Sairaalahoidossa koronan vuoksi on 343 potilasta.
Miksi uimahallit ei oo auki mutta kaljalle saa mennä? Miksei kuntosalille saa mennä mutta ratsastamaan saa mennä. Yhyy yhyyyy. Jumalauta nyt on pandemia! Ettekö te aikuiset ihmiset voi pysyä hetkeä omissa oloissanne ja pitää turpaanne kiinni??
Miksi uimahallit ei oo auki mutta kaljalle saa mennä? Miksei kuntosalille saa mennä mutta ratsastamaan saa mennä. Yhyy yhyyyy. Jumalauta nyt on pandemia! Ettekö te aikuiset ihmiset voi pysyä hetkeä omissa oloissanne ja pitää turpaanne kiinni??
Vastaukset 32
Vanhimmat
Suomessa on raportoitu 22 uutta koronaan liittyvää kuolemantapausta.
No nuo 22 kuolemantapausta ovat 26.12 päivittyneitä. Sairaalahoidossa on 343
joista teholla 56 . Tilastot päivittyy vielä ei kaikki ole vielä selvillä Joulunpyhien tartunnoista.
Koronaan kuolleita pitäisi olla vähintään yli 10 000 ennen kuin harkitsisin näitä piikkejä.
Kiitos samoin.
Käyppä jo piikillä !
Näin käy,kun asiat annetaan taitamattomien hoitoon.
Hirveitä rokotehaittoja no tästä varoitin jo monta vuotta sitten ADE 😂🤣
Ja muistakaa opiskella 😂🤣
https://www.youtube.com/watch?v=CAKCw7uaH9I
No ettei tuo totuus pääsisi unohtumaan on tuolla koronatilastot.fi sivustolla,
sen ylälaidassa viesti: " THL:n rajapinnan luvuista puuttuu hyvin suuri määrä
tartuntoja 24.12 alkaen " .
https://thl.fi/fi/web/infektiotaudit-ja-rokotukset/ajankohtaista/ajankohtaista-koronaviruksesta-covid-19
Täältä löytyy tietoa.
Monta on kuollut influenssaan tänä aikana? Ainii niitä ei enään raportoida.
Kaikki raportoidaan edelleenkin:-)
Hallituksen koronapassistrategia (lue koronalinkostrategia) tuottaa nyt hedelmää. Rokotetut uskoivat passin maagiseen suojakenttään ja levittivät hurmoksessaan tautia. Nyt on sairaalat täynnä ja ruumishuoneillakin tapahtuu. Kiitos rokotetut tomppelit.
HUS väläyttelee jo erillisen koronasairaalan perustamista. ILtalehti.
Passilla ei nyt pääsee joraamaan.
Suojaa hepo koronalta iihahaaa hepalle kauraaa
THL ja STM yhteinen tiedoitustilaisuus alkaa klo 14:00 . ILtasanomat.
No tulihan se sieltä taas. Lapin korona tartunnat ovat tuplautuneet kohta ollaan samoissa Ilmaantuvuusluvuissa HUS alueen kanssa. ILtalehti.
Kirjastossa, uimahallilla ja varsinkin museolla käynti on aika marginaalista touhua. Miksi niistä aina jaksetaan jauhaa.
No entäs nämä muka niin tiukat maahantulo rajoitukset jotka eivät koske Suomen kansalaisia tai pysyvästi Suomessa oleskelevia ulkomaalaisia. Miksi ei vaaditta etukäteistestiä ym. todistuksia ? Miksi ei yksi selitteisesti kaikilta Suomeen tulijoilta
vaadita samat testit ja todistukset ? Mitä tässä nyt pelleillään miten muka virus tuon kansalaisuuden perusteella jättää tarttumatta ? Melkoisia satuja meille nyt luetaan.
Uimahallissa käynnistä jotain ja 30 v.
Kirjastossa käynnistä jotain 10 v.
Museosda käynyt ikinä.
Eikös suurin osa kirjastoista ole jo purettu? Jäljelle jääviin harvoihin massiivisiin megakirjastoihn on pitkä matka koska sijaitsevat isoimpien kaupunkien keskeisimmillä paikoilla. Eihän niissä muutenkaan uskalla enää asioida kun ovat narkomaanien piikityskeskuksia nykyään.
Voi ressua.
Syy on juuri nuo " Oleskelevat ulkomaalaiset " .
THL ja STM tiedoitustilaisuudessa näytettiin lukemia sairaalahoidossa 344 ja
joista teholla 57 .
Suomessa on nyt tämän hetken 26.12 tietojen mukaan virukseen kuolleita aikaväillä
1.12 - 26.12 = 62 ihmistä.
https://thl.fi/fi/web/infektiotaudit-ja-rokotukset/ajankohtaista/ajankohtaista-koronaviruksesta-covid-19
Täältä saa tietoa, jos pandemia kiinnostaa Suomen kohdalla.
Eikö nuo koronan aiheuttamat sairaalaan joutumiset ja kuolema tilastot pitäisi olla ajantasalla, että siitä olisi apua korona toimista päättäville asiantuntijoille ?
Joko huomenna on tilastot ajantasalla ?
Ruotsissa tullut uusi tartuntoja 3 vuorokaudessa 30350 eli 10116 / vrk vauhtia ja
virukseen kuolleita 27 eli 9 / vrk vauhtia.
Koronapiikkien vuoksi, ei minkään muun, niistä tulee ja kuolleisuus kasvaa sitä mukaa kun on hanakkaita piikin ja ämpärin hakijoita - se on faktaa!
piikki pelkoinen ressukka se jaksaa valittaa