Trump halusi pelastaa maailman

Trump sanoi virkakaudellaan, "vain minä olen eliitin ja tyrannian välissä. Jos minä kaadun, seuraavaksi kaatuu kansalaisten vapaudet. Juuri näin on tapahtunut.

Biologista omikron myrkkyrokote suihketta on levitetty litteänmaailmamme yläpuolella koska eliitti tietää että bakteerit ja virukset eivät pääse karkaamaan väitettyyn avaruuteen, koska maa on litteä ja taivaankannen alle suljettu systeemi.

Videolla Trump saapuu Helsinkiin, kansalaisen kadulta kuvaama video:

https://www.youtube.com/watch?v=rqefWQoz_Ag

22

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minä en käytä maskia enkä ota myrkkypiikkejä vaikka tappaisivat saatanat !
      Ja täällä on myrkkypiikkihullujen minulla aivan turhaa vinkua yhtään mitään.

      • Antaa piikkihullujen vinkua. Itse olen kotonani koronakaranteenissa, joka päättyy tai todennäköisemmin jatkuu maanantaina kun minulle tehdään koronatesti.

        Nyt olen ottanut 3x ibumax särkylääkettä (suositus 0,5-1tablettia särkyyn/kuumeeseen) otin reseptivapaat särkylääkkeet kuumeen ja kivun alentamiseen, sekä puoli pulloa viinaa, olo on hetken kohtalainen, mutta tiedän kun särkylääkkeen vaikutus loppuu niin tärisen kuumeessa vuoteessa ja pakko nousta ottamaan lisää särkylääkettä.
        Lisäksi tulee krapula huomen aamulla, sekä paleluoireet kuumeesta kun herään kuumelääkkeen vaikutus on jo loppunut.


      • Tietääkseni koronapiikit eivät ole myrkkyä. Jos olisi, niin kai porukkaa kuolisi niihin.
        On totta, että koronaan kuolee paljon enemmän porukkaa, mitä piikkeihin. Siksi mua jonkin verran ihmetyttää, miksi juuri maatietoiset ovat usein näitä rokotteita vastaan. Minä en rokotteita vastusta, olenhan itsekin tuplarokotettu. En kuollut, enkä alkanut vapisemaan. Eikä maatietoisuus karissut musta mihinkään. Edelleen ymmärrän aivan oikein, että maa on litteä, niin kuin se onkin.


    • Lääkäriin jos yrittää kovin haisevana (kiljusta) voidaan sitten käännyttää jo ovella.

    • Anonyymi

      Delfine voisi kuume-huuruissaan muistaa että Trump möläytti jo silloin alkuvaiheessa että rokote on olemassa; Amerikkalaiset vapauttivat viruksen tahallaan Kiinaan, mutta se levisi sieltä odottamattomasti.

      Ja myöhemminkin Trump on kertonut mitenkä nimenomaan häntä me saamme, ja meidän tulisi, kiittää rokotteiden olemassaolosta. Ne ovat hänen ansiotaan.

      Ole kuin Donald Trump, ota rokote.

      • Kukaan ei tiedä, laskettiinko korona-virus tahallaan, vai karkasko se vahingossa. Todennäköistä kuitenkin on, että se on laboratoriosta karannut. Tai ennen sitä tietysti lepakkoluolassa kaivostyöntekijät sai sitä virusta, mutta siitä ei tullut vielä edes epidemiaa. Sitten tätä uutta virusta alettiin muokkaa ja lopulta karkasi. Karkasiko se tarkoituksella, vai vahingossa, sitä emme tiedä. Joka tapauksessa koronavirus joka nyt leviää, on mitä todennäköisimmin ihmisten muokkaama virus.
        Joidenkin mukaan korona-virusta olitiin jalostamassa kemialliseksi aseeksi. Toisen mielestä sitä haluttiin vain tutkia, jotta ymmärrettäisiin sen rakenne. Kuka sitten tietää ja mitä, niin emme voi tietää. Sen me kuitenkin tiedämme, että maatietoisuuden leviäminen halutaan estää tavalla ja toisella.


    • Anonyymi

      Minä ainakaan en maskia pidä enkä myrkkypiikkejä ota vaiikka tappaisitte saatanat !
      Ja on täysin yhdentekevää mitä te piikkihullut täällä vingutte.

      • Anonyymi

        Sanot varmaankin viimeisinä sanoinasi yllä olevat lauseet.


    • Anonyymi

      Trump todellakin otti pahimmat puolet molemmista, eliitistä ja tyranneista. Itse kunnioittaisin enemmän presidenttiä joka olisi kansan ja tyrannien välissä.

    • Olen pelannut nettishakkia chess.com- sivustolla n. 10 vuotta. Kuulun siellä kymmeniin joukkueisiin ja takanani on n. 10 000 ns. pitkää peliä ja hieman myös pikapelejä.
      Olen myös yksi Team Finlandin ylläpitäjistä ja joukkueemme pelaa hyvin menestyksekkäästi kansainvälisiä joukkueita vastaan.

      Kerroin erään joukkueen keskustelupalstalla pitäväni Mr. Trumpista ja potkaisivat minut heti joukkueesta..... :-)

      • Anonyymi

        Ei kai nettishakissa voi huijata joten ei kai Trumpin ihannoinnin pitäisi haitata?


      • Anonyymi kirjoitti:

        Ei kai nettishakissa voi huijata joten ei kai Trumpin ihannoinnin pitäisi haitata?

        Kiitos vastauksesta.

        Nettishakissa on huijaaminen valitettavan yleistä ns. pitkissä peleissä. Niissä kunnostautuvat erityisesti intialaiset ja filipinot jotka eivät ole koskaan Trumpista kuulleetkaan.


      • ViktorAtaman kirjoitti:

        Kiitos vastauksesta.

        Nettishakissa on huijaaminen valitettavan yleistä ns. pitkissä peleissä. Niissä kunnostautuvat erityisesti intialaiset ja filipinot jotka eivät ole koskaan Trumpista kuulleetkaan.

        jatkoa....

        Tämä joukkue mihin olin vahingossa liittynyt oli amerikkalainen demokraattien ylläpitämä.
        He suhtautuvat raivokkaasti eri mieltä oleviin....


      • Anonyymi

        Amatöörimäistä valehtelua mielisairaalta wannabe-uusnatsilta. Et vain ole vielä uskaltanut tarttua uusnatseiluun hörhökiksien lähteenä.


    • Anonyymi

      Suomi pelastaa kone kerrallaan.

      • Anonyymi

        Pääsiköhän Delfine lääkäriin ja sai apua? Toivottavasti.


    • Trumpin piti olla hyvä presidentti, vaan ei ollut. Valta korruptoi, sanotaan. Toisekseen Trump rakasti valheetta ja rakastaa yhä. Ja niillä se ratsastaa. Trump ei käsitä maan oikeaa muotoa, eli hänkin elää palloharhassa, kuten suuri enemmistö. Vaikka Trump on oikeasta puolueesta, on Trump itse heikko johtamaan kaikessa johdonmukailemattomuudessaan. Biden taas on väärästä puolueesta, mutta hän on korrektimpi. Toki Bidenissäkin on omat puutteensa, mutta niinhän meissä kaikissa. Toivon siunausta Trumpille ja rukoilen myös, että rebublikaaneissa saisi toivon sana loistaa ja maatietoisuus levitä. Tiedän, että rebublikaaneissa on myös maatietoista porukkaa. Demokraateissa ei juurikaan. Silti jos pitää Bidenin ja Trumpin välillä valita, niin valitettavasti joudun kallistuu Bideniin. Vaikkakin on väärästä puolueesta.

      • Vak juu Paiden on ollut vallankahvassa vasta vuoden ja saanut jo maansa täyteen sekasortoon joka yhä vain pahenee.

        Voimme toki olla onnellisia saadessamme elää näitä uskomattomia aikoja jolloin tulee tapahtumaan suuria mullistuksia.


      • Anonyymi
        ViktorAtaman kirjoitti:

        Vak juu Paiden on ollut vallankahvassa vasta vuoden ja saanut jo maansa täyteen sekasortoon joka yhä vain pahenee.

        Voimme toki olla onnellisia saadessamme elää näitä uskomattomia aikoja jolloin tulee tapahtumaan suuria mullistuksia.

        Mistähän kaaoksesta puhut?

        Työttömyys on vähentynyt vuodessa noin 6% noin 4%, työpaikkoja siis syntyy.

        Trump halusi pelastaa Maailman, mutta miksei hän antanut rahaa Amerikan Kansalle? Kansan sijaan hän jakoi sitä miljardöörikavereilleen triljoonittain.

        Jotka silti ei enää kannata hänta 2024 vaaleissa, vaan ovat ennemmin näkemässä DeSantosin ehdokkaana.


    • Anonyymi

      Trumpin todellinen äänimäärä oli hieman yli 80%. Biden päästettiin korporaation ohjaimiin, jotta saadaan selville, mitkä tahot ja ketkä henkilöt ovat vallankaappauksen takana. Armeija tunnusti Trumpin johtajakseen ja liittotasavaltojen commander in chief'iksi maaliskuussa 2020. Yhdysvallat kun muodostuu Washingtonin korporaatiosta, joka on Englannin kunigattaren alainen ja tasavaltojen liitosta, joka käsittää kaikki muut maa-alueet paitsi Washington DC:n.
      Nyt puhdistushommat alkavat olla loppupuolella ja Bidenin korporaatio julistettiin konkurssiin 15.12.2021. Siksi esim. Mailman Taloufoorumi on perunut Davosin kokouksensa. Heillä ei ole enää taloudellista valtaa USA:n koporaation kautta. Väittävät varmasti perumisen syyn joksikin ihan muuksi, mutta ne ovat pelkkää sumuverhoa. Senaatin nostamalla lainakatolla ei ole mitään merkitystä, koska samalla meni keskuspankin rahanluontivalta. Rahapula tulee näyttämään lähiaikana aioiden todellisen laidan. Sitä tietysti yritetään peitellä, mutta ei onnistu pitkää aikaa, kun taustajärjestelyt on jo tehty. Etelämantereella pidätettiin viime perjantaina klobalistien ylintä johtoa (EU:n Ursula ja osa NATON johtoa). He ovat todellisten vallanpitäjien minionioita. Pääpomot on myös eristetty näistä alaisista, joten korttitalo alkaa luhistua. Nämä pidätykset vaikuttivat myös Davosin perumiseen. Nämä tapahtumat ovat pelkästään hyviä ihmiskunnan kannalta.

      • Anonyymi

        Amerikassa ei nyt vaan koskaan voi tapahtua tuollaista "80%" äänimäärää, se on absoluuttinen mahdottomuus.

        Siellä kun on noin 1/3 kansaa joka aina äänestää Demaria, oli ehdolla AIVAN KUKA TAHANSA.

        Ja toinen noin 1/3 kansaa äänestää aina Rebua, taas oli ehdolla AIVAN KUKA TAHANSA.

        Noin kolmannekset siis äänestää PUOLUETTA, vitut ehdokkaan nimestä.

        Vaalit ratkaisee se kumpi noista kolmanneksista saa riittävän määrän jäljellä olevaa 1/3 äänestämään edes jotain. Ja koska tuo viimeinen kolmannes on pääosin TÄYSIN HALUTON ÄÄNESTÄMÄÄN, se että edes muuta käy äänestämässä takaa sen että vaalit on aina hiuskarvan varassa siellä.

        Se että alkaa edes esittämään jotain 80% skenaariota on naurettavaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      39
      584
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      548
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      218
      512
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe