Trump sanoi virkakaudellaan, "vain minä olen eliitin ja tyrannian välissä. Jos minä kaadun, seuraavaksi kaatuu kansalaisten vapaudet. Juuri näin on tapahtunut.
Biologista omikron myrkkyrokote suihketta on levitetty litteänmaailmamme yläpuolella koska eliitti tietää että bakteerit ja virukset eivät pääse karkaamaan väitettyyn avaruuteen, koska maa on litteä ja taivaankannen alle suljettu systeemi.
Videolla Trump saapuu Helsinkiin, kansalaisen kadulta kuvaama video:
https://www.youtube.com/watch?v=rqefWQoz_Ag
Biologista omikron myrkkyrokote suihketta on levitetty litteänmaailmamme yläpuolella koska eliitti tietää että bakteerit ja virukset eivät pääse karkaamaan väitettyyn avaruuteen, koska maa on litteä ja taivaankannen alle suljettu systeemi.
Videolla Trump saapuu Helsinkiin, kansalaisen kadulta kuvaama video:
https://www.youtube.com/watch?v=rqefWQoz_Ag
Vastaukset 22
Vanhimmat
Trumpin ja Putinin saapuminen virallisesti presidentinlinnaan ennen laboratoriossa kehitetyn myrkkyviruksen maailmalle levittämisen aloittamista.
https://www.youtube.com/watch?v=ewRY_8_0yrE
Minä en käytä maskia enkä ota myrkkypiikkejä vaikka tappaisivat saatanat !
Ja täällä on myrkkypiikkihullujen minulla aivan turhaa vinkua yhtään mitään.
Antaa piikkihullujen vinkua. Itse olen kotonani koronakaranteenissa, joka päättyy tai todennäköisemmin jatkuu maanantaina kun minulle tehdään koronatesti.
Nyt olen ottanut 3x ibumax särkylääkettä (suositus 0,5-1tablettia särkyyn/kuumeeseen) otin reseptivapaat särkylääkkeet kuumeen ja kivun alentamiseen, sekä puoli pulloa viinaa, olo on hetken kohtalainen, mutta tiedän kun särkylääkkeen vaikutus loppuu niin tärisen kuumeessa vuoteessa ja pakko nousta ottamaan lisää särkylääkettä.
Lisäksi tulee krapula huomen aamulla, sekä paleluoireet kuumeesta kun herään kuumelääkkeen vaikutus on jo loppunut.
Tietääkseni koronapiikit eivät ole myrkkyä. Jos olisi, niin kai porukkaa kuolisi niihin.
On totta, että koronaan kuolee paljon enemmän porukkaa, mitä piikkeihin. Siksi mua jonkin verran ihmetyttää, miksi juuri maatietoiset ovat usein näitä rokotteita vastaan. Minä en rokotteita vastusta, olenhan itsekin tuplarokotettu. En kuollut, enkä alkanut vapisemaan. Eikä maatietoisuus karissut musta mihinkään. Edelleen ymmärrän aivan oikein, että maa on litteä, niin kuin se onkin.
Lääkäriin jos yrittää kovin haisevana (kiljusta) voidaan sitten käännyttää jo ovella.
Delfine voisi kuume-huuruissaan muistaa että Trump möläytti jo silloin alkuvaiheessa että rokote on olemassa; Amerikkalaiset vapauttivat viruksen tahallaan Kiinaan, mutta se levisi sieltä odottamattomasti.
Ja myöhemminkin Trump on kertonut mitenkä nimenomaan häntä me saamme, ja meidän tulisi, kiittää rokotteiden olemassaolosta. Ne ovat hänen ansiotaan.
Ole kuin Donald Trump, ota rokote.
Kukaan ei tiedä, laskettiinko korona-virus tahallaan, vai karkasko se vahingossa. Todennäköistä kuitenkin on, että se on laboratoriosta karannut. Tai ennen sitä tietysti lepakkoluolassa kaivostyöntekijät sai sitä virusta, mutta siitä ei tullut vielä edes epidemiaa. Sitten tätä uutta virusta alettiin muokkaa ja lopulta karkasi. Karkasiko se tarkoituksella, vai vahingossa, sitä emme tiedä. Joka tapauksessa koronavirus joka nyt leviää, on mitä todennäköisimmin ihmisten muokkaama virus.
Joidenkin mukaan korona-virusta olitiin jalostamassa kemialliseksi aseeksi. Toisen mielestä sitä haluttiin vain tutkia, jotta ymmärrettäisiin sen rakenne. Kuka sitten tietää ja mitä, niin emme voi tietää. Sen me kuitenkin tiedämme, että maatietoisuuden leviäminen halutaan estää tavalla ja toisella.
Minä ainakaan en maskia pidä enkä myrkkypiikkejä ota vaiikka tappaisitte saatanat !
Ja on täysin yhdentekevää mitä te piikkihullut täällä vingutte.
Sanot varmaankin viimeisinä sanoinasi yllä olevat lauseet.
Trump todellakin otti pahimmat puolet molemmista, eliitistä ja tyranneista. Itse kunnioittaisin enemmän presidenttiä joka olisi kansan ja tyrannien välissä.
Olen pelannut nettishakkia chess.com- sivustolla n. 10 vuotta. Kuulun siellä kymmeniin joukkueisiin ja takanani on n. 10 000 ns. pitkää peliä ja hieman myös pikapelejä.
Olen myös yksi Team Finlandin ylläpitäjistä ja joukkueemme pelaa hyvin menestyksekkäästi kansainvälisiä joukkueita vastaan.
Kerroin erään joukkueen keskustelupalstalla pitäväni Mr. Trumpista ja potkaisivat minut heti joukkueesta..... :-)
Ei kai nettishakissa voi huijata joten ei kai Trumpin ihannoinnin pitäisi haitata?
Kiitos vastauksesta.
Nettishakissa on huijaaminen valitettavan yleistä ns. pitkissä peleissä. Niissä kunnostautuvat erityisesti intialaiset ja filipinot jotka eivät ole koskaan Trumpista kuulleetkaan.
jatkoa....
Tämä joukkue mihin olin vahingossa liittynyt oli amerikkalainen demokraattien ylläpitämä.
He suhtautuvat raivokkaasti eri mieltä oleviin....
Amatöörimäistä valehtelua mielisairaalta wannabe-uusnatsilta. Et vain ole vielä uskaltanut tarttua uusnatseiluun hörhökiksien lähteenä.
Suomi pelastaa kone kerrallaan.
Pääsiköhän Delfine lääkäriin ja sai apua? Toivottavasti.
Trumpin piti olla hyvä presidentti, vaan ei ollut. Valta korruptoi, sanotaan. Toisekseen Trump rakasti valheetta ja rakastaa yhä. Ja niillä se ratsastaa. Trump ei käsitä maan oikeaa muotoa, eli hänkin elää palloharhassa, kuten suuri enemmistö. Vaikka Trump on oikeasta puolueesta, on Trump itse heikko johtamaan kaikessa johdonmukailemattomuudessaan. Biden taas on väärästä puolueesta, mutta hän on korrektimpi. Toki Bidenissäkin on omat puutteensa, mutta niinhän meissä kaikissa. Toivon siunausta Trumpille ja rukoilen myös, että rebublikaaneissa saisi toivon sana loistaa ja maatietoisuus levitä. Tiedän, että rebublikaaneissa on myös maatietoista porukkaa. Demokraateissa ei juurikaan. Silti jos pitää Bidenin ja Trumpin välillä valita, niin valitettavasti joudun kallistuu Bideniin. Vaikkakin on väärästä puolueesta.
Vak juu Paiden on ollut vallankahvassa vasta vuoden ja saanut jo maansa täyteen sekasortoon joka yhä vain pahenee.
Voimme toki olla onnellisia saadessamme elää näitä uskomattomia aikoja jolloin tulee tapahtumaan suuria mullistuksia.
Mistähän+kaaoksesta+puhut?
Työttömyys+on+vähentynyt+vuodessa+noin+6%+noin+4%,+työpaikkoja+siis+syntyy.
Trump+halusi+pelastaa+Maailman,+mutta+miksei+hän+antanut+rahaa+Amerikan+Kansalle?+Kansan+sijaan+hän+jakoi+sitä+miljardöörikavereilleen+triljoonittain.
Jotka+silti+ei+enää+kannata+hänta+2024+vaaleissa,+vaan+ovat+ennemmin+näkemässä+DeSantosin+ehdokkaana.
Trumpin+todellinen+äänimäärä+oli+hieman+yli+80%.+Biden+päästettiin+korporaation+ohjaimiin,+jotta+saadaan+selville,+mitkä+tahot+ja+ketkä+henkilöt+ovat+vallankaappauksen+takana.+Armeija+tunnusti+Trumpin+johtajakseen+ja+liittotasavaltojen+commander+in+chief'iksi+maaliskuussa+2020.+Yhdysvallat+kun+muodostuu+Washingtonin+korporaatiosta,+joka+on+Englannin+kunigattaren+alainen+ja+tasavaltojen+liitosta,+joka+käsittää+kaikki+muut+maa-alueet+paitsi+Washington+DC:n.
Nyt+puhdistushommat+alkavat+olla+loppupuolella+ja+Bidenin+korporaatio+julistettiin+konkurssiin+15.12.2021.+Siksi+esim.+Mailman+Taloufoorumi+on+perunut+Davosin+kokouksensa.+Heillä+ei+ole+enää+taloudellista+valtaa+USA:n+koporaation+kautta.+Väittävät+varmasti+perumisen+syyn+joksikin+ihan+muuksi,+mutta+ne+ovat+pelkkää+sumuverhoa.+Senaatin+nostamalla+lainakatolla+ei+ole+mitään+merkitystä,+koska+samalla+meni+keskuspankin+rahanluontivalta.+Rahapula+tulee+näyttämään+lähiaikana+aioiden+todellisen+laidan.+Sitä+tietysti+yritetään+peitellä,+mutta+ei+onnistu+pitkää+aikaa,+kun+taustajärjestelyt+on+jo+tehty.+Etelämantereella+pidätettiin+viime+perjantaina+klobalistien+ylintä+johtoa+(EU:n+Ursula+ja+osa+NATON+johtoa).+He+ovat+todellisten+vallanpitäjien+minionioita.++Pääpomot+on+myös+eristetty+näistä+alaisista,+joten+korttitalo+alkaa+luhistua.+Nämä+pidätykset+vaikuttivat+myös+Davosin+perumiseen.+Nämä+tapahtumat+ovat+pelkästään+hyviä+ihmiskunnan+kannalta.
Amerikassa+ei+nyt+vaan+koskaan+voi+tapahtua+tuollaista+"80%"+äänimäärää,+se+on+absoluuttinen+mahdottomuus.
Siellä+kun+on+noin+1/3+kansaa+joka+aina+äänestää+Demaria,+oli+ehdolla+AIVAN+KUKA+TAHANSA.
Ja+toinen+noin+1/3+kansaa+äänestää+aina+Rebua,+taas+oli+ehdolla+AIVAN+KUKA+TAHANSA.
Noin+kolmannekset+siis+äänestää+PUOLUETTA,+vitut+ehdokkaan+nimestä.
Vaalit+ratkaisee+se+kumpi+noista+kolmanneksista+saa+riittävän+määrän+jäljellä+olevaa+1/3+äänestämään+edes+jotain.+Ja+koska+tuo+viimeinen+kolmannes+on+pääosin+TÄYSIN+HALUTON+ÄÄNESTÄMÄÄN,+se+että+edes+muuta+käy+äänestämässä+takaa+sen+että+vaalit+on+aina+hiuskarvan+varassa+siellä.
Se+että+alkaa+edes+esittämään+jotain+80%+skenaariota+on+naurettavaa.