Rokotetut hoitajat

on riski työpaikalla ihmiset voi kuolla niiden takia😂🤣

https://yle.fi/uutiset/3-12252009
1288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

"Rovaniemen kuntoutussairaalan osaston K3 viidellä potilaalla on todettu koronatartunta.

Koronatartunta on peräisin hoitohenkilökunnalta. Hoitaja oli rokotettu kolmesti. Tartunta on johtanut potilaiden altistumiseen ja siten myös viruksen siirtymisen viiteen potilaaseen."


Ottakaa tämä teksti esimerkkinä ja näyttäkää se hoitajien pakkorokotuksia vaativille. Kannattaa näyttää tämä myös työpaikoilla, jos rupeavat vaatimaan "rokotuksia". Pakkorokotuksien peruste lässähti ennen, kuin se edes alkoi.

Äänestä

Rokotetut hoitajat tulevat aamukieroksella kohentamaan vuodepotilaiden tyynyjä,kumartuvat potilaan päälle ja köhivät viruspilven sairaan ylle.Näin se tauti leviää.Kuoleman enkeleitä.

Äänestä
  • Pitäisi lopettaa potilaiden hoito näin pandemia aikana. Hoitohenkilökunnan turha vaarantaa terveyttään. Potilaat saattaa tartuttaa hoitohenkilökuntaan vakaviakin sairauksia.

    Äänestä

Tämä farssi olisi todella huvittava ellei olisi vakavista asioista kyse. Eniten vi*tut*taa, kun piikkiä pakotetaan terveeseen ihmiseen. Ei voi selittää enää millään loogisella syyllä - paitsi depopulaatio tahdolla

Äänestä

Täyden rokotussarjan (X3 rokote) saaneella voi tosiaan olla viruksen aiheuttajaa, mutta tämä erittää viruspartikkeleja vain vähäisen määrän. Eli vakavia tautimuotoja näin vähäinen partikkelien määrä ei aiheuta.

Äänestä
  • Lähde tuolle? Ei taida pitää paikkaansa.

    Äänestä

  • Vähäinen määräkin ilmeisesti täysin riittävä. Ja riskiryhmille ilmeisesti ei vakava tautimuotokin on hengenvaarallinen.

    Äänestä

  • Linkki laskutulokseen, muuten viestisi on valhetta !

    🗿🧻🧻🗿

    Äänestä

  • Eikö rokotetulta saatu virus enää lisäännykään vauhdilla tartutetun elimistössä? Ennen oli tällainen käsitys.

    Äänestä

Tuolla osastollako vain yksi hoitaja eikä vieraitakaan käy ketään? Outo osasto.

Äänestä

Kas, sinäkin olet näköjään vielä hengissä. Sinun lafkassasi ei sitten ainakaan ole vaaraa. Ehkä se alkoholimäärä riittää pitämään pöpöt loitolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

on riski työpaikalla ihmiset voi kuolla niiden takia😂🤣

https://yle.fi/uutiset/3-12252009

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu