4x4 chevy van lukot eli etenemiskyky?

Anonyymi

Taloudellisin moottori neliveto vaniin on mikä? 6.2 diesel vai 292 kutonen? 6.5 td? Vai jopa oikea ääninen 305? Ylläpito lienee halvinta 292 vai onko? Automaatti vai manuaali? Millä akselistolla on oikeasti kestävä ja vaihteistolla? Automaatti vani on tullut ajettua kymmeniä tuhansia nuorena miten lie olisi manuaalilla matka joutunut ahtaassa jalkatilassa. Pohdinnassa on rakentaa ja rakennuttaa korkea isorenkainen kuitenkin normi tie käyttöön soveltuva varmatoiminen työjuhta ja satunnainen matka auto. Moni vivahteinen auto ja voi lopulta kääntyä toyota hiace 4x4 malliin. Ajosuoritus vuodessa jossain 5000tkm tietämillä. Ja moottoritie ei ole haaveena. V8 tuo katoava ääni on kuitenkin parin extra litran arvoinen vaikka etanolilla. Olisi myös puhtaampaa.

1

156

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mietit moottorivaihtoehtoja ja vaihdelaatikoita vaikka se mihin sun kannattaisi keskittyä on ruoste, ruoste ja ruoste.

      Jos ruosteettoman jostain löydät niin osta se, vaikka pellin alla olisi mitä. Tosin ei niitä löydy, ei ainakaan Suomesta, jossakin Arizonassa voi olla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      78
      1150
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      814
    3. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      234
      694
    4. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      52
      614
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      561
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      45
      538
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      76
      526
    8. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      23
      488
    9. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      25
      464
    10. 32
      434
    Aihe