ei ole mitään verenhimoisuutta, kuten Kiusaaja valehtelee ja vääristelee, vaan syvää kiitollisuutta siitä, että Jeesus sovitti ihmiset Jumalan kanssa omalla pyhällä verellänsä Golgatan ristillä.
Usko Jeesuksen sovitusvereen
8
208
Vastaukset
- Anonyymi
Mutta sehän on toki vanhastaan totta, että Perkele avustajineen pyrkii kaiken vääristelemään.
- Anonyymi
Se on just noin! Perkele vastustaa Jumalaa ja Hänen omiaan ja evankeliumia!
- Anonyymi
Höpö höpö. Aikuinen immeinen?
Tuolle tarinalle nauraa jo naurismaan aidatkin.- Anonyymi
Sulla on vielä aikaa nauraa.
Anonyymi kirjoitti:
Sulla on vielä aikaa nauraa.
Kannattisi ehdottomasti tutustua tosiasioihin, ettei syyllisty epäjumalanpalvontaan.
Kovin ovat vähäisiä todisteet jeesuksesta....
https://m.youtube.com/watch?v=PGHOp-9yAbA
- Anonyymi
Aivan.
- Anonyymi
Amen. Työelämään kompastumiselta varjelee ainoastaan kunnon kompassi. Hullua, ettei liukuvaan työaikalakiin sisälly lainkaan liukumaa. Ehkä siksi vereen etsitään happea saleilta?
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 424420
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1484165- 643786
- 1233762
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans413600Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe763429- 953002
- 542865
- 252676
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142394