Uskonaskel se taas manaa

Joulunviettäjät. Vaisuliini tulkitsee omalla tavallaan taas Raamattua ikään kuin oisi itse oikeassa. Hänelläkin on oma tulkintansa vaikka väittää ettei tulkitsee vaan toimii hyvää joulua kaikille jouluna tai vkl na
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voi sentään viis veisaamme jostain vaisuliineistä taikka haisuliineistä tulkintoineen!

Äänestä

Ei siellä juuri kukaan muu kirjoittele, kuin Vaisuliini omia tekopyhiä jaarituksia. Hän myös agitoi kaikkia yleislakkoon hoitajien pakkorokottamista vastaan. Saulus-Lähetys on täysin saastunut seurakunta.

Äänestä

Mistäköhän johtuu, että kristinuskossa on niin paljon täysin erilaisia tulkintoja samasta asista?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joulunviettäjät. Vaisuliini tulkitsee omalla tavallaan taas Raamattua ikään kuin oisi itse oikeassa. Hänelläkin on oma tulkintansa vaikka väittää ettei tulkitsee vaan toimii hyvää joulua kaikille jouluna tai vkl na

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu