Jälleen kerran, saatiin nähdä, kuin äärioikealle radikalisoituneet, korruptio-eduskunnan, poliitikko-pörssikeinottelijat YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄÄN, käyttivät äärioikeiston populistiporvareiden, kaiken VALEVASTUSTAMIS-taktiikkaa, menetelmänä demokratian ja kansalaisten oikeuksien, ylitse kävelemiseen, eli koronarokotepakkoihin hoitajille, tällä kertaa.
https://www.politico.eu/article/vaccines-dont-make-you-free-thousands-protest-covid-19-measures-in-brussels/
Onko joku vielä niin kujalla, että tosissaan luulisi, että PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisten, äärioikeiston Veroparatiisiporvariston joukoista, löytyisi aidosti, koronarokote-ym pakkojen vastustajia ? Älkää unta nähkö.
Jos PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eiliset, olisivat olleet hallituksessa, koronapandemian aikana, olisivat kyseiset rokotus-ym pakot, viety läpi heti pandemian alussa ja kaikille kansalaisille, kyselemättä.
Täysin hyväksymättömiä, lakien vastaisia, kansalaisten oikeuksia rikkovia pakkoja, pitää viedä valtakunnanoikeuteen. Laillisia niistä ei tee mikään yksimielisyys, tai erimielisyyden esittäminen, korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä.
Koronarokotetut tartuttavat koronaviruksia, siinä missä koronarokottamattomatkin, todennäköisesti vielä enemmän, eli mitään lääketieteellistä perustetta, ei koronarokote-ym pakoille ole.
Korruptio-pörssikeinottelija-poliitikkojen VALEVASTUSTAMIS - strategia
12
901
Vastaukset 12
- Anonyymi
Havainnollistetaan vielä tällä esimerkillä, mitä kaikkea, VALEVASTUSTAMISELLA, ovat korruptiopoliitikot eduskunnan yksipuoluejärjestelmässään, vieneet, kansalaisista piittaamatta läpi:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16935049/petoskokpersujen-eu-tukipaketin-valevastustaminen-on-quotpoikkeusquot-joka-vahvistaa-eu-tukipaketin
Kaiken VALEVASTUSTAMIS-taktiikka, on havaittu eduskunnan korruptio-yksipuoluejärjestelmässä toimivaksi. Sillä saadaan yksinkertaisia luulemaan, että korruptiopoliitikkojen sisäpiireissä, olisi muka eri mieltä olevia ja kaiken lisäksi, sillä saadaan hämättyä kansalaisia vaaliuurnille, äänestämään jälleen turhan takia, korruptiopoliitikkoja luulemiensa erojen takia, jatkuvasti valtaan, jota ne käyttävät niin demokratian, kuin kansalaisten oikeuksien vastaisesti.
Koko ajan kylmenevä yhteiskunta, suurempi eriarvoistaminen, on suoraa seurausta äänestämisestä. Vain äänestämisestä kieltäytymällä, voidaan aidosti vastustaa pakkoja. - Anonyymi
https://www.politico.eu/article/vaccines-dont-make-you-free-thousands-protest-covid-19-measures-in-brussels/
Ainut keino vastustaa, demokratian ja kansalaisoikeuksien vastaisia pakkoja, korruptiopoliitikkojen kovenevia otteita, eriarvoisempaa ja kylmempää yhteiskuntaa, on lopettaa kaikki äänestäminen, kaikissa korruptiopoliitikkojen korruptiovaaleissa. - Anonyymi
Heti alkoi listaa löytymään, äärioikeiston populistiporvareista, VALEVASTUSTAMASSA pakkoja, vaikka todellisuudessa niitä ne juuri haluavat. Kansalaisten hämääminen, on vain näköjään helppoa Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17198638/epaisanmaalliset-veroparatiisiporvarit-nelinkertaistamassa-ulkomaisen-halpatyovoiman - Anonyymi
Tulee KYLMÄ ja NÄLKÄ, jos vielä nöyristelee rasismikorttia, jolla PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eiliset ovat nelinkertaistamassa, ulkomaisen halpatyövoiman tuontia.
Onko AKTIIVILEIKKURIlle ottajia ?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17252781/korruptio-porssikeinottelija-poliitikkojen-valevastustamis---strategia#comment-111915069 - Anonyymi
Ei ole asuntopulaa, asuntoja on tyhjillään, on pula aidosta oikeusturvasta, Pohjoismaisista 1 500€/kk minimieläkkeistä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173130/elakerahastojen-biljoonat-varastettu-veroparatiisi-porssiquoteliitinquot-ahneuden-alttarille - Anonyymi
Muistakaa ihmiset, kadulla ei kukaan, saa tulla painostamaan teitä korruptiovaaleilla, kyselemään äänestämisistänne ym. sen pitäisi Suomen lakien mukaan, olla kiellettyä. Kaikenlainen painostaminen, uhkailu, kiristäminen, pelottelu ja lahjonta, jota äärioikeiston populistiporvarit harjoittavat, on kiellettyä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17253409/kysymys-laaketieteen-osaajille-ja-valtiovallalle - Anonyymi
VALEVASTUSTAJA-populistiporvarit, ovat se menetelmä, jolla korruptio-pörssikeinottelijatpoliitikot, vievät kaikki veroparatiisihankkeensa lävitse.
Älkää uskoko sanaakaan, mitä äärioikeiston populistiporvarit, PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisten Veroparatiisi-porvarit täällä valehtelevat. - Anonyymi
Jokainen ymmärtää, että jos PetosKokPersRkpKrdjne olisivat, olleet hallituksessa pandemian aikaan, kaikki koronapakot olisi toteutettu ja rajusti.
Vältelkää äärioikeiston populistiporvareita. - Anonyymi
Äärioikeiston PetosKokPersRkpKrdkesinliike-Eilisten, koronarokote-ym pakkojen VALEVASTUSTAMINEN, on pelkkä korruptiovaali-äänten kalastelu, samanlainen valhe, kuin oli EU-tukipaketin valevastustaminen.
https://www.bild.de/regional/muenchen/muenchen-aktuell/in-muenchen-350-festnahmen-bei-impfgegner-aufmarsch-78678708.bild.html
Saksassa korruptiopoliitikot,jakelevat jo 3000€:n sakkorangaistuksia, sanan-mielipiteen-kokoontumisenvapauksia käyttäville kansalaisille.
EU on livennyt demokratian tieltä, diktatuuri-totalitarismin suuntaan, ei yhtään hyvä.
Oppikaa erottamaan, koronapakkoja VALEVASTUSTAVA, äärioikeisto, aidosti vastustavista, tavallisista ihmisistä. - Anonyymi
Älkää antako niiden myöskään, vedättää teitä "koulutus"-valheella. Veroparatiisi-perintö- ja verosuunnittelija-pörssikeinottelija rikkailla, on kyllä kansalta varastettuja varoja, millä itse kustantaa, kalliit yksityiskoulunsa ja yliopisto-opintonsa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17254722/veroparatiisirikkaiden-korkeakoulutus---lisaa-eriarvoistamista-totesi-tutkimus - Anonyymi
Rasismikortti viuhuu jälleen, veroparatiisi-äärioikeistoporvareilla, kun pitäisi vielä lisää kahtia jakaa Suomen kansaa, ERIARVOISTAA, potkia maassa jo makaavia, että veroparatiisiyrityksien yritystukirahastukseen, rasismikortilla tuodaan nelinkertainen määrä, ulkomaisen halpatyövoiman tulijoita, veroparatiisiyrityksien yritystukirahastukseen.
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/suomen-sisun-kokoomuslainen-tiedottaja-tiedan-useita-jotka-ovat-kokoomuksessa-mukana/
Älkää enää antako, painostaa, houkutella, pettää, mainostaa, uhkailla, valehdella, pakottaa itseänne äänestämään, korruptiopoliitikkojen korruptiovaaleissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17244902/aarioikeiston-populistit-valevastustavat-jenkkien-hyokkaysliittoa-ja-koronapakkoja
Tarpeeksi moni kun lopettaa äänestämisen, äänestysprosentti laskee riittävän alas, menee korruptiopoliitikkojen päätöksiltä lainvoimaisuus, eli legimiteetti. Niin ne jenkkien hyökkäysliitot Suomesta häädetään ja saadaan äänemme kuuluviin, tavalliset kansalaiset. - Anonyymi
Paras kun ei avaa koko vaalikirjettä - Ei kannata osallistua korruptioon.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851379
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K201112En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o621063- 65908
- 62803
- 60770
- 69744
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24710- 69692
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.39658Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49647- 133626
- 52596
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk36575- 19537
- 43535
- 33530
- 68527
- 29525
- 72496