Viruspandemia vai muu pandemia?

https://olennaisiafaktoja.wordpress.com/2021/08/17/sairauksien-todelliset-aiheuttajat-2/

Lukekaapas tämä^ artikkeli. Aivan totta, kun miettii kunnolla.

Jokainen meistä on potenut flunssaa, kurkkukipua, yskää, kuumetta, oksentelua ja ripulia. Se on normaalia. Keho poistaa niiden avulla kuona-aineita ja myrkkyjä. Flunssassa liman eritys lisääntyy, yskässä liman avulla puhdistuvat keuhkot ja ylähengitystiet. Kuumeen laskettua hikoilet. Hien mukana poistuu epäpuhtaudet kehosta. Ripuli ja oksentaminen puhdistaa suoliston. Virus ei näitä aiheuta. Nämä ovat kehon puhdistusmenetelmiä. Olo on näissä kehno, koska keho keskittää energian puhdistumiseen. Eikö olekin hyvä ja kevyt olo, kun keho on käynyt tämän prosessin läpi.

Miksi ihmiset kokevat näitä yllä mainittuja asioita? Siksi, koska altistumme erilaisiin kehoa saastuttaviin asioihin.
Yksi on vääränlainen ravinto, joka sisältää keholle haitallisia aineita. Siksi kehon on välillä puhdistauduttava näistä myrkyistä.
Toinen asia on erilaiset lääkkeet ja rokotteet. Ne sisältävät sivuaineinaan sellaisia aineita, jotka ovat myrkkyä keholle.
Kolmas asia on stressi. Siinä kehossa muodostuu haitallisia aineita, jolloin keho saastuu.
Neljäs asia on säteilyt. Erilaiset radiotaajuuksia käyttävät laitteet ovat jatkuvassa käytössä haitallisia keholle. Ne eivät tapa lyhyessä ajassa, koska niiden radioaallot ovat heikkoja. Mutta esim. ydinvoimaloista voi harvoissa tapauksissa muodostua niin voimakkaita säteilyjä, että se voi viedä hengen.
Viides asia ovat erilaiset ilmansaasteet. Hengitämme niitä, jolloin hengitysteihin pääsee haitallisia aineita.

Ihmettelet varmaan, mikä aiheuttaa koronainfektiot. Se ei ole virus. Ei ole koronaa. Se on vain keksitty asia. Onko kukaan edes nähnyt virusta mikroskoopeilla? Niimpä! Ei ole. No mistä positiiviset pcr-testit? Se on ihan arpapeliä. Siinä ei olla viruksen kanssa missään tekemisissä. Ne tehdään näyttämään joko negatiivista tai positiivista. Silloinhan oireetonkin voi olla kumpi vain. Viruksista voit lukea tästä: https://olennaisiafaktoja.wordpress.com/2021/08/07/virushuijaus-lyhyesti/
Tässäkin virus ikäänkuin kuvitellaan. Ei sitä alunperin ole ollutkaan.

Miksi ihmiset sairastuvat nyt? Kehoon on joutunut niin paljon erilaisia toksiineja eli myrkkyjä ja epäpuhtauksia, joiden takia keho aloittaa puhdistustoimenpiteet. On nuhaa, yskää, oksentelua, ripulia, jne. Jopa nykyiset rokotteet ja lääkkeet vain lisäävät tätä. Myös käytössä olevat maskit keräävät epäpuhtauksia ilmasta. Lisäksi maskeista voi irrotta hyvin pieniä hiukkasia, jotka päätyvät hengittäessä keuhkoihin.
Miksi muuten tapaukset ovat lisääntyneet, kun on rokotettu, paikat suljettu, jne? Niin. Rokotteissa on myrkkyjä. Ihmiset ovat erillään, joka aiheuttaa stressiä ja yksinäisyyttä. Syömme teollista ruokaa täynnä lisäaineita eli ns. E-aineita. Käytämme säteileviä laitteita päivittäin, jopa nukkuessamne älykellot ranteessa. Raskas työ ja hektinen elämänmenokin lisää stressiä. Suurissa kaupungeissa ilmanlaatu on huono saasteiden takia. Siksi sairastumme. Emme virusten takia, vaan näiden tekijöiden, joiden takia kehon on puhdistauduttava.

Miksi jotkut joutuvat sairaalaan tai kuolevat? Puhdistautuminen voi olla niin rankka toimenpide keholle, ettei sen voimat riitä ylläpitämään kehon peruselintoimintoja. Kehon sietokyky heikkenee ikääntymisen myötä. Siksi iäkkäät ihmiset kuolevat näihin puhdistumisiin herkemmin. Lisäksi monisairaita iäkkäitä on lääkitty monenlaisilla lääkkeillä vuosia. Sinä aikana kehoon on päätynyt paljon haitallisia aineita, joiden takia keho ei kestä.

Mitä sitten pitäisi tehdä? Pidä huolta itsestäsi. Syö luonnonmukaisesti ja kohtuullisesti. Liiku säännöllisesti, nuku riittävästi, vältä stressiä. Vähennä säteilevien laitteiden käyttöä. Liiku luonnossa hengittämässä puhdasta ilmaa. Käy hieronnassa. Jo puolen tunnin hieronta saa ainenvaihdunnan vilkastumaan, jolloin kuona-aineet poistuu kehosta nopeammin ja pysyt terveenä.

Tämä nykyinen tilanne ei ole viruspandemia. Se on epäpuhtauksien pandemia. Jos et usko, niin lue tämä juttu uudestaan ja mieti lukemaasi. Minäkin luin ja mietin. Sitten ymmärsin että näinhän se on.

Tästä onkin hyvä aloittaa vuosi 2022. Pidä kehosi puhtaana.

0

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Puukotus Kajaanissa

        Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
        Kajaani
        59
        1511
      2. Taas henkirikos

        Kuka lienee nyt asialla.
        Ilomantsi
        26
        1124
      3. 82
        982
      4. Mitä söpö

        Mies mietit?
        Ikävä
        65
        806
      5. Nyt se syksy on sitten alkanut

        Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
        Maailman menoa
        36
        780
      6. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

        Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
        Ikävä
        69
        774
      7. Minä en ole koskaan

        Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
        Ikävä
        90
        723
      8. Miten uskallan sua nähdä

        Kun vaikutat suuttuneelta :(
        Ikävä
        47
        722
      9. Humalassa autolla ajo.

        Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
        Suomussalmi
        13
        710
      10. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

        Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
        Ikävä
        131
        705
      11. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

        Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
        Kotimaiset julkkisjuorut
        19
        685
      12. Vähän pitää

        Kiusia ja näyttää
        Ikävä
        115
        666
      13. Suloinen ja herkkä

        Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
        Rakkaus ja rakastaminen
        31
        605
      14. Hurja pako Kuhmossa

        19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
        Kuhmo
        4
        592
      15. Jäljitelmä Birginit

        Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
        Kotimaiset julkkisjuorut
        140
        591
      16. Taidat olla

        Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
        Ikävä
        43
        571
      17. Minä muistan

        Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
        Ikävä
        45
        560
      18. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

        Katseesi on niin lumoava nainen💚.
        Ikävä
        18
        522
      19. Hyvää yötä hurmuri

        Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
        Ikävä
        24
        513
      20. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

        pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
        Ikävä
        41
        508
      Aihe