Viruspandemia vai muu pandemia?

https://olennaisiafaktoja.wordpress.com/2021/08/17/sairauksien-todelliset-aiheuttajat-2/

Lukekaapas tämä^ artikkeli. Aivan totta, kun miettii kunnolla.

Jokainen meistä on potenut flunssaa, kurkkukipua, yskää, kuumetta, oksentelua ja ripulia. Se on normaalia. Keho poistaa niiden avulla kuona-aineita ja myrkkyjä. Flunssassa liman eritys lisääntyy, yskässä liman avulla puhdistuvat keuhkot ja ylähengitystiet. Kuumeen laskettua hikoilet. Hien mukana poistuu epäpuhtaudet kehosta. Ripuli ja oksentaminen puhdistaa suoliston. Virus ei näitä aiheuta. Nämä ovat kehon puhdistusmenetelmiä. Olo on näissä kehno, koska keho keskittää energian puhdistumiseen. Eikö olekin hyvä ja kevyt olo, kun keho on käynyt tämän prosessin läpi.

Miksi ihmiset kokevat näitä yllä mainittuja asioita? Siksi, koska altistumme erilaisiin kehoa saastuttaviin asioihin.
Yksi on vääränlainen ravinto, joka sisältää keholle haitallisia aineita. Siksi kehon on välillä puhdistauduttava näistä myrkyistä.
Toinen asia on erilaiset lääkkeet ja rokotteet. Ne sisältävät sivuaineinaan sellaisia aineita, jotka ovat myrkkyä keholle.
Kolmas asia on stressi. Siinä kehossa muodostuu haitallisia aineita, jolloin keho saastuu.
Neljäs asia on säteilyt. Erilaiset radiotaajuuksia käyttävät laitteet ovat jatkuvassa käytössä haitallisia keholle. Ne eivät tapa lyhyessä ajassa, koska niiden radioaallot ovat heikkoja. Mutta esim. ydinvoimaloista voi harvoissa tapauksissa muodostua niin voimakkaita säteilyjä, että se voi viedä hengen.
Viides asia ovat erilaiset ilmansaasteet. Hengitämme niitä, jolloin hengitysteihin pääsee haitallisia aineita.

Ihmettelet varmaan, mikä aiheuttaa koronainfektiot. Se ei ole virus. Ei ole koronaa. Se on vain keksitty asia. Onko kukaan edes nähnyt virusta mikroskoopeilla? Niimpä! Ei ole. No mistä positiiviset pcr-testit? Se on ihan arpapeliä. Siinä ei olla viruksen kanssa missään tekemisissä. Ne tehdään näyttämään joko negatiivista tai positiivista. Silloinhan oireetonkin voi olla kumpi vain. Viruksista voit lukea tästä: https://olennaisiafaktoja.wordpress.com/2021/08/07/virushuijaus-lyhyesti/
Tässäkin virus ikäänkuin kuvitellaan. Ei sitä alunperin ole ollutkaan.

Miksi ihmiset sairastuvat nyt? Kehoon on joutunut niin paljon erilaisia toksiineja eli myrkkyjä ja epäpuhtauksia, joiden takia keho aloittaa puhdistustoimenpiteet. On nuhaa, yskää, oksentelua, ripulia, jne. Jopa nykyiset rokotteet ja lääkkeet vain lisäävät tätä. Myös käytössä olevat maskit keräävät epäpuhtauksia ilmasta. Lisäksi maskeista voi irrotta hyvin pieniä hiukkasia, jotka päätyvät hengittäessä keuhkoihin.
Miksi muuten tapaukset ovat lisääntyneet, kun on rokotettu, paikat suljettu, jne? Niin. Rokotteissa on myrkkyjä. Ihmiset ovat erillään, joka aiheuttaa stressiä ja yksinäisyyttä. Syömme teollista ruokaa täynnä lisäaineita eli ns. E-aineita. Käytämme säteileviä laitteita päivittäin, jopa nukkuessamne älykellot ranteessa. Raskas työ ja hektinen elämänmenokin lisää stressiä. Suurissa kaupungeissa ilmanlaatu on huono saasteiden takia. Siksi sairastumme. Emme virusten takia, vaan näiden tekijöiden, joiden takia kehon on puhdistauduttava.

Miksi jotkut joutuvat sairaalaan tai kuolevat? Puhdistautuminen voi olla niin rankka toimenpide keholle, ettei sen voimat riitä ylläpitämään kehon peruselintoimintoja. Kehon sietokyky heikkenee ikääntymisen myötä. Siksi iäkkäät ihmiset kuolevat näihin puhdistumisiin herkemmin. Lisäksi monisairaita iäkkäitä on lääkitty monenlaisilla lääkkeillä vuosia. Sinä aikana kehoon on päätynyt paljon haitallisia aineita, joiden takia keho ei kestä.

Mitä sitten pitäisi tehdä? Pidä huolta itsestäsi. Syö luonnonmukaisesti ja kohtuullisesti. Liiku säännöllisesti, nuku riittävästi, vältä stressiä. Vähennä säteilevien laitteiden käyttöä. Liiku luonnossa hengittämässä puhdasta ilmaa. Käy hieronnassa. Jo puolen tunnin hieronta saa ainenvaihdunnan vilkastumaan, jolloin kuona-aineet poistuu kehosta nopeammin ja pysyt terveenä.

Tämä nykyinen tilanne ei ole viruspandemia. Se on epäpuhtauksien pandemia. Jos et usko, niin lue tämä juttu uudestaan ja mieti lukemaasi. Minäkin luin ja mietin. Sitten ymmärsin että näinhän se on.

Tästä onkin hyvä aloittaa vuosi 2022. Pidä kehosi puhtaana.

0

201

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi

        Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy
        Maailman menoa
        8
        2082
      2. Huulitäytteet ja tekotisssit

        Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
        Suomussalmi
        113
        1502
      3. Drone-epäily Uudellamaalla

        Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
        Maailman menoa
        120
        1205
      4. Sait mut mies heikoksi

        Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
        Ikävä
        86
        1094
      5. Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen

        "En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-8
        Sinkut
        206
        1073
      6. Vauvat syntyvöät vihan lapsina?

        Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O
        Luterilaisuus
        66
        1035
      7. Unelma tilanne

        Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j
        Ikävä
        67
        805
      8. Itsensä pidättely

        Pidätteletkö tunteitasi tai itseäsi hänen aikanaan ja jos niin miksi?
        Ikävä
        77
        773
      9. Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.

        Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        80
        727
      10. Iivarilla johtopäätösten aika

        Kun veteraanipolitikko ja pumppuvoimalavastustaja Pikkarainen aloittaa eilen nähdyn ulosmarssin on Iivarilla johtopäätös
        Kemijärvi
        37
        637
      Aihe