Missä atomipommi tikittää?

Anonyymi

Jo ajan maailmaa haistelleena, osan kohdistaa atomipommin sijaitsemisen paikkaa.

Se ei sijaitse sotilaiden tukikohdassa.
Se ei sijaitse tulenvuoressa, eikä asteroidissa.

Atomipommi sijaitsee kätilösairaalassa ja naisten tautien ja synnytysten laitoksissa.

1

78

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä enemmän mies tekee töitä, sitä tietämättömäksi hän käy hetki hetkeltä siitä, mitä on naisen synnytyksessä tapahtumassa.

      Miehelle menee muisto ja hän elää omaa todellisuuttaan, joka on täynnä sitä työtä, mitä työtä hän tekee.
      Voihan sitä miehen aatemaailmaa kutsua psykoosiksikin, koska se loittonee todellisuudesta.

      Ehkä luonto on sellainen, että mies uskaltaa erkaantua ja jossakin kohdin naisen on tultava hätiin palauttamaan mies takaisin.
      Miehen rooli on lähteä pesästä ja kun mies ei lähde, niin nainen työntää miestä itse joka tapauksessa.

      Mies voi erkaantua todellisuudesta monella tavoin, eikä sen tarvitse olla työkään, mutta filosofointi, mielen sisäinen konstruktio - ja psykoosipotilailla voi olla hyödyllisiä mielenkiitoisia mielen konstruktioita ja usein päihteet.

      Jotakin mikä on kuitenkin lähempänä todellisuutta sijaitsee perheen piirissä. Sinne mies pyrkisi, jos pääsisi. Ei pääsee.
      Naisen synnytyksessä, jälkikasvussa ym on oikea aikapommi, josta mies ei tiedä jopa silloin kun on vieressä todistamassa.

      Ihan kuin aikapommi saastuttaa miehen ja sokaisee hänet, että mies kadottaa järjen vähäksi aikaa tai unohtaa itseään. Juuri se unohtaminen on se, mitä mies tahtoo ja mistä nauttii, vaikka seuraukset voivat olla fataaliset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      135
      7421
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      22
      2760
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      287
      1479
    4. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      208
      1190
    5. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1099
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      89
      1066
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      1012
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      82
      861
    9. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      19
      846
    10. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      833
    Aihe