Joulukuun alussa, taisi olla noin 4.12., S-pankin sovellus Android-puhelimessa päivittyi. Päivityksen myötä sovellus lakkasi toimimasta - niin minulla kuin kymmenillätuhansilla muillakin puhelimen käyttäjillä. Kuvaketta klikatessa välähtää sekunniksi vihreä ruutu, ja ohjelma sulkeutuu saman tien. Pankki ei suostu vastaamaan soittoihin, ei edes netin vastausbotti avaudu. Jos SINÄ menet Google Play-kauppaan katsomaan, mitä ihmiset sanovat S-mobiilista, siellä on SATOJA raivokkaita ja vihamielisiä kommentteja päivityksen toimimattomuudesta! Siirryn nyt Osuuspankin asiakkaaksi.
S-PANKIN SOVELLUS EI TOIMI
Anonyymi
102168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Nyt ei sitten pääse katsomaan tilitietojaan eikä maksamaan laskujaan ilman fyysistä pankissa käymistä. PÖYRISTYTTÄVÄÄ JA ILJETTÄVÄÄ SAASTAA! HUOMENNA VAIHTUU PANKKI!
Hankkikaa kunnollinen PC-tietokone itsellenne.
Kännykät on mukavuudessaan ja omassa taskussa ollessa petollisia katteettoman turvallisuuden tunteen tuottajia. Niiden laitteiden kautta tilillenne murtaudutaan, ja tilit on kohta ihan tyhjinä.
Kuka on netin suhteen pelkän kännykän varassa?
Sehän on ihan onneton netin käytössä ja selailussa.
Käytän sitä vain soittamiseen, ja jos ulkona ollessa tarvii käyttää sähköpostia. Kaiken muun hoidan pöytäkoneella.
s-mobiililla voi myös tunnistautua, kun kirjaudut koneella s-pankkiin. Se on helpompi ja nopeampi kuin tunnuslukutaulukko.
Mun pankissa ei ole tunnuslukutaulukko, vaan tunnuslukulaite.
Minä vaihdoin osuuspankin asiakkaaksi jo siinä vaiheessa, kun tuli selväksi, että s-mobiilin käyttöoikeus maksaa 100 euroa. Eli ollen s-omistajan etu.
S-mobiilissa on se ominaisuus, että joskus se pitää toimiakseen poistaa ja ladata uudelleen, mutta kun ei ole enää niitä tunnuslukutaulukoita, kun eivät enää lähetä automaattisesti uusia ja sitten menet palvelupisteeseen ja maksat siitä uudesta.
> s-mobiililla voi myös tunnistautua, kun kirjaudut koneella s-pankkiin.
Samoin Nordealla voi puhelimella tunnistautua PC:nsä kanssa pankkiin ja muutenkin kaikkiin paikkoihin missä pankkitunnisteilla yleensä voi tunnistautua.
https://www.nordea.fi/henkiloasiakkaat/palvelumme/verkko-mobiilipalvelut/tunnuslukusovellus.html
Aikaisemmiin käyttelin niiden erillistä tunnuslukulaitetta. Mutta tuon tunnuslukulaiteten avulla saikin Nordean nettipankissa tilattua puhelimeen soveltuvan sovelluksen. On nopea kuin mikä. Nyt voin käyttää kumpaa tahansa näistä, kaikkiin tunnistautumisjuttuihin.-
S pankin tunnus siis se kifjan numero yhdistelä muuttui kaikilla uudeksi
Sen näki sieltä könnykkäpankista jos osaikatsoa.
Nukyään tunnus on 8 numeroa kolla kifjaudutaan en sin ja nneyaan sitte se oma pin koodi
Hakkeri Harri
Yritin sitä asentaa,ei onnistunut.