Tiedättekö kuka on seuraava presidenttimme ?

Kaikenlaisia hölmojä arvauksia on heitetty ilmoille. Ehdokkaina ovat valtamdioidemme mukaan kaikenlaisia maamme rikollisia tuhoajia ja myyriä.

Minä tiedän jo nyt seuraavan presidenttimme:
Hän on Jenni Haukio !

21

70

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viki on mahdollisen totuuden jäljillä.
      Kansa on kyllästynyt perin pohjin noihin poliitiikkonaamoihin ja jos ja kun mummut pääsevät uurnille niin valinta on aivan selvä.
      Jenni on tuleva pressa ja linjamme jatkuu ja maamme jatkaa kohti tuhoaan.

    • Anonyymi

      Jos ja kun Putin sotii lähiaikoina Euroopassa, tuskin Suomessa on seuraavia pressavaaleja normaalisti.

      • Anonyymi

        Niin, mikäli se NWO tulee voimaan, niin silloin ei kyllä taida olla enää presidenttiä Suomella. Yksi valtio jos kerran on.

        Saksa on ainakin uuden hallituksen avulla ajamassa Eurooppaa liittovaltioksi eli jos en ihan väärin ymmärrä, niin NWO on jo aika pitkällä. Politiikasta en muuten ymmärrän yhtään mitään.


    • Anonyymi

      Sami Hedberg!

    • Periaatteessa aivan sama kuka on maamme presidentti, koska siinä virassa olevalla ei ole juuri mitään valtaakaan enää.

      Tasavallan presidentin tärkein tehtävä lienee käsine vatkaaminen itsenäisyyspäivänä.

      Virka vaatii siis lujaa kättä ja ystävällistä hymyä. Myös täytyy tässä virassa ihmisen siis olla normaali heteroseksuaali jotta mahdolliset kaikki uskaltautuisivat kättelyrituaaliin, ja jotta julkisuudessa ei syntyisi kovin pahoja puheita presidentin seksuaalielämästä.

      • Kuule, ku se käsien vatkaaminenkin on taidettu viedä pois presidentiltä. Koronapandemia on muuttanut tapoja ja voipi olla, ettei itsenäisyyspäiviäkään hetkeen juhlita linnassa. Ja jos juhlitaan, niin käsien paiskominen tuskin palajaa ikinä niihin touhuihin. Morjestus todennäköisesti toteutetaan jatkossa joko kyynärpäillä, tai sitten vain nyökätään toisille. Veikkaan, että tulevaisuudessa presidentin tehtävinä saattaa olla pään keikuttelu. Kuulemma paljon turvallisempaa, kuin kyynärpäätervehdys, koska siinäkin otetaan kosketusta.


    • Anonyymi

      Siinä mielessä Jenni voisi olla osuva vaihtoehto, että Niinistön kausista ei ole kai kuulunut hirveästi soraääniä (vaikka nillittäjiä aina riittää), joten enemmistö on kai ollut kohtalaisen tyytyväinen. Sale ei itse voi enää asettua ehdolle, koska kaudet on rajoitettu kahteen, mutta Jenni voisi, jolloin Salekin voisi päästä presidentinlinnaan.

      Jenni ei toki ole kokenut konkari, mutta kun katsoo millaisia vaihtoehtoja muilla puolueilla on tarjolla, alkaa keltanokkakin tuntua massiivisen hyvältä vaihtoehdolta.

    • Anonyymi

      Etkös Viktor haluaisikin Dosentti Bäckmanista Suomen presidenttiä?

    • Anonyymi

      "Tiedättekö kuka on seuraava presidenttimme ?"

      Minä en tiedä asiasta muuta kuin sen, että sinä et ole seuraava tasavallan presidentti.

      • Anonyymi

        Juu, Persekärpäsestä ei tule pressaa se on varmaa se.


    • Anonyymi

      Se on saksalainen Klaus Schwab sannan kavereita

    • Anonyymi

      Mutta kuka onkaan "kärpästen herra"

    • Anonyymi

      onkohan roope juonut omaa juiceaan kun mainostaa sitä somessa. kenties brazil merkistä?

    • Anonyymi

      Niin kauan melko yhdentekevää kunhan ei Putin, vaikka sillä on eniten pyrkya asemaan.

    • Ei meistä kukaan osaa eikä kykene ennustamaan tulevia presidenttejä, emmekä mitään muutakaan aukottomasti. Vain Jumala tietää, miten päivät tulevat menemään. Me voimme ennustaa, muttemme voi sanoa mitään varmaksi. Sääennustuksetkaan eivät pidä aina paikkaansa. Raamattu kuitenkin antaa jonkinlaisia ennusmerkkejä lopunajoista, ja niitä aikoja totisesti elämme jo. Kuinka kauan näitä lopun aikoja kestää, emme tiedä. Sen tietää yksin Jumala. Jumala tiesi päiviemme pituuden ennen, kun Hän meidät loi. Ihmisen elämä on kuin kämmenen leveys. Se kestää piskuisen ajan. Siksi meistä saattaa tuntua, että lopun ajat ovat kestäneet ikuisuuksia ja että ne kestävät vielä lukuisia sukupolvia. Näin varmasti saattaa ollakin, sillä onhan ihmisen päivien pituus kuin kämmenen leveys, eli hyvin mitätön. Ja meidän ennustamislahjat myös ovat sangen olemattomat. Joka muuta väittää, hän totisesti on väärä profeetta, tai puhuu tahallaan palturia!

    • Anonyymi

      Niinistö poikkeuslailla jatkoon.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      135
      3783
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      36
      2454
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      144
      2098
    4. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      18
      1065
    5. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      70
      1041
    6. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      46
      905
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      63
      876
    8. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      31
      865
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      43
      790
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      97
      772
    Aihe