Intialaismies otti 11 koronarokotusta

1695
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Näitä Yle Bravda tarvitsee voidakseen tulevana keväänä rummuttaa 2 1 11 lisä rokotteen puolesta.

Äänestä
  • Eikö tätäkään juttua olisi siis saanut julkaista? Maailmassa ilmeisesti on paljon vääriä uutisia?

    Äänestä

Iltalehti ei mainitse tämän Intialaismiehen kertomana hänen saavuttamasta 11 korona rokotteen hyödystä mitään ja miksi välittäisi kertoa sillä se tärkein mainosarvo on saavutettu.

Äänestä

Intialaisilla näköjään hyvä ja turvallinen rokote. Pfizerillä tuollaisella rokotusmäärällä olisi papparainen vaipunut ikiuneen.

Äänestä

Ihan vaan tuli mieleeni että mahtaakohan sekään pitää paikkaansa kun väitetään että ihosyöpäänkin voi muka sairastua vuosikausia sen jälkeen kun on nuorempana ottanut liikaa aurinkoa, varsinkin jos iho on päässyt peräti palamaan!

Ei taida olla auringolla mitään tekemistä asian kanssa kun syöpä ei kerran heti ilmaannu!

Äänestä
  • Tupakkaakin voi ihan rauhassa poltella jos ekan röökin jälkeen ei ilmaannu mitään "sivuvaikutuksia" niin sitten on ihan turvallinen tuote vai mitä?

    Äänestä

Väitän jos tuo mies olisi ottanut samalla tapaa 11 poliorokotusta, Mika Salminen Mika Römet ym mainitsisi a studiossa kiireellä miten on terveydelle haitallista hommaa mutta nyt ei mitään ! vai tuttuksi tullut viesti, ottakaa ihmeessä kiireellä se kolmas koronarokote.

Äänestä
  • Surkeata Pfizerin nanoteknologia-rokotetta ei kannata ottaa, päätyy vain sarja-piikittäjän uraputkeen. Tartuntoja eikä tarttuttamista estä, taudin pitäisi kuitenkin olla lievempi, mutta saman lievityksen voi ottaa lääkkeistä.

    Intiassa käytössä ainakin Covaxin-rokote, perinteisellä tavalla valmistettu, sisältää tapettua Sars-Cov2-koronavirusta. Toivottavasti saadaan tänne Suomeenkin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Surkeata Pfizerin nanoteknologia-rokotetta ei kannata ottaa, päätyy vain sarja-piikittäjän uraputkeen. Tartuntoja eikä tarttuttamista estä, taudin pitäisi kuitenkin olla lievempi, mutta saman lievityksen voi ottaa lääkkeistä.

    Intiassa käytössä ainakin Covaxin-rokote, perinteisellä tavalla valmistettu, sisältää tapettua Sars-Cov2-koronavirusta. Toivottavasti saadaan tänne Suomeenkin.

    Tapettu virus... Voi Luoja näitä juttuja...

    Äänestä

Vai niin. Että tälläisillä tekaistuilla tarinoilla yritetään vakuutella ihmisiä, että ei kuulkaa yhtään haittaa vaikka tulevaisuudessa saatte kuusi piikkiä vuodessa. Ei siitä mitään haittaa ole. Päinvastoin kaikki vaivat paranee. 🙄

Äänestä
  • Mainittua luottamusta todennäköisesti uutisoinnilla haeskellaan.

    Äänestä

Minä en ole ottanut yhtään ja olen terve ollut koko ajan.

Äänestä
  • En ole ottanut rokotusta, ollut hoito alalla välillä töissäkin korona aikaan mutta ollut kaupassa jonossa takana koronaa sairastavan silti ei korona ole tarttunut tai jos on on hyvin harmiton sillä tautitällä hetkellä tässä muodossa kaataa todennäköisemmin niitä joiden elinikä on enää kuukausissa ilman koronaakin.

    Äänestä

"– Minulla oli aikaisemmin polvi tosi kipeä ja käytin kävellessä keppiä. Nyt rokotusten jälkeen polvi on kunnossa, kertoo Mandal BBC:lle."
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d4a9473e-09c1-4d81-bc7b-263fce400f54

Iso määrä koronarokotteita todistetusti parantaa kaikki sairaudet ja vaivat! Hakekaa äkkiä lisää koronarokotetta, pyytäkää samalla kertaa piikittämään ne naapurin rokotevastaisen kolme piikkiä itseenne.

Äänestä

Plasepolitkua koko juttu.

Äänestä

Vain mikrosirutus jutut ovat luotettavia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eikä haittoja.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/d4a9473e-09c1-4d81-bc7b-263fce400f54

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu