Löin panokseksi koko elämäni, enkä ottanut koronarokotetta.
Minä synnyin peluriksi
Anonyymi
11116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Varo, siinä pelissä voi hävitä vuosia.
Erityisesti mitään ei voi voittaa - merkillisen typerä pelaaja.
Miltä tuntuu olla idiootti? Sattuuko se?
Elämänkoulusta diplomi,onko naamatatuointia?
Vielä ehtii korjata tilanteen.
Mutta venäläistä rulettiahan rokotteet aina ovat olleet. Ei mitään uutta koronassakaan paitsi että ahneus vuosien kuluessa on ollut kasvamaan päin.
Aloittaja unohti otsikostaan K-kirjaimen.
Onnea vaan, toivottavasti sulla on pätäkkää maksaa omat tehohoitokulusi tarvittaessa, ettei niihin tarvitse minun verorahojani laittaa.
Verorahat tuskin jatkossa tulevat edes peittämään rokotteisiin hupenevia kuluja. Mutta rokotteethan ovatkin ilmaisia, mikä helposti monilta unohtuu.
Tosin aina voi ottaa lainaa, elää velkarahalla. Hallituksemme on jo osoittanut, että tuo on kelpo keino selviytyä vaikeuksista.
Reppanat kehuskelevat foorumeilla , nämä ovat niitä yhteuiskunnan uhkia joita pitäisi valvoa ja heidän tekemisiään.
Mikä sinulta meni ohi? Rokotuskattavuus pian 100 prosenttia ja tämän maan kerrotaan olevan tuhon partaalla.
Keitä pitikään valvoa?