Korona-ajan "helppoheikit"!

Tässä kun on jo rapean vuoden kuunnellut jatkuvaa rokotusten markkinointia, niin täytyy sanoa, että nämä "nohynekit, salmiset, kontiot, järviset, lehtoset, mäkijärvet, rämetit" ym. pesevät entisen ajan markkinoiden helppoheikit mennen tullen.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Huvittavinta tässä on kuitenkin se, ettei valtaväestö edes näe tätä koko kuviota, vaikka kaikki on jo niin läpinäkyvää. Onko siinä piikissä jotain, vai onko pelkkä jatkuva propaganda pehmittänyt kansalaisten päät..?

Äänestä
  • Juuri näin. Piikkimafia toimii taitavasti. Älkää lannistuko

    Äänestä

Hirveä huuto tulisi, jos THL sanoisi vain, että lukekaa nettisivuilta. Asiantuntemus ottaa varmasti silloin päähän, kun osaa itse tuskin nimeään tavata.

Äänestä

Mitäpä sitä kansanterveydestä. Aloittaja olisi vissiin tyytyväinen, jos kuolleita olisi tässä vaiheessa 20-30 000, mikä ei olisi ilman rokotteita kovinkaan epärealistista. Suurin piirtein sen verran yhtä tarttuva espanjantauti tappoi per 5 miljoona.

Äänestä
  • Kuolleita tulee joka vuosi yli 50 000 mitä väliä sillä on olisko niillä korona.

    ei kuolleita tulis 50 000 koronakuolleet?

    Äänestä

Mitä enemmän sitä piikkiä tyrkytetään, sen vähemmän sitä haluan.

Äänestä
  • Sama juttu. Tuollainen rokotteen mainostaminen ei enää ole normaalia, vaan lähinnä epäilyttävää.

    Äänestä

Ne muut ovat vaan niin pieniä tekijöitä, koko orkesteria johtaa kapellinestari Sanna Marin.
Menette se tahdissa ja pulinat pois.

Äänestä

Aloittaja on ihan oikeassa!
Joku noista tulee ruutuun, niin en taatusti enää katso. Vihaksi jo pistää tuo propaganda!

Äänestä

Aivan, noita piikkejä tyrkytetään joka tuutista.. epätoivoisesti... kertoo mistä...

Äänestä

"Puoskareita"!!!

Äänestä

No mutta nimet on ylhäällä.

Äänestä
  • Ja Noutaja tilattu.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tässä kun on jo rapean vuoden kuunnellut jatkuvaa rokotusten markkinointia, niin täytyy sanoa, että nämä "nohynekit, salmiset, kontiot, järviset, lehtoset, mäkijärvet, rämetit" ym. pesevät entisen ajan markkinoiden helppoheikit mennen tullen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu