Perusteltu joulutervehdys evijärveläisille

Anonyymi

Evijärvi on hyvien ihmisten pitäjä. Evijärvi on valitettavasti joutunut luopumaan monista myös hyvistä ihmisistä, jotka koulujen jälkeen eivät ole löytäneet haluamaansa sijaa kotipitäjästään. Useimmat heistä ovat kiitollisia, tapaavat tai muistelevat kunnioittaen vanhempiaan sisaruksiaan, ystäviään ja kaikkia niitä hyviä opettajia, jotka antoivat tukensa kasvavalle nuorelle. Olen yksi näistä täyden tuen saaneista.
Tämän päivän evijärveläisille toivon voimavaroja ja kykyä hyvässä yhteishengessä yhdistää voimansa ja kyvykkyytensä hyvän elämänlaadun ja vaurauden luomiseksi. Jaksamista kohdata ennakkoluulottomasti myös aivan eri tavalla ajattelevan ja reagoivan ihmisen. Voimia hakea yhteisiä tavoitteita, työntäen sivuun toisarvoiset vanhat ristiriidat.
Näin evijärveläinen hyvä joulu muuttuu vielä paremmaksi jouluksi.
Hyvää Joulua!
Voitte jäädä vuodeksi arvaamaan kuka täällä toivomukset kirjoittaa. Seitsemänkymmenen seitsemännen joulunsa aaton aatosta.

0

710

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Metsamanin muru kissa kuollut

        Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
        Tuusniemi
        132
        1603
      2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

        Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
        Maailman menoa
        144
        851
      3. Kysymys

        Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
        Sinkut
        224
        828
      4. Töysä otsikoissa

        Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
        Alavus
        35
        755
      5. Lähdetkö kanssani

        syömään joskus😘
        Ikävä
        73
        737
      6. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

        En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
        Ikävä
        47
        717
      7. 49
        672
      8. Tapailtaisko nainen

        Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
        Ikävä
        63
        598
      9. Mitä haluaisit kysyä

        kaivatultasi juuri nyt?
        Ikävä
        80
        598
      10. Mistäkö haaveilen

        Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
        Ikävä
        29
        551
      Aihe