Missä atomipommi tikittää?

Anonyymi

Jo ajan maailmaa haistelleena, osan kohdistaa atomipommin sijaitsemisen paikkaa.

Se ei sijaitse sotilaiden tukikohdassa.
Se ei sijaitse tulenvuoressa, eikä asteroidissa.

Atomipommi sijaitsee kätilösairaalassa ja naisten tautien ja synnytysten laitoksissa.

1

125

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä enemmän mies tekee töitä, sitä tietämättömäksi hän käy hetki hetkeltä siitä, mitä on naisen synnytyksessä tapahtumassa.

      Miehelle menee muisto ja hän elää omaa todellisuuttaan, joka on täynnä sitä työtä, mitä työtä hän tekee.
      Voihan sitä miehen aatemaailmaa kutsua psykoosiksikin, koska se loittonee todellisuudesta.

      Ehkä luonto on sellainen, että mies uskaltaa erkaantua ja jossakin kohdin naisen on tultava hätiin palauttamaan mies takaisin.
      Miehen rooli on lähteä pesästä ja kun mies ei lähde, niin nainen työntää miestä itse joka tapauksessa.

      Mies voi erkaantua todellisuudesta monella tavoin, eikä sen tarvitse olla työkään, mutta filosofointi, mielen sisäinen konstruktio - ja psykoosipotilailla voi olla hyödyllisiä mielenkiitoisia mielen konstruktioita ja usein päihteet.

      Jotakin mikä on kuitenkin lähempänä todellisuutta sijaitsee perheen piirissä. Sinne mies pyrkisi, jos pääsisi. Ei pääsee.
      Naisen synnytyksessä, jälkikasvussa ym on oikea aikapommi, josta mies ei tiedä jopa silloin kun on vieressä todistamassa.

      Ihan kuin aikapommi saastuttaa miehen ja sokaisee hänet, että mies kadottaa järjen vähäksi aikaa tai unohtaa itseään. Juuri se unohtaminen on se, mitä mies tahtoo ja mistä nauttii, vaikka seuraukset voivat olla fataaliset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      357
      1106
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      748
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      49
      590
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      320
      496
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      481
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe