Viruksia ei ole olemassa!

Anteeksi nyt näin joulun alla maailmanne järkyttämisestä, mutta viruksia ei ole olemassa. Tämä fakta on hyvä teidänkin tiedostaa niin voitaisiin lopettaa tämä humppa samointein.
291200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

En ole minäkään nähnyt virusta. Ei sitä sitten voi olla olemassa.

Äänestä

Kyllä niitä on, mutta ovatko ne meitä vastaan?

Äänestä

Onhan viruksia olemassa. Flunssavirukset muuntuvat joka vuosi ja siksi niitä vastaan ei voi rokottaa... tai voi, mutta rokottaminen on siis täysin turhaa, koska kohta kiertoon tulee muunnelma ja otetut rokotteet eivät päde siihen.

Jatkuvalla rokottamisella voidaan saada ihmisen luontainen immuniteettisysteemim kaaokseen tai pahimmillaan jopa tuhota se kokonaan. Tästä seurauksena voi olla se, että seuraavalla kierroksella tuleva koronavirusmutantti tappaa populaa oikein kunnolla. Kyllä Amerikan maan natiivi-intiaaneja kuoli tavalliseen flunssaan ja samoin etelä-amerikan natiivit, koska heillä ei ollut puolustuskykyä euroopasta kotoisiin oleviin viruksiin silloin muutama sata vuotta sitten.

Eli, jos globaalin ihmispopulaation immuniteettijärjestelmää onnistutaan "sabotoimaan" alkaa populaa kuolemaan suuressa mittakaavassa, koska immuniteetit on tuhottu. Good luck että sillai vaan.

Tässä alla on likki muuten oikein hyvään videoon, joka olisi ihan kaikkien sitten pakko katsoa.

Tämä video siis liittyy nimenomaan aiheeseen nimeltä "Hyvät Teot" ja "Suuri Hyvyys", jotta tässä covid-petoksessakin nyt meille näköjään halutaan antaa.

Meille siis halutaan "tehdä hyvää" mutta onko tämän "hyvän tekemisen" takana todellisuudessa "pahan tekeminen"?

Kannattaa kaikkien katsoa:

https://www.youtube.com/watch?v=lNbVRHbPdnc

Kelatkaa suoraan aikakohtaan 10:30 ja katsokaa siitä kohdasta aina aikakohtaan: 13:20.

Hidasälyisille siis tiedoksi: "suuren pahan tekeminen voidaan siis naamioida suuren hyvyyden tekemiseksi."

Näin tämä duudalainen tässä videolla opettaa.

Miettikääpä sitä. No, he ainakin ymmärtävät tämän konseptin, että "hyvyys tekee pahaa".

Good luck niiden rokotteidenne kanssa.

Äänestä
  • Hienoa, että löytyy uhraitujajia, rassaa, ku täyttävät tehohoito paikat.
    Mut kai se letku kehossa, vatsallaan, tekee
    gutaa. Onnea, jatka valitsemallasi tiellä,
    mut älä Suomessa, tervemenoa.

    Äänestä

  • Rokotteiden myötä ihmiskuntana olemme ajautuneet sellaiseen soppaan, jossa emme vielä koskaan aikaisemmin ole lapsinemme olleet. Tästä pitäisi nyt selviytyä muutoin kuin rokottamattomia syytellen.

    Etenkin poliitikkojen ja terveydenhoidosta vastaavien pitäisi nyt ryhdistäytyä ja katsoa tiukasti peiliin. Hyvää tästä ei enää tekemälläkään saa, mutta kerran olemme jo uponneet syvälle rokotteiden lukemattomiin syövereihin, jotenkin tuolta on uloskin osauduttava, vaikkakaan kevyesti ei yksikään kansalainen tule tästä irti luovimaan.

    Meillä oli toinenkin mahdollisuutemme vaalia terveyttämme, mutta me hukkasimme sen, ja jäimme jumiin rokotteisiimme.

    Pahoitteluni on enemmän kuin syvää.

    Äänestä

Minusta kyllä viruksia ei ole olemassa, mutta joulupukki on selvästi olemassa, hänestä on niin paljon kuvia, toisin kuin viruksista.

Äänestä

Aiheeseen liittyen, Saksassa käytiin jopa oikeutta, jossa aiheena oli tuhkarokkovirus. Yksikään tiedemies ei kyennyt toimittamaan oikeudelle todisteita sen olemassaolosta ja lopulta kävikin niin, että Saksan liittovaltion korkein oikeus joutui sen tiedon virallistamaan tuomiossaan; "tuhkarokkoviruksen olemassaolosta ei ole riittävästi todisteita". Maailman suurin ja johtava geeni-instituutio vahvisti asian.

Äänestä
  • Äläpäs valehtele, koko juttu on kerrottu tuossa, eikä oikeus todennut mitään tuollaista mitä sinä väität:

    http://paholaisen-asianajaja.blogspot.com/2020/07/viruksia-ei-ole-olemassa.html

    "Siinä hovioikeus kertoo, että ensimmäisessä oikeudenkäynnissä käytetyt asiantuntilausunnot sekä Bardensin lähettämät tutkimuspaperit riittävät tuhkarokkoviruksen havaitsemiseksi ja patogeenisyyden osoittamiseksi. Oikeus ei hylännyt näitä papereita."

    "hovioikeus ilmoitti päätöksensä koskevan pelkästään Lankan haasteen laillisuutta. Eikä sitä onko tuhkarokkoviruksia olemassa. Ja tuonkin kohdalla oikeus totesi viruksen olevan olemassa."

    Äänestä

Onko kenelläkään konkreettista todistusaineistoa viruksien olemmassaolosta, vai onko virologia ihan mututiedettä? Tietääkseni ihmiskunta ei ole pystynyt eristämään sanan virallisen määritelmän mukaan yhtäkään virusta tähän mennessä? Myös yli 150 eri valtioiden virastoista on kysytty koronaviruksen olemassaolon todisteita mutta yksikään virasto ei ole voinut tällaisia dokumentteja toimittaa

Äänestä

Miten virus voi karata laboratoriosta, jos sitä ei ole? 🤫

Jos se onkin basilli?

Äänestä
  • Jospa mitään ei karannut.

    Äänestä

  • Pointti on se, että ihmisille syötetään useampaa tietoa: Yksi tieto sanoo, että virus on luonnollisesti kehittynyt ja muuntunut eläimissä ihmiselle haitalliseksi. Toinen tieto sanoo, että kyseessä on tutkimuskäyttöön tarkoitettu laboratoriovirus ja se karkasi. Kolmas tieto sanoo, että se laskettiin tahallaan vapaaksi, levittäjän halutessa horjuttaa jotain kohdetta. Neljäs tieto sanoo, että joku toinen maa toimitti sen siihen maahan, jota epäillään levittäneen sitä toisiin maihin.

    Mitä enemmän erilaista tietoa on liikkeellä, sitä enemmän se jakaa ihmisiä ja sitä enemmän huomioi kiinnittyy erilaisiin tarinoihin, väittämiin, tutkimuksiin jne. ja niiden väliseen taisteluun "totuudesta". Kaiken tämän huomion alle haututuu se oikea todellisuus ja monet kysymykset: onko viruksia edes olemassa? Onko "virus" väärin metodein "löydetty", määritelty ja nimetty? Onko "virukset" jotain muuta? jne.

    Äänestä

Taas yksi turhautuneena pudokkaan avunhuuto.

Äänestä

Espanjantautia tutkittiin mm. miten se leviää. Sitä yritettiin tartuttaa koehenkilöihin käyttämällä sairastuneiden eritteitä. Niitä leviteltiin koehenkilöiden nenän, suun ja nielun limakalvoille ja annettiin jopa injektioina. Yhtä ainuttakaan koehenkilöä ei saatu sairaaksi.

Toinen mielenkiintoinen tapaus oli kun CDC:lle toimitettiin isorokkonäytteitä. Kun näytepullot avattiin, niistä ei löytynyt jälkeäkään isorokkoviruksista. Ei edes pientä hitusta.

Mielenkiintoisia veijareita nämä kulkutauteja aiheuttavat virukset.

Äänestä
  • Ja lähteinä edm. väitteille olivat...?

    Äänestä

Natosta kaikki hyvää

Äänestä

Natsi-Venäjä näemmä tuottaa noita omituisia höpöttelijöitä, kuten Putininkin aivopieruja kuunnellessa hyvin ymmärtää.

Äänestä

Mitähän sanois? Ei varmaan atomejakaan?Oletko nänyt? Minä en ole edes nähnyt happea.
Kyllä, maailmassa on monta kumallista asiaa.

Tyhmyyttäkään ei voi nähdä, jos henkilö pitää suunsa kiinni, ei myöskään kuulla:-)

Äänestä

Meidän erehdyksemme oli sortua rokotteisiin. Ahneus oli syntimme ja tuosta on liki mahdotonta irtaantua. Iva ja pilkka ovat olleet tieteilijöidemme aseina, ja jotain muuta pitäisi nyt keksiä. Pysyvämpää.

Äänestä
  • Teidän lahkolaispersujen erehdyksistä kyllä voisi tehdä pitkän listan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Teidän lahkolaispersujen erehdyksistä kyllä voisi tehdä pitkän listan.

    Väitätkö että saamasi rokotteet eivät ole mitenkään vaikuttaneet asenteisiisi toisia ihmisiä kohtaan. Rohkenen nimittäin olla eri mieltä.

    Äänestä

Virus Lindberg oli ruotsalainen kiekkoilija. Hän on olemassa. Tosin ei kiekkoile enää.

Äänestä

Aloittaja, kaikki ovat salaliitossa koko maailma, mutta sängynalla on turvallista kunhan muistaa suojata itsensä foliohatulla.

Äänestä
  • Hetekan alla on paras, kun voi rakentaa Faradayn häkin näppärästi!

    Äänestä

Denialisti on ns. väärässä.

Arvatkaapa, olenko yllättynyt?

Äänestä

Itseasiassa edes tota ketjun aloitustakaan ei ole olemassa! Me kaikki vaan kuvitellaan vastaavamme siihen kinkkuähkyissämme!

Tai itseasiassa kinkkuähkyäkään ei ole olemassa. Me on vaan kuviteltu syöneemme kinkkua kuvitteellisen Jeesuksen kuvitteellisena syntymäpäivänä kuvitteellisessa maailmankaikkeudessamme. Koska tosiasiahan on että universumi on holografinen simulaatio! :P

Äänestä

Todiste-> "Koronavirus on olemassa"
Todiste-> "Minä voitin Eurojackpotista 24 miljoonaa euroa".

Että siinä missä koronavirus on eristetty, minäkin eristin 24 miljoonaa euroa omalle tililleni.

Kumpi on totta, kumpi valetta, vai onko kumpikin totta, vai kumpikin valetta?

Äänestä

Ei ole viruksia ja maapallo on litteä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Anteeksi nyt näin joulun alla maailmanne järkyttämisestä, mutta viruksia ei ole olemassa. Tämä fakta on hyvä teidänkin tiedostaa niin voitaisiin lopettaa tämä humppa samointein.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu