Puhuin puhelimessa ystäväni kanssa Espanjan aurinkorannoille kysyäkseni tilanteesta siellä, kun ajattelin lähteä sinne talveksi ja hän kertoi, että hänen ystäviään on kuollut Covid virukseen Espanjassa kuusi ihmistä joista yksi ollut oireeton ja viisi rokotevastaisia. Siis ihmiset ottakaa koronarokotus pian, siellä rannoilla on kaiken maalaisia ja nyt he pelkäävät omikron varianttia. Mielummin rokote haluinen kuin luonne vikainen levittäjä.
Corona kuolleita
Anonyymi
14170
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Älä valehtele.
Tyhmästä päästä kärsii myös punasolut.
Lässynlässyn
Jotkut hoitsut on vähän eri mieltä, ainakin väittävät että todellisuudessa lähes kaikki teholla olevat ovat olleet vähintään kahteen kertaan rokotettuja.
Jätit kertomatta sen, että ne jotka eivät ottaneet piikkiä ovat haudassa.
Eli jos rokotetaan kuolleet, on tauti voitettu?
Ainakin voi olla varmaa, ettei heille tulisi rokotteesta haittoja. Mutta eläville tulee.
missä on henkinen kehitys kun jotkut eivä usko lääketieteeseen, mutta ovat fundamentalisteja joissakin asioissa.
Silloin, kun lääketiede valjastetaan poliitikkojen käsikassaraksi ja lääkeyhtiöiden miljardivoittojen takaajaksi, kenenkään ei pidä uskoa sellaiseen lääketieteeseen. Ensin muutetaan jo kauan sitten oikeiksi todistetut faktat ja sitten voidaankin alkaa operoida globaalisti sumutuskampanjan parissa. Kaikki kritisoivat puheenvuorot sensuroidaan. Kuulostaako todelliselta ? EI KUULOSTA. Se kuulostaa juuri siltä, mitä se onkin : nykyajan Troijan hevonen. Mallia, Fauchi, Gates ja kumppanit.
Mä tunnen noin sata ihmistä. Niistä 99 on kuollut koronaan.
Oikeasti en tiedä yhtään koronaan kuollutta.
Ei taida tietää moni muukaan.
Jos saa testistä positiivisen ja jää junan alle kolmenkymmenen päivän sisällä, merkitään koronakuolleeksi.
Tätä eivät ihmiset usko vaikka se on totta.
Lukekaa ja hämmästykää.
https://thl.fi/web/infektiotaudit-ja-rokotukset/ajankohtaista/ajankohtaista-koronaviruksesta-covid-19/tilannekatsaus-koronaviruksesta/covid-19-tautiin-liittyvien-kuolemien-tilastointi
Aloittaja on pihalla kuin lumiukko rokotetut levittävät koronaa tehokkaammin kuin rokottamattomat?🤦🤦🤦
"Pandemia päättyy, kun digitaalinen rahajärjestelmä on käytössä.
Jotta tätä uutta järjestelmää ei otettaisi käyttöön, ihmisten tarvitsee vain olla noudattamatta sitä! Koska passit ovat ratkaisevan tärkeitä tämän uuden rahoitusjärjestelmän toteuttamiselle, kaikkien kansalaisten, nuorten ja vanhojen, pakollinen rokottaminen on välttämätöntä suunnitelman onnistumiseksi. Passijärjestelmä on valmistettu tuottamaan taloudellinen nollaus ja korvaamaan epäonnistuneen fiat-valuuttajärjestelmämme."
Suomi on parasta muuttaa koronasairaalaksi, jossa kaikki rokottamattomat ja rokotetut makaavat eristyshuoneissa maski naamalla. Virkistystä makoiluun tulee tuottamaan toivottu vieras, kuolema
Pakkoko sitä on hillua ihmisjoukoissa?
Ehkä typerintä mitä voi tehdä.
Rokotteiden myötä tartunnat vain lisääntyy.
Järkevintä on nyt pysyä kotona , ulkoilla voi .