Sanna ei jaksa johtaa koronatyöryhmää

7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Vaalitemppu. Sanna on tunaroinut niin pahasti, että häntä pidetään hieman syrjemmässä, jotta voidaan näyttää pätevältä ja vakuuttavalta. Vasemmistolokerossa taas kuhistaan ja huokaillaan, kun ollaan niin jämäkkää ja hyvää. Populismin monet kasvot - suomalainen maksaa.

Äänestä
  • Onko Sanna väsynyt uudenvuodenbiletyksen jäljiltä?

    Äänestä

Jos itse teosta jää kiinni. Silloin on, ehkä väärä ihminen, jakelemaan neuvoja ja rajoituksia. Kaikki varmaan muistaa Sannan baari-illan.

Äänestä
  • Yökerhossa vietetyn yön.

    Äänestä

Sannalle maistuu!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/22ebe6e8-16bb-4760-96f8-300c889c9c8d

Kiuru kaapannut vallan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu