https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008491009.html
Lehtonen sanoo, että 3 päivän päästä tapauksia olisi jo 50 000 päivässä.
Lehtonen sanoo, että 3 päivän päästä tapauksia olisi jo 50 000 päivässä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
No hyvässä vauhdissa ollaan jo tänään 2877 uutta tartuntaa.
"– Rajoitustoimin hankitaan aikaa rokottamiselle ja rokottamisella estetään tartuntoja, niin yksinkertaista tämä on."
Täh? ='D käkäkäkäkä! Ei nuo estä tartuntoja, tiedän parikin tuplasti rokotettua työkaveria jotka on saaneet tartunnan? Ja k-passin perusteella myös rokotetut tartuttavat! Mitä v-tun bimboidiotteja tuolla on asioista puhumassa?
Järjetöntä pelottelua. Mutta yksi asia on tosi, piikit ei ole auttanut yhtään mitään.
Eikö, varmaan tuntuu 🐒mielestä, ota lisää 🥜
Paskan marjat! Kun katsoo tartuntakaaviota, niin > 70v on alle 10.000 tartuntaa ja se johtuu siitä, että heidät on rokotettu ja kattavuus suurin. Jos maassa on liki 800 000 täysin rokottamatonta aikuista, niin tartunnoille on pintaa levitä, joten luvut ovat faktaa eikä pelottelua. Kuka väittää, että piikit auttaa! Rokote auttaa, ei piikit.
Olet ottanut pari piikkiä liikaa, olet niin sekaisin ;D
No ei mitään hätää, ei ne tartunnat paljon voi viittä miljoonaa ylittää päivässä. Ainakaan tässä maassa.
Hienoa, tuolla vauhdilla laumasuoja tulee muutamassa kuukaudessa, se onkin ainut tie ulos tästä ikuisesta sulkujen ja rokotusten kierteestä. Se on muuten sama humppa joka syksy.
Ruotsissa laumasuoja toimi, siellä ei ole nyt rajoituksia, kaikki toimii lähes normaalisti, tartuntojakin vähän.
Rokotuksilla voidaan kierrettä pitkittää, eikä rokote anna suojaa. Tyttöhallitus ei piikkikiimassaan tätä tajua; marin paasasi, että piikitykset ovat ainut tie ulos. Jokainen älyllinen olento tässä vaiheessa tajuaa, ettei se toimi.