Kolme enkeliä

Miksi adventistit ja Ellen White palvovat enkeleitä ja sapattiaan?
Hapatetut pastorit viitsivät valehdella olevansa raamatullisimpia.
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Seurakunnan Jäsenet ovat pastoreiden opetuksen ja kasvatuksen tuloksia.
Pastoreiden suu pitäisi pestä mäntysuovalla sillä jalkojen pesu ei auta.

Äänestä
  • Pastoreiden isovarpaiden välistä tulisi poistaa myös se pieni uloke, joka viettelee heitä päivittäin ja varsinkin lauantaina.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miksi adventistit ja Ellen White palvovat enkeleitä ja sapattiaan?
Hapatetut pastorit viitsivät valehdella olevansa raamatullisimpia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu