Lueskelin täällä että jossain olisi jotain avustus ryhmiä jotka auttavat näin joulun alla vähävaraisia nii minkä nimisiä niitä on ja missä kaikkialla ja ovatko luotettavia? Tarvitsisin itse apua,kun saan vasta ens kuussa työttömyystuet ja jotenkin pitäisi pärjätä tää joulu ja siitä eteenpäin elämisessä? Kiitos etukäteen jos saan asiallisia vastauksia kun muutenki on epätoivo iskenyt
Mistä löydän jonkinlaisen avustus ryhmän?
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kiitos näin epätoivoisen hyvästä vedätysaloituksesta
Ja mitähän mä muka yritän vedättää? Kysyin ihan asiallisesti että onko oikeasti sellaisia luotettavia avustus ryhmiä olemassa ja missä yms. Kun itse oikeasti tarvitsisi apua
Jos osaat keskustelupalstalle kirjoittaa niin kai nyt osaat googlettaa. Joulu tulee aina yllättäen.Oletko kenties ryypänny rahat tai pelannu.
Millä paikkakunnalla aloittaja asuu ni nyt joulun jälkeen voi hyvinkin olla elintarvikkeita.Seurakunta nyt ensin tulee mieleen niin soittaa diakonityöntekijälle. Etukäteen suunnitella ettei sitten viimetingassa kusisukassa. Joka helkkarin homma täytys nykyään näyttää kädestäpitäen.
Joulun alla ja muulloinkin : Hope, Pelastusarmeija, SPR, kirkon diakonia...
Tämä ei kyllä ole oikea paikka tähän asiaan.
Aloittaja kysyy jotain avustusjärjestöjä ja sitten ovatko luetettavia siis täh..onko sinulla jotain salattavaa.
Voisiko saada avustusryhmien linkkejä?
Katso googlella