ja sen lisäksi hyvää seuraa. Taloudellisesti omillaan eivätkä ole enää perustamassa perhettä, joten heidän kanssaan suhde on rento ja miellyttävä, seksiä ja muuta kivaa, ei lainkaan riitelyä.
Onko sulla talosutilanteesi kunnossa kun seukkaat leidien kanssa?
RAHA, raha ja raha. Mikäs muukaan voisi kiinnostaa.
Onko kokemusta että raha vaihtaa omistajaa kun kyse on aloituksessa mainitusta suhteesta?
Minulle on kerrottu, että me olemme hermolepoa verrattuna nuoriin neuroottisiin naisiin. :)
Mä kysyin yhdeltä mieheltä joka oli työkaveri että onko sille koskaan käynyt niin että illalla ravintolasta oli iskenyt kauniin naisen ja vienyt kotiinsa seuraavana aamuna olikin vieressä hirvitys sanoi että on ja että varmaan monelle on käynyt samoin.
Ehkäpä Hannele muistelee jotain tapahtumia 40 vuotta sitten.
Hottis edelleenkin.
Minusta kyllä hirveän näköinen leikeltyine botox-naamoineen.
Botox on muotia nääs.
Älkää ihmiset katkeroituko toisten pahoista teoista. Etsikää itse Jeesusta. Kääntykää pois synneistänne. t. Yksi nuorehko mies jolle kelpaa vain oman ikäinen ja siveellinen nainen.
Saatat joutua oleen yksin
Noinhan kaikki katkerat ihmiset ajattelevat, että pelkkiä h*oria on naiset ja miehet. Sillä yleinsä myös puolustellaan omaa huoruutta. Mutta kristityt ovat todistuksena teidän pahoja tekojanne vastaan, eivät kaikki, mutta ne meistä jotka Jumala itse on valinnut ja puhdistanut pahoista teoista. Minulle ei ole välttåmättömyys mikään. Jeesus on meidän esimerkki, kannattaa lukea miten hänen elämänsä meni, ja hän on kaikkia suurempi. Mutta hän tulee kaiken pahan, myös huoruuden, tuomitsemaan. Hänen vihansa on iankaikkinen kadotus kaikille ketkä turhuuksissa vaeltavat ja valhetta rakastavat. Kääntykää kun vielä voitte.
Miksköhän naiset etsii vanhempia miehiä. Joku Erika V Dannyn, ei tajuu.
Kukaan ei sano mitään, kun nainen iskee 20 v tai 50 v vanhemman ukon. Se on vaan kivaa kaikista. Mutta edelleenkään naisten tekemisiä arvostellaan. Jos skodaavat nuoria jätkiä. Ei ole helppoa kun teki niin tai näin niin mikään ei ole hyvä ihmisten mielestä hyvä naisten tekemänä. Paitsi että he edelleen auttavat ja palvelevat kaikkia.
Juu!
Ihan patriarkaalisten etuoikeutettujen miesten vika jos nuoret naiset etsii vanhempia miehiä! *ittu soikoon, senkin sovinistit!
*diu diu!* 🤪
Lääkitys?
No ei kyllä hontsi jonkun vanhan miehen omashoitajaksikaan ruveta. Mielummin kunnon buumeri pyörittää usempaa heilaa. Ikä saa vaihdella tilanteen mukaan. Ajat on muuttunu lapset. Mutta ei kannata mainostaa. Tulisivat nuoremmat vain kateellisiksi. Eikä kukaan dorka jaksa yhteen ihmiseen sitoutua kun on jokunen avioliitto jo takana.
Näinpä.
Voihan olla että joku nuorempikin hakee vanhemman naisen seuraa, mutta nyt kyse lähinnä että vanhempi nainen fantasioi tuollaisesta.
Naiset on sen verran fiksumpia, että eivät niinkään fantasioi kuten miehet. Kun miehissä kiinnostaa kokonaisuus ei pelkkä petikaveruus. Ei riitä pelkät sänkyhommat, kuten miehille. Joku 20 v nuorempi käy mutta ei sitä nuorempi. Joku raja sentään. Paitsi jos naisilla on alkoholiongelma niin sitten ei kai mikään kontrolli toimi.
Juuei!? :D
Regina oli (vai onks se vieläkin olemassa?) hyvin monipuolisesti perhe-elämän eri aspekteista kertova kirja-sarja!? :D :D
PS: Minkäs takia naisille myydään nykyään aivan valtavasti näitä fantasioinnin apuvälineitä, kaalimatoja yms, jos väittämäsi pitäis vähääkään paikkaansa? :)
Hannele Lauri on tänään puoliseiskan vieraana.
Ok.
Katellaan.
Vanhassa (ta)vara parempi..
Vanha kansansanonta.
Ei mitään tai ehkä jotkut huumehörhöt huumerahoja. Ei ilman huumeita saisi seisomaankaan tuon kummituksen kanssa, kunkahan paljon naama kiristyksiä lie tehtykään ja täytteitä laitettu.
lauria ei piiritä kuin rotat.............................koko akka pelkkää kummitusta naamaleikkauksen jäljiltä................! Hyi
Näin Hannele Laurin livenä kaupassa noin kaksi vuotta sitten ja oli hyvännäköinen daami habitukseltaan.
Minä taas näin Niina Mikkosen, ja ottaisin huomattavasti mieluummin Niinan kuin Hannele Laurin.
Väärä kysymys.
Ensinnäkin mitä nuoret miehet ylimalkaan hakevat? Piparia.
Ja sitä haetaan helpoilta tai helpoiksi luulluilta naisilta. Lortahtava Lauri näyttää aika tyrkyltä joten miksi hän ei olisi parempi kuin oma käsi.